Sadece organik ve doğal ürünlere yer veren dikey e-ticaret sitesi: NeVital.com

Sadece organik ve doğal ürünlere yer veren dikey e-ticaret sitesi: NeVital.com

Organik ürünler son zamanlarda pek çok kişinin gözdesi durumunda. Bu organik ürünler hem mağazalarda, hem de e-ticaret alanında ilgi gördüğüne pek çok kez şahit olmuştuk. Şimdi de, sadece bu alanda faaliyet gösteren bir e-ticaret girişimini size aktaracağız.

NeVital.com, Haziran 2010'da kurulmuş bir e-ticaret sitesi. NeVital Organik'in kurucusu ise Neslihan Kılıç. Girişimin oldukça ilginç bir hikayesi var.

Neslihan Kılıç, Ankara'da yaşayan annesinin pankreas kanseri olduğunu öğreniyor ve annesinin yanına gidiyor. Pek çok ameliyat, tedavi ve ilaçlarla desteklenen süreç bir hayli uzun sürüyor ve Kılıç'ın annesi bağışıklık sisteminin doğal yollardan desteklenmek zorunda kalıyor. İşte tam da bu esnada, Neslihan Kılıç "arı ürünlerini" keşfediyor. Apiterapi adıyla anılan bu yöntem, bal arısı ürünlerinin sağlık için kullanılması anlamına geliyor. Bu olaylar sonrasında NeVital Organik'in kuruluş fikri de doğuyor.

Nevital

Neslihan Kılıç'tan aldığımız bilgilere göre NeVital'de sadece organik ya da yüzde 100 doğal ürünlerin satışı gerçekleştiriliyor. Balın içinde bakteri üremediğinden, balın bozulması da söz konusu değil ve bunun da stok takibinde büyük avantajı var. Böylece her daim ürünler stoklarda tutulup, siparişler hiç bekletilmeden yola çıkabiliyor.

NeVital'in kurucusu Neslihan Kılıç'tan aldığımız bilgilere göre organik ürünlere ilgi her geçen gün artıyor. Ancak bu ilginin internete birebir yansıması için biraz daha zamana ihtiyaç olduğunu da sözlerine ekliyor. Yazının başında belirttiğim gibi, ben de organik ürünler alanında yüksek potansiyel görüyorum.

Söz konusu sağlık olunca, müşteriler sağlıklı ve kaliteli ürünler almayı hedefliyor. NeVital.com da bu alanda kaliteyi koşulsuz olarak sağlamalı ve bu güveni oluşturarak pazarda ilerlemeyi istiyorlar.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.