Sadece organik ve doğal ürünlere yer veren dikey e-ticaret sitesi: NeVital.com

nevitalOrganik ürünler son zamanlarda pek çok kişinin gözdesi durumunda. Bu organik ürünler hem mağazalarda, hem de e-ticaret alanında ilgi gördüğüne pek çok kez şahit olmuştuk. Şimdi de, sadece bu alanda faaliyet gösteren bir e-ticaret girişimini size aktaracağız.

NeVital.com, Haziran 2010’da kurulmuş bir e-ticaret sitesi. NeVital Organik’in kurucusu ise Neslihan Kılıç. Girişimin oldukça ilginç bir hikayesi var.

Neslihan Kılıç, Ankara’da yaşayan annesinin pankreas kanseri olduğunu öğreniyor ve annesinin yanına gidiyor. Pek çok ameliyat, tedavi ve ilaçlarla desteklenen süreç bir hayli uzun sürüyor ve Kılıç’ın annesi bağışıklık sisteminin doğal yollardan desteklenmek zorunda kalıyor. İşte tam da bu esnada, Neslihan Kılıç “arı ürünlerini” keşfediyor. Apiterapi adıyla anılan bu yöntem, bal arısı ürünlerinin sağlık için kullanılması anlamına geliyor. Bu olaylar sonrasında NeVital Organik’in kuruluş fikri de doğuyor.

Nevital

Neslihan Kılıç’tan aldığımız bilgilere göre NeVital’de sadece organik ya da yüzde 100 doğal ürünlerin satışı gerçekleştiriliyor. Balın içinde bakteri üremediğinden, balın bozulması da söz konusu değil ve bunun da stok takibinde büyük avantajı var. Böylece her daim ürünler stoklarda tutulup, siparişler hiç bekletilmeden yola çıkabiliyor.

NeVital’in kurucusu Neslihan Kılıç’tan aldığımız bilgilere göre organik ürünlere ilgi her geçen gün artıyor. Ancak bu ilginin internete birebir yansıması için biraz daha zamana ihtiyaç olduğunu da sözlerine ekliyor. Yazının başında belirttiğim gibi, ben de organik ürünler alanında yüksek potansiyel görüyorum.

Söz konusu sağlık olunca, müşteriler sağlıklı ve kaliteli ürünler almayı hedefliyor. NeVital.com da bu alanda kaliteyi koşulsuz olarak sağlamalı ve bu güveni oluşturarak pazarda ilerlemeyi istiyorlar.

Yorumlar (13)

 1. Hem ürün çeşitliliği hem de site kullanışlılığı açısından eksikleri var biraz…. ama güzel bir girişim…hayırlı olsun.

  Cevapla
  • @Cem bey yorumlarınız ve iyi dilekleriniz için çok tşk ederiz. Her geçen gün daha iyi olmak için çalışıyoruz. Önerilerinizi her zaman bekleriz 🙂

   Cevapla
  • @Alessandro, yorumlar karıştı sanırım.
   Evet, eksiklerimiz olduğunun farkındayız. Her geçen gün daha da iyi olmak için çalışıyoruz.
   Site kullanışlılığına dair dikkatinizi çeken bir detay varsa paylaşmanız bizi çok mutlu edecektir.
   Güzel dilekleriniz için çok tşk ederiz 🙂

   Cevapla
 2. themeforest tema almasaymış iyimişşş 🙂 gerçek girişimci olarak tebrik ediyorum arkadaşları 🙂

  Cevapla
  • Bir bayan olarak ihtiyaçtan doğan sebeplerle girişimcilik hayatına atılmış bunuda butik – dikey bir e-ticaret sitesi ile yapmış.
   İlk işe girdiğinizde masrafları ne kadar az tutarsanız o oranda başarılı olma ihtimaliniz yükselir.
   Şimdi arkadaş siteyi sıfırdan tema yaptırsa, sıfırdan e-ticaret sitesi yaptırsa bu ne kadar zaman alır ve bunu ne kadar sürede amorti etmesi gerekir bu sitenin ?
   Kaldı ki Türkiye’deki arayüz tasarımcılarının ve yazılım geliştiricilerin işleri yarım bırakmak, zamanında teslim edememek gibi ciddi sıkıntıları olduğu düşünülürse en kalitelisinden birini bulmak ve bu işe girmek gerekir ki o zamanda zaten butik bir girişimciliğin anlamı kalmaz.

   Cevapla
 3. ürünlerin gerçekten doğal olduğunu nasıl anlıyacağız?

  Cevapla
  • @Cüneyt bey merhaba,
   Ürünlerimizi satın aldığınızda üzerinde tüm Tarım ve Gıda Bakanlıkları onaylarını, ISO Kalite Belgelerimizi ve Gıda Tüzüğü Belgelerimizi görebilirsiniz. Bir çoğunu ayrıca web sitemizde de(www.NeVital.com) görebilirsiniz. En önemlisi de tattığınızda farkı anlayacak olmanız 🙂
   Sağlıkla kalın

   Cevapla
 4. Bu arada 🙂 arkadaş Çekmeköyde ki e-tohum toplantısında sürekli soru soran arkadaştı 🙂 her sorunun başında da Nevital diyen arkadaş değil mi yahu 🙂
  Arkadaş reklamını her ortamda son derece iyi yapıyor tebrik etmek lazım..

  Cevapla
 5. Tıkladığım ilk üç link açılmadı. facebook linki, yardım sayfası, “neden organik arı ürünleri” linki.

  Cevapla
 6. Sağlığınızı seviyorsanız sertifikalı organik ürünler tüketin.

  Cevapla

Bir Cevap Yazın