Facebook, sayfaların yeni mobil düzenini duyurdu

Facebook, sayfaların yeni mobil düzenini duyurdu

Facebook çok kısa süre önce mobil uygulaması için bazı güncellemelere gitti. Artık Facebook'un mobil tasarımı daha sade bir hal aldı.

Facebook'ta bulunan sayfalar da gün içerisinde milyonlarca kullanıcı tarafından ziyaret ediliyor. Hatta Facebook'un sayfalarına yapılan bu ziyaretlerin yarısını da mobil olarak yapıyoruz.

Facebook sayfalarının yeni mobil görünümü sayesinde biz kullanıcılar için çok daha sade ve basit bir görünüm elde etmiş. Mekanların Facebook sayfalarına girdiğimizde, lokasyon bilgilerini ve fotoğrafları ekranda görebiliyoruz. Bu da ihtiyaç duyduğumuz bilgiye daha hızlı ulaşmamızı sağlıyor.

Yeni tasarımla birlikte sayfaları beğenmeniz, telefonla aramanız, check-in yapmanız ve paylaşmanız oldukça kolaylaştırılmış. Yapılan tasarımsal değişikliklerle kullanıcılar Facebook sayfalarıyla daha çok etkileşim hedefleniyor.

Inline threeviews

Facebook, mobilin ve Facebook sayfalarının bu öneminin farkında olduğundan bu tasarım değişiklikleri kullanılabilirlik açısından çok mantıklı. Böylece markalar da, Facebook sayfalarının mobilde daha ulaşılabilir olduklarını anladıkları anda mobil reklamlara daha da çok yönelmiş olacak.

Facebook, bu tasarımsal değişiklikerde sayfa yöneticilerini de unutmamış. Güncelleştirmeler, bugünden itibaren Facebook mobil sürümü ve iOS sürümü için geliyor. Yeni mobil düzen, Android'in güncellemesi de çok yakında çıkacak.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.