Online saat satışı gerçekleştiren Saatturk.com 7. yaşına yenilenen arayüzüyle giriyor
E-Ticaret

Online saat satışı gerçekleştiren Saatturk.com 7. yaşına yenilenen arayüzüyle giriyor

Türkiye e-ticaret sektörüne her geçen gün yeni oyuncular girerken, diğer yandan sektörde yıllardan beri hizmet veren girişimler yenilenerek rekabet ortamına ayak uydurmaya çalışıyor. Bu anlamda değerlendirebileceğimiz ve sektördeki 7. yılını dolduran Saatturk.com, yeni arayüzüyle beraber online saat satışı rekabetinde etkin bir oyuncu olmak istiyor.

Saatturk.com, 2006 yılında Meta Pazarlama tarafından kurulan klasik modelde bir e-ticaret sitesi. 6 farklı kategorisi bulunan site, yenilenme sürecinden önce sadece resmi distribütör şirketlerden ürün tedarik ederek satış gerçekleştiriyordu. Ancak yenilenme süreciyle birlikte Saatturk.com, kendisi ithal ettiği saatlerin satışını gerçekleştirmeye başlamış durumda. Bu saatlere örnek olarak 666 Barcelona ve Ziiiro markalarını örnek gösterebiliriz.

Yenilenme sürecindeki site kullanım kolaylığı sağlayan yeni arayüzünü yayın almış. Kullanıcıların aradıkları ürüne daha rahat ulaşabilmesi için e-ticaret yazılımında değişiklik yapan Saatturk.com'da yer alan ürün inceleme videolarının özellikle dikkatimizi çektiğini belirtelim. Örnek bir videoyu buradan izleyebilirsiniz.

saatturk-com-ana-sayfa

7 binden fazla saat modeli bulunuyor

Aldığımız bilgilere göre şu anda sitede 56 saat markası ile toplamda 7 bin 635 farklı saat modeli bulunuyor. Geride kalan 7 yıllık süreci hesaba katacak olursak bu rakam 18 bin saat modeline ulaşıyor. Özellikle fiziksel bir saat mağazasını düşünecek olursak sitenin saat modeli sayısı konusunda başarılı olduğunu ifade edebiliriz. Saatturk.com'un gelecekteki hedefleri arasında şirketin ithal ettiği ürünlerin pazarda yer edinebilmesini sağlamak bulunuyor.

Yazının başında belirttiğimiz gibi e-ticaret sektöründe özellikle dikey projeler arasında rekabet hızla artmaya devam ediyor. Yeni girişimler geliştirdikleri farklı stratejilerle yol alırken, Saatturk.com gibi yıllardan beri e-ticaret sektöründe yer alan oyuncular, edindikleri tecrübelerle yenilikçi hamlelerde bulunmaya çalışıyor. Sitenin, özellikle saat modeli çeşitliliğiyle yeni oyunculara karşı önemli bir kozu elinde bulundurduğunu düşünüyoruz. Yenilenme sürecini devam ettiren sitenin gelecekteki hamlelerini merakla bekliyoruz.

Yorumlar (10)
 1. Alışveriş Siteleri Alışveriş Siteleri

  Saat dikeyinde gerçekten önemli oyuncular var. Ve 7 yıl büyük başarı tebrik ederim.

 2. az önce bana spam gönderdiler, listelerinden çıktım diye düşünüyorum, mailimi nerden bulmuşlarsa inşallah bir daha göndermezler. gmail e de ispikledim.

 3. Enver Gökmen Enver Gökmen

  Saat sektöründeki fiyat politikaları(özellikle pazarlık, toptan, nakit indirimleri) e-ticarete saate olan güveni azaltıyor. Özellikle toptan politikaları kampanya planlamalarını dahi etkiliyor.

  Aslında daha fazla orta ve üst grup saat satışı artması gerekiyor. İnternet pazarının geneli 1000 TL altı saatlerde dönüyor. Saat severler offline'a hala daha sıcak bakıyor. Çünkü offline'da hala pazarlık şansı yüksek olduğunu biliyor. Fiyatlar tutarsız. E-ticaret adına değil şeffaflık ve müşteri güveni adına da ciddi bir sorun.

  Zorunlu bir ihtiyaç olmaması ve teknoloji kadar dar kar marjı olmaması nedeniyle firmalarda da pazarlık kapısını açık bırakmak zorunda kalıyor / yada bu yönde politika izleniyor. Ancak bu geleneksel tutum online alışveriş devrinde kendilerini de zora sokuyor.

  Durumlar böyle olunca belirli fiyat grubunda genelde dünyada çok ünlü belirli markalar tercih ediliyor. Gerçek saat markaları ise sadece indirimli durumlarda ve kampanya durumunda internetten tercih ediliyor. düşünülüyor. Online ve offline oranı saatte çok düşük olduğunu düşünüyorum.

  Saat firmaları şeffaflık gerektiren günümüzde hala yıllar öncesinden kalma politikalarla online'da oldukça zorlanacaklar.

  1. katılıyorum casio bir saat aldım internetteki saatçilerde 265 lira verdim dükkanda sordum adam 340 dedi. neden oradan alayım ki baktım saate çıktım.

 4. Merhaba Arkadaşlar

  bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. incir.com bünyesinde

  bir site açtım her çeşit ürünün bulunduğu bir site yaklaşık 80000 ürün var şu anda.

  sizden ricam siteyi inceleyip fikirlerinizi söyleyebilirmisiniz

  mesela sitenin ismi, tasarımı kısacası her yönüyle nasıl olduğu konusunda fikirlerinizi belirtirseniz çok sevinirim. ayrıca domain in net uzantılı olması ziyaretçi sayısını etkilermi

  site: http://www.tazegeldi.net/

  teşekkürler

  1. Mert Ak Mert Ak

   Tasarım temiz ve iyi görünüyor.NET uzantisi pek birşeyi değiştirmez bence.

 5. Artık alışveriş siteleri RAPID SSL sertifikasını bıraksınlar. Bu sertifika tabiri caizse ayağa düşmüş durumda. Yıllık 10$'a alınan bir sertifikayı sitelerinde güvenlik önlemi diye koymayın, inandırıcı değil, güvenli değil.

 6. Ali Ersoy Ali Ersoy

  Saat hastası biri olarak, son zamanlarda aldığım tüm saatler internet üzerinden oldu, genelde mağazada beğendiğim bir saat modelini internet üzerinden çok daha uygun fiyatlara alabiliyorum.

  Enver Bey offline tarafta pazarlık şansı yüksek demiş fakat ben daha pazarlıkla, online fiyatların altına düşüldüğünü görmedim.

  Saat mağazalarının masrafı online sitelere göre çok daha fazla ,bu yüzden daha fazla kar oranlarıyla satmak zorundalar, saat siteleri fiyat olarak çok daha avantajlı duruma geçiyor bu durumda.

  Saatturk.com sitesinden daha önce 2 alışverişim oldu, bu yeni halini görmemiştim, webrazzi'de görünce sürpriz oldu. Eski halini bildiğim için net olarak söyleyebilirim ki, yeni hali hem yazılım olarak hem tasarım olarak çok daha kullanışlı ve güzel olmuş,

  Çok fazla saat satan site var, fakat gönül rahatlığıyla saat alabileceğiniz site sayısı çok az. bence e-ticaret sitelerini birbirinden ayıran ilk fark, müşteri hizmetleri ve güvenilirlik geliyor, bu aslında saat için değil tüm e-ticaret siteleri için geçerli bir kural, ben saatturk.com'dan iki defa saat aldım, özellikle müşteri hizmetleri tarafında çok memnun kaldığımı belirtmek isterim, bence tek eksikleri daha kullanışlı bir siteydi görüyorum ki onu da yapmışlar.

  Kendilerine başarılar diliyorum, ve ilk fırsatta ziiiro saatlerden bir tane istiyoru :)

  Saygılar

 7. Denemedikleri paket yazılım kalmadı :)

  Rakiplerini takip etmekten başka bir şey yapmıyorlar,

  orjinal bir fikirlerini hiç görmedim.

 8. Sabri Kaçabilir Sabri Kaçabilir

  logolarını beğenmedim ama site güzel olmuş hayırlı uğurlu olsun