Online saat satışı gerçekleştiren Saatturk.com 7. yaşına yenilenen arayüzüyle giriyor

Online saat satışı gerçekleştiren Saatturk.com 7. yaşına yenilenen arayüzüyle giriyor

Türkiye e-ticaret sektörüne her geçen gün yeni oyuncular girerken, diğer yandan sektörde yıllardan beri hizmet veren girişimler yenilenerek rekabet ortamına ayak uydurmaya çalışıyor. Bu anlamda değerlendirebileceğimiz ve sektördeki 7. yılını dolduran Saatturk.com, yeni arayüzüyle beraber online saat satışı rekabetinde etkin bir oyuncu olmak istiyor.

Saatturk.com, 2006 yılında Meta Pazarlama tarafından kurulan klasik modelde bir e-ticaret sitesi. 6 farklı kategorisi bulunan site, yenilenme sürecinden önce sadece resmi distribütör şirketlerden ürün tedarik ederek satış gerçekleştiriyordu. Ancak yenilenme süreciyle birlikte Saatturk.com, kendisi ithal ettiği saatlerin satışını gerçekleştirmeye başlamış durumda. Bu saatlere örnek olarak 666 Barcelona ve Ziiiro markalarını örnek gösterebiliriz.

Yenilenme sürecindeki site kullanım kolaylığı sağlayan yeni arayüzünü yayın almış. Kullanıcıların aradıkları ürüne daha rahat ulaşabilmesi için e-ticaret yazılımında değişiklik yapan Saatturk.com'da yer alan ürün inceleme videolarının özellikle dikkatimizi çektiğini belirtelim. Örnek bir videoyu buradan izleyebilirsiniz.

saatturk-com-ana-sayfa

7 binden fazla saat modeli bulunuyor

Aldığımız bilgilere göre şu anda sitede 56 saat markası ile toplamda 7 bin 635 farklı saat modeli bulunuyor. Geride kalan 7 yıllık süreci hesaba katacak olursak bu rakam 18 bin saat modeline ulaşıyor. Özellikle fiziksel bir saat mağazasını düşünecek olursak sitenin saat modeli sayısı konusunda başarılı olduğunu ifade edebiliriz. Saatturk.com'un gelecekteki hedefleri arasında şirketin ithal ettiği ürünlerin pazarda yer edinebilmesini sağlamak bulunuyor.

Yazının başında belirttiğimiz gibi e-ticaret sektöründe özellikle dikey projeler arasında rekabet hızla artmaya devam ediyor. Yeni girişimler geliştirdikleri farklı stratejilerle yol alırken, Saatturk.com gibi yıllardan beri e-ticaret sektöründe yer alan oyuncular, edindikleri tecrübelerle yenilikçi hamlelerde bulunmaya çalışıyor. Sitenin, özellikle saat modeli çeşitliliğiyle yeni oyunculara karşı önemli bir kozu elinde bulundurduğunu düşünüyoruz. Yenilenme sürecini devam ettiren sitenin gelecekteki hamlelerini merakla bekliyoruz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.