SongPop'u Türkçe şarkılarla oynamak isteyenler için Şarkıla uygulaması yayında

SongPop'u Türkçe şarkılarla oynamak isteyenler için Şarkıla uygulaması yayında

Pek çoğunuzun bir Facebook ya da mobil oyun olarak tanıdığına emin olduğum SongPop'un yerli klonu Şarkıla adlı uygulama son zamanlarda oldukça dikkat çekmeye başladı.

Sizi rakiplerinizle karşılaştırarak, çalan şarkının adını ya da o şarkıyı söyleyen sanatçıyı tahmin etmenizi isteyen uygulamada, rakiplerinizle karşılaşıyor ve yüksek skorlar elde etmeye çalışıyorsunuz.

Uygulamanın geliştiricisi Mobven. Mobven daha önce Turkcell, fizy, İlkEkran ve SporX gibi tanıdığımız markalar için iş yapmış durumda. Mobven'in bu yoldaki yatırımcısı ve destekçisi ise BES Yatırım. Her ne kadar rakamlarla bilgi alamasak da, BES Yatırım'ın Mobven'e bir yatırımı bulunuyor ve aynı zamanda bünyesindeki farklı alanlarda uzman mentorları yatırım yaptıkları Mobven ile buluşturuyor.

image1 image2 image3

Şarkıla uygulaması, içerisinde yerli şarkılar bulunduruyor. İçerisinde Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği, Arabesk ya da Aşk Şarkıları gibi pek çok farklı kategoride parçalar ve sanatçılar bulunuyor. Facebook ile giriş yapabildiğiniz Şarkıla uygulamasında, bu sanatçıları ya da şarkıları dinleyerek, doğru ismi rakibinizden daha hızlı bir şekilde tahmin etmeye çalışıyorsunuz.

Açıkçası Şarkıla uygulamasının tasarımsal olarak biraz daha üzerinde çalışabilirmiş diye düşünüyorum. Her ne kadar oynaması keyifli olsa da, tasarıma biraz daha özenilmiş olsa oyun kendine daha çok bağlayabileceğini düşünüyorum. Kısacası SongPop uygulamasını sevenler ve bunun Türkçe halini dinlemek isteyenler için biçilmiş kaftan. Oyunun iOS ve Android versiyonları ücretsiz olsa da, uygulamanın gelir modeli oyun içi satın alma üzerine kurulu.

Daha önce Nöbetçi Eczaneler gibi uygulamaları iOS ve Android platformları için geliştiren Mobven, şu anda yaklaşık 1 yıldır konum tabanlı bir sosyal ağ projelerini test ediyor. Uygulamadan oldukça umutlu olan Mobven ekibi, 12 kişiden oluşuyor. Bununla birlikte çok yakında bir bulmayaca oyunları da piyasaya çıkacak. Bu yeni oyunlar ve olası yatırım haberleri ile ilgili olarak siz okurlarımızı haberdar ediyor olacağız.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.