SongPop'u Türkçe şarkılarla oynamak isteyenler için Şarkıla uygulaması yayında
Yatırım

SongPop'u Türkçe şarkılarla oynamak isteyenler için Şarkıla uygulaması yayında

Pek çoğunuzun bir Facebook ya da mobil oyun olarak tanıdığına emin olduğum SongPop'un yerli klonu Şarkıla adlı uygulama son zamanlarda oldukça dikkat çekmeye başladı.

Sizi rakiplerinizle karşılaştırarak, çalan şarkının adını ya da o şarkıyı söyleyen sanatçıyı tahmin etmenizi isteyen uygulamada, rakiplerinizle karşılaşıyor ve yüksek skorlar elde etmeye çalışıyorsunuz.

Uygulamanın geliştiricisi Mobven. Mobven daha önce Turkcell, fizy, İlkEkran ve SporX gibi tanıdığımız markalar için iş yapmış durumda. Mobven'in bu yoldaki yatırımcısı ve destekçisi ise BES Yatırım. Her ne kadar rakamlarla bilgi alamasak da, BES Yatırım'ın Mobven'e bir yatırımı bulunuyor ve aynı zamanda bünyesindeki farklı alanlarda uzman mentorları yatırım yaptıkları Mobven ile buluşturuyor.

image1 image2 image3

Şarkıla uygulaması, içerisinde yerli şarkılar bulunduruyor. İçerisinde Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği, Arabesk ya da Aşk Şarkıları gibi pek çok farklı kategoride parçalar ve sanatçılar bulunuyor. Facebook ile giriş yapabildiğiniz Şarkıla uygulamasında, bu sanatçıları ya da şarkıları dinleyerek, doğru ismi rakibinizden daha hızlı bir şekilde tahmin etmeye çalışıyorsunuz.

Açıkçası Şarkıla uygulamasının tasarımsal olarak biraz daha üzerinde çalışabilirmiş diye düşünüyorum. Her ne kadar oynaması keyifli olsa da, tasarıma biraz daha özenilmiş olsa oyun kendine daha çok bağlayabileceğini düşünüyorum. Kısacası SongPop uygulamasını sevenler ve bunun Türkçe halini dinlemek isteyenler için biçilmiş kaftan. Oyunun iOS ve Android versiyonları ücretsiz olsa da, uygulamanın gelir modeli oyun içi satın alma üzerine kurulu.

Daha önce Nöbetçi Eczaneler gibi uygulamaları iOS ve Android platformları için geliştiren Mobven, şu anda yaklaşık 1 yıldır konum tabanlı bir sosyal ağ projelerini test ediyor. Uygulamadan oldukça umutlu olan Mobven ekibi, 12 kişiden oluşuyor. Bununla birlikte çok yakında bir bulmayaca oyunları da piyasaya çıkacak. Bu yeni oyunlar ve olası yatırım haberleri ile ilgili olarak siz okurlarımızı haberdar ediyor olacağız.

Yorumlar (11)
 1. Coconut Coconut

  telif hakkı ile ilgili sorun çıkabilir mi türkiye de ?

 2. Mustafa Mustafa

  Arayüz başarısız. En azından benzerini yapabilirdiniz grafikler çok kötü. En önemli problem de telif hakları. 30 saniyeden az demeyin. Yine de müyapla ilgili bir sıkıntı olacaktır.

 3. Oyunu ilk gördüğümde çok sevindim ancak Facebook ile login olamıyorum. Bazı ekranlarda ise hiç bir şekilde butonlar çalışmıyor. Sadece bana mı oluyor bilmiyorum ama hoş değil. Bu hatalar için test hiç mi yapılmıyor?

 4. Cenk_88_12 Cenk_88_12

  çok eğlenceli uygulama olmuş

 5. Kesinlikle üstünde çoook çalışılması gerekilen bir program. Bazen müzikler gecikiyor bazen butonlar etkisiz oluyor.

  Yavaş, tasarımı kötü,playlist zayıf!

 6. _Yasin _Yasin

  Muyap'ın haberi var mı acaba?

 7. Ne zaman cikacak diye bekliyodum:) kullanici adi ile giris de olsa daha guzel olacakmis

 8. Iyilestirilmesi gereken noktalar var evet, ama emegi goz ardi etmemek gerek. Ufak tefek hatalar duzeltiginde bir acigi kapatacak uygulama oldugu gercek. Umarim basarili olurlar, ulkemizde her girisim desteklenmeli diye dusunuyorum.

 9. Orçun Kılıç Orçun Kılıç

  keyifli vakit geçirmek için birebir.

 10. Cok güzel bir calısma olmus

 11. Canan Ulucan Canan Ulucan

  Harika ötesi. Telefonumu elimden bırakamıyorum ama geliştirilmesi gerekli. Daha fazla şarkı listesi olmalı.