Online market Kapicin.com 750 bin TL yatırım ile sektöre hızlı bir giriş yaptı
E-Ticaret

Online market Kapicin.com 750 bin TL yatırım ile sektöre hızlı bir giriş yaptı

Hızla büyüyen e-ticaret ile beraber market alışverişlerinin internet üzerinden yapılamaya başlandığı bir döneme giriyoruz. Özellikle yeni girişimcilerin dikkatini çeken bu kategoride yer alan şirketlerden biri de Kapicin.com oldu.

Geçen sene Haziran ayında Muhammet Özşahin tarafından kurulan Kapicin.com, hızlı tüketim ürünleri ve paketlenmiş market ürünleri satışını gerçekleştiriyor. Gıda, içecek, bebek, temizlik ve kişisel bakım ürünleri bulunan sitenin, Türkiye geneline satış yaptığını başlayalım.

Kapicin.com her ne kadar geçen Haziran ayında kurulsa da, sitenin tam anlamıyla hayata geçmesi aldığı yatırımla Şubat ayını bulmuş. Muhammet Özşahin'den aldığımız bilgilere göre Aralık ayında CMS Canmar Süpermarketleri LTD ŞTİ tarafından yatırım alan girişim, yayın hayatına Şubat 2013 yılında başlamış. Yatırım miktarının ise yüzde 50 hisse karşılığında 750 bin TL olduğunu belirtelim.

kapicin-ana-sayfa

5 bin farklı ürün bulunuyor

Şu anda sitede 5 farklı kategoride 5 bin farklı ürün çeşidi bulunuyor. Aldığı yatırımında etkisiyle 2 bin m2 depoya sahip olan Kapicin.com'un paylaşılan bilgilere göre detaylı kategori yönetimi ile beraber stoklu olarak çalışıyor.

Gelelim işin rekabet boyutuna. Bilindiği üzere büyük şirketler başta olmak üzere online market satışı yapan birçok şirket bulunuyor. Kapicin.com, gördüğümüz kadarıyla söz konusu şirketlerle fiyat ile rekabet etmek istiyor. Sitedeki ürünlerin yerel ve ulusal mağazalara kıyasla yüzde 15-20 arası indirimli olarak kullanıcılara sunulduğu paylaşılan bilgiler arasında.

Kapicin.com'dan verilen siparişler 24 saat içinde kargo verildiğini belirtelim. Türkiye'nin her şehrine gönderilebilen kargolardan 100 TL üzerine ücretin alınmaması dikkatimizi çeken detaylar arasında.

Online market kategorisine yapılan girişimlerde özellikle lojistiğin ve doğru depo yönetiminin önem kazandığını düşünüyoruz. Kapicin.com, lojistik ve depo yönetimini işin başında aldığı yatırımla üstesinden gelmiş görünüyor. Site kullanımının artmasıyla bu alanlara yapılacak doğru harcamalar Kapicin.com'un gelecekte başarıyı yakalamasına yardımcı olacaktır.

Yorumlar (51)
 1. Şenol Şenol

  hızlı tüketim ürünlerinde rakibin sadece internet değil, tüm dünya. vernelle, colgatele zor. Şubatta yayına geçen 14M alexalı bir site nasıl 750bin yatırım alır, o da ayrı makale konusu bence.

  1. 2 bin m kare alan bulmuş ama sanki çalışacak 2 kişi bulamamış.4 farklı ürünü bi kutuya atıp göndermiş..ürün doğru ama paketleme sıfır..sakın gelen kargoyu kontrol etmeden almayın ayrıca bi yorum bile yapılamayan gelişmemiş bi site..

 2. IdeaSoft hazır e-ticaret sistemi ile hayata geçmiş bir internet sitesine 750 bin TL yatırım mı? Bana tamamen yalan gibi geldi... Kaldı ki IdeaSoft site dosyalarının kendi sunucuları haricinde hiçbir yerde barındırılmamasına, FTP erişimi verilmemesine ve en altta görmüş olduğunuz "Bu site, IdeaSoft®AkıllıE-ticaret Sistemi ile hazırlanmıştır." ibaresini kesinlikle kaldırmıyor iken. Dahasıda var...

  1. Yusuf Dursun Yusuf Dursun

   acaba webrazzi bu işi çok mu abartıyor yada yanıltıcı bilgiler mi veriyor, burada yeni bir fikir ve özgün bir tasarım /yazılım göremedim bu sitenin neyine 750.000 yatırım yapılmış anlamış değilim, toplam maliyeti 1000 tl yi geçmeyen bir sisteme kim neden 750 bin yatırım yapar aklım kesmiyor. webrazzi bu bilgiyi teyit etmeden nasıl yayınlar oda ayrı bir mit tabi ki. Webrazzi sana sesleniyorum saygınlığına zarar veriyorsun. umarım bu yorumumu yayınlarsın.

   1. İki grubun böyle bir projede ortak olmasının maddi değerinin 50 bin TL olması zaten beklenemezdi. İşin büyüklüğü düşünüldüğünde hakkıyla yapmak için bu para lazım. Yazılım ağırlıklı girişimlerin sermaye ihtiyacıyla e-ticaret şirketlerinin sermaye ihtiyaçlarını karşılaştırmak doğru sonuçlar vermeyecektir.

  2. 750 bin TL yatırımla kendi ekiplerini kurmaları çok büyük ihtimal değil mi? Veya ideasoft ile aylık bir servis ücretine anlaşıp özel destek de sağlatabilirler belki. Bir e-ticaret şirketinin değerlemesinde yazılımın değeri ne kadadır onu düşünmek lazım.

   1. Biomooj Biomooj

    proje değerlendirildiğinde bu miktarda bir yatırım alması mümkün değil. hayatında bir kez olsun yatırımcı görüşmesi yapmış olanlar işlerin böyle yürümediğini bilir sanırım.

    1. Firmanın finansmanı yatırımcıdan değil, benzer işi yapan başka bir gruptan almış. Aslında bu açıdan bakınca bir yatırım değil ortaklık söz konusu.

   2. Yusuf Dursun Yusuf Dursun

    katıldığım konferanslarda yatırımcılar için önceliğin ekip+fikir ikilisi olduğu özellikle vurgulanmışken burada ortada bir ekip yada YENİ bir fikir göremiyorum, kaldı ki sen bu haberi yaparken "750 bin lira ile bir ekip kurmaları ihtimal değil mi" diye sormuşsun, bunun cevabını senin bilmen gerekliydi, nede olsa bu haber sana ait, demek ki iyi bir araştırma yapılmamış, tamam ülkemizde böyle yatırım haberleri almak güzel olsun diyelim ama bunun da bu kadar ayak altına düştüğünü görmek yada sırf birilerin menfaati veya keyfi diye ortada yatırılan para miktarına oranla bir projenin olmaması girişimcilerin şevkini kırar yahut boş hayaller peşinden koşmalarına sebep olur. Haksız mıyım???

 3. Nurettin Bacanak Nurettin Bacanak

  Bırakın Allah aşkına bu projenin değerlemesini nasıl 1.5 milyon TL çıkabilir. Ya alan işten anlamıyor, ya haberi yapan işten anlamıyor ya da bizi yiyor.

  1. Veya siz işten anlamıyorsunuz. Bu projenin ana odağı yazılım değil ki eticaret, bazı malları stoklu çalışacaklarını düşünürsek bu yatırım onlara 6 ay gidecek ve bu parayla ekipler kurulacağını (büyük ihtimalle yazılım ekibi de) düşünürseniz. Bu para yıl sonuna bile zor yeter.

   1. Nurettin Bacanak Nurettin Bacanak

    Ali Altuğ bey haklısınız. Buradaki onlarca yorumu yazan insan bu işten anlamıyor sadece siz anlıyorsunuz.

    Bizler asosyal, ticaretten anlamayan, tüm günü IDE başında geçen, sivilceli webmaster'larız, siz farklı Dünya Bankası icra kurulu tarafından bizi aydınlatma görevi kendisine tebliğ edilmiş, seçilmiş kişilersiniz.

    Biz anlamayız operasyondan zira operasyondan anlıyor olmak için e-ticaret yapıyor değil e-ticaret hakkında yazıyor olmak gerekir, bunu atlıyoruz.

    Haddimizi aşıyoruz kusura bakmayın.

 4. 750.000 TL yatırım aldıklarına göre doğru düzgün bir web sitesi de yaparlar artık.

 5. Alışveriş Siteleri Alışveriş Siteleri

  e-ticarete yeni bir soluk mu yoksa daha önce bu model varmıydı ?

 6. Hakan Aydemir Hakan Aydemir

  hayırlı olsun - hayırlı olsunda themeforest.netten template alıp başlasalarmış keşke işe.

 7. Şaka gibi ya ideasoft hazır yazılım ve 750bin yatırım bence abartınında abartısı

 8. Oğuzhan Koç Oğuzhan Koç

  O tasarıma 750.000 TL hiç yakışmamış birde ssl almayı unutmuşlar galiba

  1. Ödeme aşamasında SSL'li sayfaya yönlendiriyor. Keşke önce deneseydiniz.

 9. İlksenoku İlksenoku

  http://www.stokta.com/ benzeri geldi bana

  1. Kesinlikle. Ayrıca alexa'da sıralamada 14 milyon üzerinde olan bir sitenin 750 bin TL yatırım alması gerçekten düşündürücü.

 10. Göktuğ Göktuğ

  Gönderilen basın bülteni üzerinden hiçbirşeyin araştırması yapılmadan yazılmış yazılar görmek gerçekten webrazzi'nin kalitesini düşürüyor.

  Diğer arkadaşların da söylediği gibi alexa 14 milyon, ideasoft e-ticaret sistemi, iğrenç tema, facebook sayfası yok, twitter'da 1 kişi takip ediyor.

  Çok büyük ihtimalle sitenin sahibi CMS canmar süpermarketleri http://www.kapicin.com/index.php?do=static/contactus) kafasından bir 750bin TL uydurmuş hali hazırda marketinde(?) sattığı ürünler için ideasofttan paket satın alıp ürünleri siteye eklemiş. Marketin bulunduğu yeri ve varsa deposuna da websitesinin deposu diyor ve siz bunu haber yapıyorsunuz.

  Son olarak;

  Günde 1-2 sipariş alırken, ürünleri köşedeki bakkaldan bile satın alsanız 24 saatte kargoya verebilirsiniz. "lojistik ve depo yönetiminin" üstesinden gelmiş oldukları bu sayı binlere ulaştığında belli olur.

  1. Biz basın bülteni yayınlamıyoruz, bu haber ise zaten basın bülteni olarak servis edilmedi. Biz sorularımızı gönderdik onlar cevapladı.

 11. Yusuf Turan Yusuf Turan

  Birde facebook sayfası kurmayı unutmuşlar. Yada yanlış kurmuşlar.

  "Üzgünüz, bu sayfaya ulaşılamıyor

  Tıkladığın bağlantı bozuk olabilir veya sayfa kaldırılmış olabilir."

  1. Yusuf Turan Yusuf Turan

   edit: kapicin.com 'un gerçek müdavimlerini ölçmek adına sanırım siteyle ilişkisiz bir facebook sayfası kurmuşlar.

   Elle bizi arayan kaç kişi var acaba? sorusunun cevabı şimdilik 25'miş.

 12. Gökalp Gökalp

  750bin tl lik yatırım aldı diye site illaki 100bin tl lik mi olacak. Şimdi site ideasoft sistemi ile çalışıyorsa o siteye bir daha uğramazsınız yani, kafaya bak arkadaş.

 13. Benim merak ettiğim Ahmet Can Bey'in 750.000 TL'ye inanıp inanmadığı. Ahmet Bey size de abartılı gelmiyor mu bu rakam?

 14. 24 saat sonra kargoya mı veriliyor? şaka mı bu. Migrosun sanalmarket'i öğleden sonra alıyorsun akşama evine kadar kapıda ödeme garantisiyle getiriyor. Nasıl rekabet edeceklerini düşünüyorlar acaba istanbul , izmir ve ankara içinde çok merak ediyorum ?!

 15. Webrazzi bu haberi yaptigi icin kendinden utanmali, haberin her bir kelimesi buram buram yalan kokuyor

  1. İki tane süper marketin ortak çalışmasının 50 bin TL'lik olmasını mı bekliyorsunuz. Adamlar %50 vermiş yani bir sonraki tur vs yatırımlar olmayacak, bizim dünyadan değil adamlar. İki grup ortaklaşa bu işi yürütecek. Buradaki girişimin sadece %10'u teknolojiyle ilgili, asıl değerli taraf operasyon. Yazılımın değerinin burada bir önemi yok. Adamlar 750 bin TL değerinde ortaklık yapıyorlarsa büyük ihtimalle kendi yazılımlarını da yaptıracaklar. Şirketin kaç kişi olduğunu geçmişte yaptığı ciroyu, karı bilmeden nasıl bir şirket değerlemesi yapılabilir. İki taraf anlaşmış böyle bir değerleme belirlemiş. Bilmem kaç bin metrekarelik depolar kurulmuş mallar alınmış, ekipler kurulacak vs. 750 bin TL yatırım gerçekte bu ölçekte bir operasyon plan proje için para değil.

   Web sayfasına tıklayıp, sitenin tasarımını beğenmeyip şirket değerlemesi yapmak ne kadar doğru. Onu değerlendirmek lazım.

   1. Serkan Serkan

    Sevgili Ali Altuğ Koca,

    Webrazzi'nin kötü polisi sensin, onu biliyoruz. Haberlerinize beğenmediniz yorumlar yapıldığı zaman çıkıp kendince "çatır çatır" cevap veriyorsun.

    Yalnız şunu anlamanız gerekiyor, bu senin sevimsizliğin değil, webrazzinin sevimsizliği oluyor.

    Ayrıca bu kadar ahkam kesiyorsun ama sen o depoları ve malları gördün mü? Alınış tarihlerini öğrendin mi? Bu kadar okuyucun rahatsız olmuş.. Gidip araştırdıysan söyle, yoksa; öyledir, böyledir, öyleymiş, böyleymiş diyerek kendini ve siteni itibarsızlaştırıyorsun, dayanaksız olarak kendi okuruna muhalefet ediyorsun.

    Anlık duygusal tepkiler veriyorsunuz ama çok şey kaybediyorsunuz...

    1. Benim hiçbir zaman sevimli olmak gibi bir kaygım olmadı. Webrazzi'yi etkiyen kısmı ile ilgili ise onu ilgili isimler değerlendirir.

     Haberini yaptığımız her sitenin deposunu gezme lüksümüz yok ne yazık ki. Bu noktada şirketin geçmişi ve şirket sahiplerinden alınan bilgi geçerlidir. Projenin tasarımına bakıp bu reklam haberidir, Webrazzi öyledir böyledir şeklinde yapılan yorumların dayanağı nedir?

     Çok defa açıkladık advertorial haber almıyoruz, böyle bir çalışma biçimimiz yok, reklam pazarlama tarafının yazı içerikleriyle ilgisi yok diye. Birçok büyük grupla, kurumla, kişiyle de bu yüzden kötü olduk. Bugün televizyonlarda bile yapılan advertorialın utanılacak bir tarafı da yok ancak biz okuyucuların aklında soru işareti kalmasın diye yapmıyoruz. Ancak değişen bişey yok. Keşke bizim onları düşündüğümüz kadar okuyucularımız da bize saygı duysa.

   2. Serkan Serkan

    "Keşke bizim onları düşündüğümüz kadar okuyucularımız da bize saygı duysa." kısmında haklı olabilirsiniz.

    Okurlarınız webrazzi'nin her yazısına bu tepkileri vermiyor. Şunu hepimiz gözlemliyoruz ki; tepki gelen yazılar ise hep tarzda oluyor.

    Okuyucunun abartılı bulduğu projelere, rakamlara vb. haberlere tepki vermesi kadar normal durum olamaz. "Abartılı bulduğu" diyorum, "abartıldığını ispatladığı", "abartıldığını kanıtladığı" demiyorum.

    Ve şu önemli bir nokta: bunlar "okuyucu yorumu"...

    "tasarıma bakıp reklam haberi" diye yorum yapanlar da, "Sizin Okuyucularınız"... Bu tip sebep sonuç ilişkisi kuran okuyucuları istemiyorsanız, varsa, bir formülünü bulup uzaklaştırın.

    Bir yayıncının okurları ile münakaşa içinde olması, yayıncıya kaybettirir, benim anlatmak istediğim de bu.

    Advertorial konusunda da bence biraz rahat olun. Advertorial almaya başlarsanız ve bunu anons ederseniz, size kimse kızmaz, bu tip "mantıksız" bulduğu haberlerin altına da "reklam yapmışsınız" yazmaz.

    Sevgiyle kalın...

 16. Enver Gökmen Enver Gökmen

  Anlamak çok zor gerçekten. Projenle yatırımcıya gitsen milyon soru gelir bu projeye 750 bin'i düşünmeden nasıl saymışlar.

  Bu paraya zaten baştan site kurarsın. Yatırım yapılacaksa o sitenin fark yaratmış olması gerekir, önemli ölçüde rekabet avantajı yeniliğe sahip olmalı. Bu market fikri yılların fikri herkesin aklında olan bir fikir paket site alınca 750 bin mi etti? yok artık

  1. Bu projenin yazılımını yapmak değil, projeyi ayağa kaldırmak olay. 750 binden büyük ihtimalle ilk yılda kuruş bile kalmaz. Yaratılacak operasyonu düşünüp geniş pencereden bakmak lazım. Yaparlar mı yapabilirler mi o başka bir soru.

 17. Hakan Yalçın Hakan Yalçın

  Bende stokta.com müşterilerindenim . Bu pazar he rşeye gebe , projeleri hayırlı olsun .

 18. Bence yapılan yatırımı tamamen altına yatırsınlar daha çok kar ederler.

 19. Sedat Ozen Sedat Ozen

  Gayet guzel ve yeterli bir site olmuş. Sade ve yeterli.

  Yatırım kişiye, bilgisine, tecrubesine ve işi yapabilirligine de yapılır. Yazılım ve site sadece bir araçtır. İdeasoft yapılacak sektordeki en dogru firma zaten. Biraz destekci ve yapici olmak lazim.

  Allah yollarini acik etsin bil satışlar dilerim.

 20. Alessandro Alessandro

  Biz bile marketten sadece temel ihtiyaçları almaya kalktığımız zaman (temizlik yiyecek vs) en kötü 70-150 TL arasında çıkamıyoruz, adam koskoca market kuruyor, ve bu ürünler genelde fabrikasından veya toptancısından toplu alınıp stok yapıldığı zaman ucuza alınacak ürünler ve kaç kalem mal var... bence 750 bin rakamı normal hatta az bile..

 21. Gözüken o ki, şirket mevcut stoklarını ortak kullanacığı bir girişim için o stok tutarını yatırım bedeli olarak göstermeyi tercih etmiş.

  Bu durumda, yalancılık, viral vs gibi konularla yazarı suçlamak yanlış olduğu gibi, yazarında öyle değil böyle, aslında şöyledir diye emin olmadan savunmaya geçmesi de yanlış bence.

  Sevgiler.

 22. Açıkçası çok ilginç ve kısmen garip yorumlar var. Burada şirkete yatırılan rakam sermaye olarak belirtilmiş yani şirketin kurucu hissedarlarının cebine girecek bir rakam değil. Bir de yatırım çok çeşitli yapılabilir; belli bir döneme yayılacak ürünlerin bedeli de ilerideki reklam çalışmaları için ayrılan bütçe de bunun bir parçasıdır. Genelde yatırımın tamamı zaten belli şartlara bağlıdır. Şirketi kur, siteyi aç, yatırımcı bul ve parayı cukkala olmuyor. Site kalitesi vs. ayrı konu.Bu kadar acımasız olmamalı (bu şirketlerden kimseyi tanımıyorum)

 23. 750.000 TL (Yediyüzellibin)

  Webrazzi, internet girişimcisi için de internet yatırımcısı için de açılış sayfasıdır.

  Ancak bahsi geçen rakamlar ama az ama çok olsun, her haber yazılmadan en ince detayına kadar araştırılmalıdır, misal şu kapicin.com incelem pc başında 10 dakimamı almadı bile.

  *750 bin lira yatırım alan şirketin adı haberde geçmese de, Kapicin.com'a girip mesafeli satış sözleşmesini okuduğumda karşılaştığım, "Kapicin.com Sanal Mağazacılık ve İnt.Hiz." ünvanı ile İstanbul Ticaret Odası'na kayıtlı şirket yoktur.

  *750 bin lira yatırım alan Muhammet Özşahin, İTO'ya göre sadece "Alışveriş Durağı" ticari ünvanlı gerçek kişi olarak odaya kayıtlıdır, ne A.Ş. ne de LTD.ŞTİ. değil. Yapacağı ticaret de "Bilgisayar, bilgisayar çevre birimleri ve yazılımlarının toptan ticareti" şeklinde sınırlandırılmıştır.

  *750 bin lira yatırım alan Muhammet Özşahin'in facebook ve twitter profilleri incelendiğinde, kendisinin aslında şimdilerde aktif olmayan alisverisduragi.com isimli girişiminin olduğu görülebilir. (AlisverisDuragi.com whois sorgularından alan adı sahibi epostası ile sosyal medya araştırılabilir)

  Şimdi lütfen, böyle bir girşim ve böyle bir yatırım var mı yok mu, bir kez daha düşünün.

 24. Ertuğrul Ertuğrul

  Reklam bence 750 bin mi :D 100 bin liraya adam akılı alan adı alır 100 bin lira reklam yapar 50 bin lira alt yapıya harcarım 250 bin lira masrafla 4 katına çıkartırım. Reklamdan başka bir şey değil. ilk defa duydum bu ismi kapicin neresi meşur.

 25. Dİğer arkadaşlara katılıyorum. 750 Bin TL yatırımın amacı nedir? 1000 TL ye sende böyle bir site kurup geri kalan 749 Bin lede deponu stoğunu tutarsın ki zaten yatırımcı bir market sanırım artı bu sektör peşin parayla değil vadeli çalışan bir sektör. ver parayı al malı yapan sektör değil. o yuzden depo ve ürünler için cash çokda lazım değil. yarısı olsa yine yaparsın. Ayrıca hem neden %50 ortaklık kurulmuş, 750 iyi veren firma zaten bu parayla bu işi kendi kendine yapar karına ortak etmeden. Bu yatırımda bir iş var... Sitenin arayüzü kodu önemli değil, 2000 TL verir daha iyi tasarım yaparlar mühim olan bu fikre okadar para niye verilmiş. Basbaya kendileride yapar o işi o parayla. 3 tanede profesyonel adam alıp maaşlı...

 26. Salih Karadeniz Salih Karadeniz

  Bu siteye 750 bin TL verdilerse. Veren arkadaşa benim bir proje önerim olacak. Muhtemelen benim projem içinde 5 milyon verir.

  Bende bu rakamda bir yanlışlık var. 7500 TL bile etmez bu proje. Rakamı tekrar kontrol etmek gerek... Ne proje, ne fikir, ne tasarım ne de kurumsallıkta bir profesyonellik var...

 27. Yüksel Yüksel

  son noktayı koymak adına

  CMS Canmar Süpermarketleri Gıda Paz.San.ve Tic.LTD.ŞTİ. (Bundan sonra Kapicin.com olarak anılacaktır)

  ticaret sicil sorgusunda şirketin sermayesi 50.000 TL olarak kurulmuştur. Yani ortada 750.000 TL bir yatırım söz konusu değildir.

  1. Bu tip yatırımların neredeyse tamamında yatırım miktarı şirketin yasal değerlemesine direkt eklenmez.

   1. Mehmet Dündar Mehmet Dündar

    Ali Bey,

    Tüm yorumları başından sonuna kadar okudum 750 bin tl lik bir yatırım, kapıdan çıkıp 5 dakikada alıp geleceğim bir malzeme için sipariş verip 2 gün bekleyeceğim bir projeye sermaye haberi geçiyorsunuz bana göre tamamı ile dolalı reklam ve çıkarlı bir iş yapıldığı kanısındayım. Bazı arkadaşlar çok güzel araştırmışlar ve neyin ne olduğunu ortaya koymuşlar. Siz daha neyi savunmaya çalışıyorsunuz? Üzülüyorum adınıza

    1. Mehmet Bey, kimsenin ortaya koyduğu birşey yok. Yorumların tamamında beyin jimnastiği yapılıyor. Sürekli yorumcularımız her zaman olduğu gibi yazılım tarafı zayıf bir girişimin yüksek değerlemeyle yatırım almasını kabul edemeyip Webrazzi'ye saldırıyor.

   2. Yüksel Yüksel

    Ali bey ,750 Bin TL yatırım alan bir şirket sermaye arttırımına gitmiyor mu ? Yatırım alan şirketin sermaye durumuna göre nasıl değerlendiğini açıklarsanız bilgilenmiş olurum. teşekkürler.

 28. Faruk Ustun Faruk Ustun

  Merhaba,

  Eminim webrazziye hergün bir suru haber basvuru geliyordur ve sizler de bunlari seçerek yayinlamaya calisiyorsunuz.

  Haberleri seçip yayinlarken mutlaka bazi filtreleriniz vardir. Haberini yaptiginiz kisi ve kurumlar ile ilgili bilgileri de kafalarda boyle soru isaretleri olusturmamak icin paylasmanizda fayda var. 8 ay altyapi calismasi yapan ve sonunda hazir bir paketle yayina cikan bir girisim

  soru isareti iuandiriyor ve sizin diger girisimcilere dondugunuz maalesef haberinizi yayinlayamiyoruz yanitlarinin inandiriciligini kaybettiriyor.

  Diger yandan yatirim 750K olabilir ama bu yazilima degil diger varliklara yatirilan bir para olurdu yalniz bu sitenin sartlarimda da %50 degil 80-90 olmaliydi.

  Soktaki Mallar ise yatirim degildir. Cogunluk piyasadan vade ile kalani banka kredisi ile alinir ve kisa donem stoklar sirket sermayesi ile karsilanmaz.

  Depo, Lojistik altyapisi gibi uzun donem varliklar sermaye yatirimi

  ile karsilanir ama tekrar ediyorum bu durumdaki bir girisimde bu kadar para ile sirketin en az %80ini almaniz lazim

  gelir

 29. Alper. Alper.

  Ya birsey sorucam, tum yayinlanan videolarinizda, tum yazilan yenilik haberlerinisde birileri hep birilerinden bir sekilde yatirim aliyor.

  Sorulrla soruyosunuz bu insanlara roportajlarinda, nasil yatiim aliyorsunuz vb. kimse bir tek kelime cevap vermiyor.

  iyi guzel aliyor yatirimi da, arkadas birkez de anlatin, yeni girisim yapacak bir kisi, bir projesi olan bir kisi, yada ne bileyim bir portatipi olan bir kisi yatirimciyi nerden bulacak? gokten mi iniyor bunlar? Birkez de su soruya dogru duzgun bir cevap verin, guzelce bir anlatin.

  o yatirim oldi, bu bu kadar yatirim aldi, binlerce milyonlarca dolarlar ucusuyor da hocam, nasil aliniyor bu yatirim, asamalari nedir,nerden bulcaz bu yatirimcilari, birde sunu anlativerin de faydali bir makale daha kazansin su web dunyasi.

  saygilar