Mobil pazarlamanın gözdesi Omni Channel olacak

Mobil pazarlamanın gözdesi Omni Channel olacak

Mobil'13 konferasındaki oturumlarına katılan isimler arasında tmob Kurucusu ve CEO'su Rudi Dökmecioğlu bulunuyordu. Omni Channel stratejisi üzerine bir konuşma gerçekletiren Rudi Dökmecioğlu, konu hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

İlk olarak Omni Channel'ın ne olduğunu paylaşalım. Tek kullanıcı deneyimi anlamına gelen Omni Channel, kullanıcılara kanal bağımsız yani tüm platformlarda tek bir deneyim yaşatıyor. Yani kullanıcılar perakendeden, çağrı merkezine kadar tüm kanallarda aynı deneyimi yaşıyor.

Omni Channel ile artık pazarlama stratejilerinin kanal bağımlı yerine marka bağımlı olacağını söyleyen Rudi Dökmecioğlu, kullanıcı deneyimlerinin çok değiştiğini ve 'Internet of things' yani nesnelerin iletişimi kavramın ortaya çıktığını paylaştı.

Demografik bilgilerin önemli kalmadı

Rudi Dökmecioğlu, "Kullanıcılar artık her an internete bağlı durumdalar. Artık demografik verilerin hiç bir anlamı kalmadı. Yaşı 10 olan da internet servisi kullanıyor, 90 olan da" dedi.

Omni Channel ile 'Living Services' ile 'External Mind' konspetlerinin bir araya geleceğini söyleyen Rudi Dökmecioğlu, Nike Fuel Band ve Withings ürünlerini örnek vererek, tartının bir API ile Nike Fuel Band ile iletişime geçerek kullanıcılara daha fazla hareket etmesini söyleyeceğini ifade etti. Buzdolabı üzerinden e-ticaret yapılabileceği Rudi Dökmecioğlu'nun paylaştığı örnekler arasında olduğunu paylaşalım.

Apple'ın online ile offline arasındaki entegrasyonu en iyi sağlayan şirketler arasında olduğunu belirten Rudi Dökmecioğlu, sözlerine şu şekilde devam etti: "Apple Omni Channel olarak güzel bir örnek sunuyor. Banka şubelerini de bu konuda değerlendirebiliriz. Kullanıcılarının çoğunluğu internete kayan bankalar gelecekte daha sofistike ve özel hizmet veren bir kurumlar haline gelecek."

Rudi Dökmecioğlu, Omni Channel'ın mobil odaklı bir şekilde pazarlama sektörüne gireceğini ve Omni Channel'a geçiş sürecinin önceki kanal bazlı değişimlere göre hızlı gelişeceğini kaydetti.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.