Online ofis marketi Avansas.com'un hedefi 1 milyar TL ciro ile pazar liderliği

Online ofis marketi Avansas.com'un hedefi 1 milyar TL ciro ile pazar liderliği

Ofis malzemeleri, her ofis ve ofis çalışanları için oldukça önemli. Özellikle işlerin aksamaması açısından ofis malzemeleri ofislerde hayati önem taşıyor.

Bu ofis ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz e-ticaret sitesi Avansas.com da ofiste ihtiyaç duyduğunuz farklı kırtasiye malzemelerinden kartuşlara, gıda ve mutfak ihtiyaçlarından temizlik ürünlere kadar pek çok ofis ihtiyacını karşılayabileceğiniz bir e-ticaret platformu.

Son dönemde televizyon reklamlarıyla da dikkat çeken Avansas, Sancaktepe'deki 6000 metrekarelik depoları ile hizmet veriyor. Tamamen stoklu çalışan şirket, 2012 yılında yüzde 100'lük bir büyüme gerçekleştirmiş. Orta vadede satış rakamlarını 400 milyon TL'ye getirerek yüzde 10 pazar payına ulaşmak isteyen Avansas.com'un uzun vadede hedefi ise 1 milyar TL ciro ile yüzde 30 pazar payına ulaşmak ve pazar lideri konumuna erişmek.

avansas-com

Şu anda 10 binden fazla müşterisi bulunduğu bilgisini aldığımız Avansas.com ağırlıklı olarak siparişleri İstanbul'dan alıyor. Avansas.com, müşterilerini aldıkları ofis malzemelerini kendi bünyelerinde stoklama derdinden de kurtarıyor. Avansas.com'u hedef kitlesi öncelikli olarak KOBİ'ler. Ancak büyük ölçekli şirketlerle de çalışıyorlar. Bunun yanı sıra kurumsal müşterilerin, şirket içinde müşteri temsilcileri de bulunuyor ve her firmanın alım özellikleri ve ihtiyaçlarına göre uygun fiyat sağlıyorlar.

Avansas.com'un Genel Müdürü Rainer Thews, daha önce ofis malzemeleri alanında önde gelen firmalardan Staples'ın Almanya, Macaristan, Avusturya ve Polonya Bölge Başkanı olarak çalışmış. Bu alanda bir hayli tecrübe sahibi olan Thews ile görüşerek, kendisine girişimcilere ya da kuluçka merkezlerine yönelik özel projeleri olup olmayacağını, startup'lara yönelik özel çalışmalar ve kampanyaları Avansas'ta görüp göremeyeceğizi de sorduk. Zaman zaman kampanyalar yaptıklarını ve iş ortaklarının tüm ofis ihtiyaçlarını tek bir kaynaktan karşılamalarını sağlayarak zaman ve maliyet konusunda önemli avantajlar sunarak, küçük ya da büyük fark etmez, müşterilerinin operasyonel verimliliklerini arttırdıklarını aktardı.

Klasik e-ticaret sitesi modeli ile çalışan Avansas.com, aslında abonelik (subscription) modeli ile hem müşterilerini arttırabilir, hem de daha uzun vadeli müşteriler elde edilebilir. Bunu söylememin sebebi de şu, herkes kendi ofisinin ortalama ihtiyacını biliyor. Bu malzemelerle bir abonelik sistemi gerçekleştirilmiş olsa, sanıyorum Avansas.com için de oldukça değişik bir model olabilir. Aynı bu örnekte olabileceği gibi, e-ticaret siteleri içerisinde abonelik modellerinin gelişmesi de e-ticaret sitelerine faydalı olacaktır.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.