0-14 yaş arası bebek ve çocuklar için ürünlerin yer aldığı dikey e-ticaret sitesi: vipcocuk.com

0-14 yaş arası bebek ve çocuklar için ürünlerin yer aldığı dikey e-ticaret sitesi: vipcocuk.com

Modayı takip edenler sadece yetişkinler değil. Artık çocuklar da modayı takip etmeyi seviyor ve tabii ki anne babalar da, çocukları için en iyisini istiyor.

vipcocuk.com da çocuklar için özellikle tekstil ve ayakkabı ağırlıklı ürünlerin bulunabileceği dikey bir e-ticaret sitesi. Girişimin kurucu ortakları Yusuf Fidangenç ve Aslı Fidangenç. Daha önce perakende sektöründeki deneyimlerini vipcocuk.com ile e-ticarete aktaran Fidangenç ailesi, Mayıs 2012'de fikir aşamasında ortaya çıkardıkları projeyi, Ekim 2012'de yayına almışlar.

vipcocuk.com, toplamda 6 kişilik bir ekipten oluşuyor. İstanbul'da, Sarıyer'de bulunan ofisleri aynı zamanda depoları ve fotoğraf stüdyoları olarak kullanıyorlar. Ofisin giriş katında, bir perakende mağazası da bulunuyor. Bu mağaza hem ürünlerini elden teslim almak hem de dokunarak almak isteyen müşteriler için bir alternatif niteliğinde.

vipcocuk

Fidangenç'den aldığımız bilgilere göre, vipcocuk.com aylık 90 bin civarında ziyaretçi alıyor. Stoklu olarak çalışan şu ana dek 3000'in parçadan fazla ürünün satışı gerçekleştirilmiş. Şu anda sosyal medyayı kullanarak, Facebook, Twitter ve Pinterest gibi ağlarda aktifler. Şık ve sade bir tasarıma sahip olduğunu düşündüğüm vipcocuk.com, şu ana dek kendi kaynaklarıyla bugünlere gelmiş bir girişim. Ancak bundan sonraki süreçte, yatırıma açık olduklarını da belirtiyorlar.

vipcocuk.com'da sadece sezon ürünlerine yer veriliyor. Güçlü markaların 0-14 yaş grubundaki bebek ve çocuklar için farklı ürünleri var. Ancak yoğunluk 2 ve 8 yaş arasındaki tekstil ve ayakkabı ürünlerinde görülüyor. Girişimin bir avantajı da sadece bilindik markalarla çalışıyor olmaları. Tedarik aşamasında markalardan yüzde 100 orijinal ürünler alınıyor ve tüketici ile buluşturuluyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.