Türkiye’de en popüler Facebook uygulama ve oyunları [Nisan 2013]

Türkiye’de en popüler Facebook uygulama ve oyunları [Nisan 2013]

Metricsmonkmetricsmonk facebook turkiye'tan edindiğimiz Türkiye'nin Facebook'taki oyun ve uygulama kullanım istatistiklerinde Nisan ayı verilerini paylaşıyoruz.

Öncelikle Türkiye’de Facebook kullanıcılarının vaktinin önemli bir bölümünü harcadığı popüler 10 Facebook oyununa göz atalım.

Listenin ilk sırasında geçen ayın da en popüler oyunu olan King.com'un geliştirdiği Candy Crush Saga var. Mart ayına nazaran küçük bir oyuncu kitlesini kaybetmiş ve an itibariyle 3.39 milyon oyuncu tarafından oynanıyor.

Metricsmonk verilerine göre ikinci sırayı yine King.com'un oyunu olan Bubble Witch Saga yer alıyor. Peak Games'in Okey oyunu bu ay bir sıra daha gerileyerek 3. sıraya oturmuş. Okey oyunu ile Bubble Witch Saga arasındaki fark ise 10 bin oyuncu kadar. Diğer yandan Okey Plus oyunu da bir sıra yüksemiş ve 4. sırayı almış ama aradaki oyuncu farkı 450 bin kadar.

metricsmonk_webrazzi_facebook_turkiye

Bugünkü istatistiklerle Türkiye'nin popüler Facebook uygulamalarına baktığımızda ilk sırada yine Peak Games'e ait Günlük Falınız uygulamasını görüyoruz. Kullanıcı sayısı neredeyse geçen ayla aynı ve ikinci sıradaki İzlesene uygulamasının açık ara önünde bulunuyor.

Diğer yandan İzlesene, 3. sıradaki Mynet'in Facebook uygulamasıyla arasında bir o kadar farkla önde yer alıyor.

İki listede sadece 1 yeni isim var

Listelerin tamamına baktığımızda oyun sıralamasına yeni katılan bir oyun olmadığını ancak uygulamalar tarafında Video Alemi uygulamasının yerini Samsung Mobile uygulamasının aldığını görüyoruz. Yine Nokia ve Microsoft'un Facebook uygulamaları da listede ama daha önce de paylaştığımız gibi iPhone, Android ve Blackberry uygulamalarının sayısı Facebook tarafından açıklanmıyor.

Umarım gelecek ayın popüler oyun ve uygulamaları arasında yeni isimler görebiliriz. Bu konuda iddialı adaylarınız varsa yorumlarda paylaşabilirsiniz. :)

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.