Google'ın Türkiye'nin Harikaları temalı Doodle4Google yarışmasında finalistler belli oldu

Google'ın Türkiye'nin Harikaları temalı Doodle4Google yarışmasında finalistler belli oldu

Daha önce sizlere duyurduğumuz ve "Türkiye'nin harikalarını" konu alan Doodle4Google yarışmasında finalistler belli oldu.

Finale kalan 10 logo için halk oylaması da iki ayrı grup kategorisinde başladı. Doodle'lar 1-4 ve 5-8. sınıflar olmak üzere iki farklı grup kategorisinde değerlendirilecek.

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın destekleri ile Google'ın gerçekleştirdiği yarışmaya katılan öğrenciler, yaptıkları çalışmalarda Google logosunu Türkiye'nin harikaları ile süsledi.

12 Nisan tarihine kadar devam edecek olan yarışmada, genç yeteneklerin yaptıkları doodle'ları oylamak isterseniz siz de buraya tıklayarak oylarınızı kullanabilirsiniz.

"Türkiye'nin Harikaları" teması ile ülkemizin doğal güzellikerini ve turistik yerlerini anlatacak olan Doodle'ın sahibi olan öğrenci, 10 bin TL'lik bir bursun yanı sıra, okuluna da 15 bin TL değerinde teknoloji teşviği kazanacak.

Oylaması sonucunda birinci seçilecek olan Google Doodle'ı 18 Nisan 2013 tarihinde Google'ın ana sayfasında gün boyu görebileceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.