Moqo App ile yazılıma geçmeden mobil uygulamalarınızı canlı olarak test edin

Moqo App ile yazılıma geçmeden mobil uygulamalarınızı canlı olarak test edin

moqo app mockup prototypeHem web siteleri hem de mobil uygulamalar için çok sayıda prototip hazırlama aracı var. Sizlere tanıtacağımız Moqo App (iTunes) ise mobil uygulamalar için hazırladığınız taslakları iPhone üzerinde simule etmenizi sağlayan yeni nesil bir iş.

Moqo bir iPhone uygulaması ve hazırladığınız mobil uygulama taslaklarını uygulamaya dönüştürmenin bir önceki adımı.

İster hazırladığınız ilk taslakları isterseniz tasarımın son halini Moqo'ya yükleyip uygulamanızın nasıl bir deneyim sunacağını gerçekçi bir şekilde test edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken ekranlar arasındaki bağlantıları eksiksiz şekilde birbirine bağlamanız.

Daha önce sizlere tanıttığımız Paper merkezli POP'u hatırlamış olabilir veya benzer örnekler gösterebilirsiniz ama Moqo App'ın diğerlerinden ayrılan yanı geliştiricilerinin Türkiye'den olması. Erbil Sivaslıoğlu ve Onur Erdemol tarafında geliştirilen Moqo, iPad'de de çalışıyor ama henüz iPad ekran görüntüleriyle uygulama test etmenize olanak vermiyor.

Öğrendiğimiz kadarıyla geliştiriciler yakında kullanıcıların Moqo'ya yükleyecekleri çalışan uygulama prototiplerini birbiriyle paylaşmasını sağlayan bir güncelleme yapacak.

Tamamen ücretsiz olarak kullanabileceğiniz Moqo'da uygulama uygulamanızın prototipini kolayca canlandırabilir, ekranlar üzerine notlar alabilirsiniz. Moqo sayesinde uzaktaki bir arkadaşınıza dahi uygulamanızın yazılımına geçmeden önce test etmesini sağlayabilirsiniz ki bu bence çok faydalı bir iş olur.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.