Futbol taraftarlarının para harcamadan takımlarını ve STK’ları destekleyebileceği Digifan.com açıldı
Arama
Girişim

Futbol taraftarlarının para harcamadan takımlarını ve STK’ları destekleyebileceği Digifan.com açıldı

digifan-logoTürkiye’deki futbol takımlarının Spor Toto Süper Lig’deki rekabeti devam ederken, taraftarlar internetten desteklemeye devam ediyor. Özellikle Fenerbahçe ve Galatasaray arasındaki ezeli rekabet birçok farklı platformda sürmeye devam ediyor.

Şimdi paylaşacağımız Digifan.com; Ali Kobanay, Dr.Yılmaz Argüden, Namık Kural ve Onur Birsen kurulan bir girişim. Türkiye’deki futbol taraftarları için yeni bir platform olarak internetteki yerini alan Digifan ile futbol taraftarları tuttukları takımları ceplerinden para harcamadan destekleyebiliyor.

Facebook, Twitter ve e-posta ile kayıt olunabilen Digifan’da şu anda Fenerbahçe yer alıyor. Kayıt olan kullanıcılar sitenin ana sayfasında ‘Benim sayfam‘, ‘Kimliğim‘ ve ‘Uygulamalarım‘ olmak üzere üç farklı kategoriyle karşılaşıyor. Benim sayfam ile haber akışı sayfasına ulaşabilen kullanıcılar, kimliğim ile sevdikleri futbolcuları, gol videolarını ve oluşturdukları futbol takımları başta olmak üzere birçok seçim yapabiliyor.

Nejat İşler’in seslendirdiği Fenerbahçe için hazırlanmış tanıtım filmini yazının devamında izleyebilirsiniz.

Takımlara gelir yaratılabilecek

Digifan’ın en çok dikkat çeken noktası ise ‘Uygulamalarım‘ kategorisi. Bu bölümü bir uygulama mağazası olarak düşünebilir. Şu anda Oku Destekle, İzle Destekle, Oyna Destekle gibi uygulamalar bulunuyor. Burada seçilen uygulamalar kullanıcıların Benim Sayfam bölümündeki haber akışı kısmında yer alıyor. Örneğin Oku Destekle uygulamasını seçen kullanıcılar taraftarı oldukları takımın haberlerine hızlı bir şekilde ulaşabiliyor.

Uygulamaları kullanan taraftarlar Digifan Ligi’nde puan toplayarak, rozetler ve çeşitli ödüller kazanabiliyor. Ancak uygulama kullanmanın en önemli noktasıysa takımlara gelir yaratmak.

digifan-ekran-goruntusu

Edilen kârın çoğunluğu STK’lara gidecek

Açıkçası Digifan’ın en çok beğenimizi toplan yanı elde edilen kârın yarıdan fazlasını Sivil Toplum Kuruluş’larına (STK) aktarılıyor olması. Dolayısı ile futbolseverler Digifan ile takımlarının seçtikleri seçtikleri STK’ları da desteklemiş oluyor. Hatta şu anda bir örneğin mevcut olduğunu paylaşalım. Şu anda Fenerbahçe ile yapılan anlaşmaya göre Digifan üzerinden yaratılacak net gelirin çoğunluk kısmı Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı‘na (TEGV) gidecek. Girişimin kurucularından aldığımız bilgilere göre diğer takımlarla yapılacak anlaşmalarla farklı sosyal projeler de desteklenecek.

Hemen hemen bir gün önce kullanıcılara açılan proje, şu ana kadar yaklaşık 5 bin taraftara ulaşmış durumda.

Hedeflerin arasında uygulama sayısını arttıramak

Gelelim girişimin gelir modeline. Digifan kurucularında Ali Kobanay’dan aldığımız bilgilere göre ilk etaptaki ana gelir modeli reklam olacak. Yakın zamanda sitenin Oku Destekle, İzle Destekle gibi bölümlerine reklamlar gelecek. Bunun yanı sıra markaların çeşitli uygulamaları da Digifan üzerinden yayınlanabilecek.

Digifan’ın gelecekteki planları arasında hem kullanıcı hem de uygulama sayısını arttırmak bulunuyor. Farklı modelde bir girişim olduğu için Türkiye’den yurt dışına açılabilecek örnek bir sosyal girişim yaratmak kurucuların hedefleri arasında.

Ali Kobanay sosyal sorumluluk projeleriyle Türkiye’de tanınan bir isim. Daha önce Ekle Destekle projesine imza atan Kobanay’ın, Digifan.com ile STK’lara olan desteğini sürdürmeye devam ediyor. Sosyal sorumluluğun öne çıktığı bir proje olarak değerlendirebileceğimiz Digifan’ın futbol taraftarları desteğiyle önemli bir yere geleceğini düşünüyoruz.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (8)
 1. Çağla Aytaç dedi ki:

  Nejat İşler farkı, tüyleri diken diken edebiliyor. Başarılı olacaklarını düşünüyorum lakin sadece fb ile başlayarak ayıp etmişler. Galatasaray taraftarı olarak kızdım 😀

  1. Eray dedi ki:

   Evet kanalları gezerken FB tv de rastladım ve gerçekten çok güzel hazırlanmış video . Bende Galatasaraylıyım . Fanatik hemde inşallah Galatasaray’a da gelir.

 2. Güney MERMER dedi ki:

  Nejat İşler’in başarılı seslendirmesi ve filmin görselliği bir yana, etkileyici metniyle içimizi titreten reklamın yazarı İlhan Özgen’in adını da daha bir çok iyi işte duyacağız gibi görünüyor. Yolunuz açık olsun!

 3. Sabri Kaçabilir dedi ki:

  Bir taraftar takıma maç kazandırır dedik senelerce ama şimdi bir taraftar çocuğa aş kazandırır deme zamanı geldi. tebrikler.

 4. reyhan aracı dedi ki:

  FB bahçe taraftarı olarak onurla seyrettim, çok güzel Nejat İşlerin seslendirmesini beğendim.Akşamki maçta fb me başarılarrrr.

 5. madeni yağ dedi ki:

  izledim güzel çalışma yapmışsınız .

 6. Serkan dedi ki:

  aykutu oynayan çocukla bugunkü arasında sadece kilo ve yaş farkı var aynı somurtkanlık harika reklam olmuş 🙂

 7. kadir indirici dedi ki:

  Fenerbahçeli olan herkez adamınız adam

Bir Yorum Yazın