The Wall Street Journal Türkçe yayına başladı
Haber Servisleri

The Wall Street Journal Türkçe yayına başladı

Dünyanın en önemli gazetelerinden olan The Wall Street Journal'ın Türkçe olarak yayına başlayacağı dün Medyatava tarafından paylaşılmıştı. Bugün ise beklenen oldu ve site Almanca, Korece gibi dillerin ardından 8. dil olarak Türkçe yayınına wsj.com.tr adresinden başladı.

Türkiye'de yerleşik bir ekibin olmasının yanında İngilizce haberlerin de Türkçe tercümelerine yer veren sitede Türkiye ve dünyadan haberlerin yanı sıra, ekonomi, teknoloji, iş dünyası, piyasalar ve yönetim gibi kategorilerde de içerikler yer alıyor.

The Wall Street Journal (WSJ)'ın bugün Avrupa yayınında Türkçe sitesine de link vererek duyurduğu gelişmenin ardından gazetenin önemli yazarlarından James V. Grimaldi de paylaştığı tweet ile yine wsj.com.tr adresine link verdi.

Ek bilgi olarak WSJ Türkiye'nin Twitter hesabının da @turkiyewsj olduğunu paylaşmış olalım...

wsj-turkce-turkcellDikkatimi çeken bir diğer detayı daha paylaşmış olayım... WSJ Türkçe sitesinin açılışına özel Turkcell ile bir sponsorluk gerçekleştirilmiş. WSJ Türkçe sitesine girecek olursanız Turkcell reklamları ilgili alanda görülebilirken, WSJ Avrupa versiyonunda da Türkçe siteye yönlendirmede Turkcell sponsorluğu logo ile belirtilmiş. Bence güzel bir işbirliği olmuş...

Son olarak şunu belirtmemde fayda var ki, WSJ'ın Türkçe yayına başlamış olması Türkiye'de habercilik adına elbette önemlidir ama bence daha önemlisi Türkiye internet pazarına bu şekilde bir lokalizasyonla giriş yapılmış olmasıdır. Bu tür girişler devamında benzer şirketlerin pazara ilgisini artıracaktır bu da uluslararası rekabeti Türkiye pazarına özel olarak güçlendirecektir.

The Wall Street Journal'a ve tabi ki Türkiye'deki ekibine bu girişimde başarılar diliyoruz.

Yorumlar (10)
 1. Globalleşme ve tekelleşmenin en somut örneği! 5 yıl sonra online mecralar tekelleşecek ve işinizi kaybedeceksiniz!

 2. Volkan Küçük Volkan Küçük

  Her ne kadar internet kültürümüz oturmasada wsj gibi kurumsal bir sitenin Türkçe yayın yapması dansöz kılıklı sitelerin kendini toparlamasına katkı sağlayabilir. Ziyaretçi dostu haber sitelerinin çoğalması kullanıcıların isteklerini olumlu yönde değiştirecektir.

  1. Yorumuna katılıyorum. Ciddi haberciliğe katkı sağlıcaktır.

  2. Evet sonunda "haber" veren bir site çıktı. Sonrada şikayet ederler... Galeriler arasında 2 haber okuyabilene aşk olsun bizimkilerde

 3. Anasayfaya ciplak kadin fotografi koymadan ne kadar Türkiye pazarina dayanacaklar bakalim.

 4. ne zaman adam gibi biraz haber okuyim diye sitelere girsem , adrinana lima fotolarıyla siteden ayrılıyorum ! nasıl bi narkoz yapıyolar anlamıyor ki ! ne haberine girsen bi resim galerisi geliyor ! tutturmuslar bi galeri , galeri ! milliyet haberturk bayraktasıyıcıları zaten .haber sitesimi erotik dergi mi belli degiller

  1. Milliyet zaten tam bir facia. Frikik haberi haberi kovalıyorlar resmen.

 5. Sabri Kaçabilir Sabri Kaçabilir

  üç aya kapatır giderler

  1. para bol olmasaydı ben de geldikleri gibi giderler derdim ama paranın ne yapacağı belli olmaz.

 6. Gayet güzel sadece amaca yönelik bir site olmuş böyle devam ederlerse Türkiye'nin önde gelen haber siteleri(!) düzelir belki.