Gmail hızlı e-posta oluşturma arayüzünü tüm kullanıcılara açtı

Gmail hızlı e-posta oluşturma arayüzünü tüm kullanıcılara açtı

Geçen sene Ekim ayında Gmail ekibi tarafından ilk kez duyurulan yeni e-posta oluşturma özelliğine sahip Gmail sürümü, dün itibariyle tüm kullanıcılara açıldı. Daha hızlı bir kullanım arayüzü sunan yeni Gmail'de özellikle aynı anda çoklu e-posta gönderimi yapmak isteyenlerin işini kolaylaştıracak cinsten.

Gmail'in yeni tasarımında öne çıkan özelliklerin başında aynı anda çoklu e-posta oluşturma bulunuyor. E-posta yaz düğmesine basıldığında sayfadan bağımsız bir yeni pencere açılıyor. Bu pencereyi, sol üst kısmında işaret simgesine basarak Gmail sayfasının altında bekletmek mümkün. Böylece birden fazla e-posta yollama işlemi açılan pencerelerle gerçekleştirilebiliyor.

Gmail'in yayınladığı yeni özellikler arasında gelen e-postalara cevap verme ekranındaki yeniliklerde bulunuyor. Tıpkı yeni e-posta oluşturma özelliğinde olduğu gibi e-posta cevaplama ekranı da bir pencereye dönüşmüş durumda. Kullanıcılar, e-postalarına cevap verirken çoklu görev özelliğinden yararlanabiliyor.

Yeni Gmail özellikleri şu anda tüm kullanıcılara ulaşmış durumda değil. Ancak şirketten yapılan açıklamada yeni özelliklerin tüm kullanıcılara birkaç gün içerisinde ulaşacağı belirtiliyor.

gmail-1

Yeni Gmail özellikleri e-posta hesabını yoğun bir şekilde kullananlar açısından oldukça başarılı bulduğumuzu paylaşalım. Kullanıcıların e-posta hesabına daha fazla hakimiyet kurmasını sağlayan yeni özellikler, sade tasarımla daha kolay anlaşılabilir duruma getirilmiş. Çünkü daha önceki Gmail sürümünde bir e-posta  yazarken veya okurken Gmail üzerinden başka bir işlem yapılamıyordu. Ancak bu durum yeni özelliklerle beraber giderilmiş durumda.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.