Pegasus Havayolları ile dijital alandaki faaliyetleri üzerine konuştuk [Röportaj]
Webrazzi TV

Pegasus Havayolları ile dijital alandaki faaliyetleri üzerine konuştuk [Röportaj]

Pegasus AirlinesHavayolları, e-ticaret anlamında internet sektörü için oldukça önemli bir konumda. Yine aynı şekilde yenilikçi yapıları sebebiyle, dijital dünyaya ve sosyal medyaya en hızlı uyum sağlayan sektörlerden.

Biz de Pegasus Havayolları ile hem çok ciddi bir e-ticaret platformu olarak gördükleri flypgs.com'u hem de dijital pazarlama alanındaki faaliyetleri ile hakkında bilgiler aldık.

Gerçekleştirdiğimiz sohbette Pegasus'un Marka Pazarlama Müdürü Sibel Yaman Kavuklu ve Dijital Pazarlama Müdürü Didem Namver ile görüştük.

Son zamanlarda adını yeni uçak siparişleri ve hızlı büyümesi ile adını duyduğumuz Pegasus Havayolları, e-ticaret alanında da flypgs.com ile oldukça güçlü bir marka. Aldığımız bilgilere göre, Flypgs.com üzerinden bilet satın alma adetleri geçen yıla nazaran yüzde 40'lar civarında yükselmiş. Bununla birlikte Pegasus, 2013 Şubat itibari ile Pegasus Plus adını verdiği uçuş programının relansmanını yaptı. Marka Pazarlama Müdürü Sibel Yaman Kavuklu'dan edindiğimiz bilgiye göre şu anda 700 bine yakın üyesi bulunan Pegasus Plus'a tüm yolcularını dahil etmeyi hedefleyen Pegasus, bu programı ile yolcularına online check-in yaptıklarında UçuşPuan'ı kazanma, kontenjan sınırı olmadan uçma ve daha pek çok avantajı da yolcularına sunuyor.

Yorumlar (3)
  1. ucusrezervasyon.com ve .net alan adlarinin sahibiyim. isteyen olursa uygun fiyata verebilirim.

  2. M.cemre Çetin M.cemre Çetin

    Ne kadar büyümüş olursa olsun, THY'nin hostesleri hala çok daha güzel arkadaş..

  3. Ismail Ismail

    Türkiyedeki havayolu firmalarının büyümesi çok güzel bir şey, rekabet ortamı oluşuyor ve insanlar daha çok havayolunu tercih etmeye başlıyorlar, hava yolları'nın artık saatler süren sıkıcı karayolu seyahatlerinin yerini alması lazım diye düşünüyorum.