Joygame'in %50'si 15 milyon dolara Güney Kore'li CJ Games tarafından satın alındı [Doğrulandı]
Oyun

Joygame'in %50'si 15 milyon dolara Güney Kore'li CJ Games tarafından satın alındı [Doğrulandı]

Son dönemlerde duyumlarını aldığımız bir satın almanın sonuçlandığına dair güçlü duyumlar almaya başladık. Aldığımız duyumlara göre Türkiye'nin popüler oyun şirketlerinden Joygame'in %50 hissesi Güney Kore'li CJ Games tarafından 15 milyon dolara satın alındı.

Halka açık bir medya şirketi olan CJ E&M altında hizmet veren CJ Games'in borsaya yaptığı açıklamanın yanı sıra, The Korea Economic Daily'nin de satın almayla ilgili bir haberi bulunuyor. Bu iki önemli bilgi Joygame satışı ile ilgili duyumlarımızı doğrular nitelikte diye düşünüyoruz.

Bir son dakika haberi olmasından dolayı hızlıca sizlerle bu gelişmeyi paylaşmak istedik. Haberimizi konuyla ilgili taraflardan yeni bilgiler aldıkça güncelleyeceğiz.

Güncelleme: Konuyla ilgili ulaştığımız Joygame CEO'su Barış Özistek, satın alma haberini doğruladı. Söz konusu anlaşmayla ilgili imzaların atıldığını ancak işlemlerin tamamlanmasının yaklaşık bir ay kadar sürebileceğini belirtti.

Yorumlar (13)
 1. Ulas Karalioglu Ulas Karalioglu

  Son zamanlarda Güney Kore'nin Türkiye Startuplarina olan ilgisi artmaya mı basladı? Yoksa bana mı öyle geliyor?

 2. Www.mahmutkantar.com Www.mahmutkantar.com

  Çok güzel bir haber böyle haberler görmek ülkem adına beni çok ama çok sevindiriyor.

 3. Turkogames Turkogames

  umut verici gelişmeler, tebrik ediyoruz.

 4. Serkan Serkan

  Değerlendirme merci değilim ama, rakam iyi mi acaba? Daha fazla olabilir miydi? Sonuçta oyun adına çok iyi işler yapılmaya başlandı, Türkiye'de.

 5. Cevdet Cevdet

  inşallah hile türleri 3 parti programları falan kalkar ve oyun düzeltilir

 6. Yusuf Yusuf

  Gerçekten güzel bir gelişme wolfteama ve korelilere olan ilgim benı oyuna daha cok surukleyecek.

 7. Bence aslında Joygame gibi çok da iyi niyetli çalıştığı söylenemeyecek olan (örneğin google'da başka markalı oyun isim kelimeleri üzerinden çalışmak vb.) ve oyun kaliteleri de oldukça alt seviyede olan bir şirket için bu rakamlar çok kötü değil. Kaliteli oyun şirketlerinden biri için telaffuz edilse

  evet düşük derdik.

  1. Hakan Mustafa Hakan Mustafa

   Tam adınızı ve yaptığınız işi öğrenebilir miyiz sayın Tolga? Bir firmaya buradan laf atarken arkasındaki mantığı da keşke biraz daha anlasaymışsınız. Joygame'nin getirdiği oyunlar evet benim de oyun anlayışıma göre kimi zaman eski kalıyor olsa da stratejileri zaten sadece siz ya da ben değiliz. Onlar tüm Türkiye'de ki gençlerin oynayabileceği türden oyunlar getiriyorlar. İşim gereği bir çok il gezdiğim için iyi bilirim oranın şartlarını. Bırakın Joygame'nin oyunları daha 20 sene öncesinin oyunlarını kaldıracak spec'lere sahip olunmayan kafeler var hala. Ama gidip bakarsanız neredeyse her yerde Wolfteam isimli oyunları oynanıyor. Hedef bu ise ki bu olduğunu biliyorum gayet başarılılar hatta Türkiye'de bu konuda numaralar.

   Dediğiniz reklam türünü her firma yapıyor. Bu kadar rahatsız ettiyse mail yolu ile ulaşın korkmayın cevap verirler. Markanızı ya da başka markalı oyunlar Türkiye için tescillendi ise hakkınız vardır itiraz etmeye. Bir tek gördüğünüz bir reklam türünden yola çıkarak iyi niyetsizlikten bahsetmek biraz küstahça geldi bana açıkçası.

   1. Merhabalar

    dediğim reklam uygulamalarını ne yazık ki her şirket yapmıyor işte. Ayrıca sektör içerisindeki bazı bilgiler yine sektör içerisinde kalır ve benim ne iş yaptığım sizi ilgilendirmez. Burası resmi açıklama platformu değil.

    Türkiye'nin coğrafi şartlarının getirmiş olduğu zorluklar düşünülerek yapılan oyunlar Osman Bey'in söylediği şekilde oradaki oyuncular açısından hoş olabilir ancak oyun sektörünün kendisine fazla bir katkısı olamaz (bence) ve bu tarz şirketlerin değerleri uluslararası pazarda her zaman daha düşük kalacaktır. Bundan dolayı da bu rakam Joygame gibi bir şirket için iyi bir rakam diye belirttim. Burada gocunacak bir durum yok.

  2. Osman Kara Osman Kara

   Merhaba Tolga Bey,

   Açıkçası Hakan Beyin yazdığı her şeye katılıyorum. Siz İstanbul'da, Türkiye'nin bir çok avantajından yararlanır iken, Karadeniz olsun, Doğu Anadolu'da olsun, oynadığınız kaliteli oyunları biz oynayamıyoruz. Buna sebep olarak, hem internet kafe şartları hem de maddi imkanlar, bize WOW gibi oyunları oynamamıza engel oluyor. Bizim oynayabildiğimiz oyunlar, Joygame gibi bu piyasada herkesin oynamasına imkan sağlayan online oyun portalları sayesinde, hayattan bir nebze keyif alıyoruz.

   Bu haber, beni çok memnun etti. Umarım, şuan da olduğu gibi Wolfteam olsun, S2 olsun, Cengiz Han 2 olsun herkesin oynayabileceği oyunlar getirmeye devam eder ve bizleri unutmazlar

  3. Mert Cerrah Mert Cerrah

   Tolga Bey,

   Açıkçası Türkiye'de bu tarz yatırım firmalarını kıskanmak yerine, yeni şeyler bularak, satın alımlara örnek olarak firmalara yardımcı olmak yerine, onları kötülemenizin sebebi anlamamış bulunuyorum.

   Joygame ile sorunlarınız var ise, kendileri bu gibi durumlar için Destek kısmı açmış olup, herkesin sorunlarına yardımcı oluyor.

   Bilginize,..

 8. Sabri Sakal Sabri Sakal

  Joygame'i bu konuda tebrik eder, bu tarz satın alımların artmasını temenni ederim. umarım Joygame, her zaman devam ettirdiği Türk ilke ve göreneklerine bağlılığını kaybetmez.

  Bu alımlar arttıkça bizler kazanacağız.

 9. Joygame çok büyük bi şirket varya milyoner adamlar :D bide oyun için milyonlar veriliyo bence hiç deymez