Gideros Studio ile geliştirilen sandık parçalama oyunu Crate Smasher, App Store'da yerini aldı

Gideros Studio ile geliştirilen sandık parçalama oyunu Crate Smasher, App Store'da yerini aldı

Şimdi sizlere tanıtacağımız Crate Smasher adlı oyun oldukça yeni. Birkaç gün önce, 22 Mart 2013 tarihinde yayınlanan iOS oyunu, sadece 2 aylık kısa bir sürede Gideros Studio ile geliştirilmiş.

Crate Smasher, Diamond Dash ile benzer özellikler barındırıyor. Oyunda amacınız yatay ya da dikeyde üç veya daha fazla olacak şekilde yanyana gelen sandıkları parçalamak.

Ücretsiz olarak indirebileceğiniz uygulamanın içerisinde uygulama için satıl almalarla altın satın alabiliyorsunuz. Oyunun şimdilik sadece iOS versiyonu yayında ve Android sürümü de yayınlanmak üzere hazır durumda.

Crate Smasher'ın yaratıcısı Mehmet Uysal, Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği mezunu. Yazılım sektöründe 10 yıllık bir tecrübesi bulunan Uysal,  2008 yılında ortağı olduğu Infratech'ten 2012'de hisselerini satarak ayrılıyor ve Wixot adlı sosyal ve mobil oyun firmasını kuruyor.

Mehmet Uysal'dan aldığımız bilgilere göre kendisi daha önce iOS ve Google Play'de toplam 5 oyun yayınlamış. Bu oyunların toplamda indirilme sayısı ise 3 milyon aşmış ve kendisi bizimle en başarılı oyunu Word Search Puzzle'ın 1.4 milyon indirme rakamı paylaştığı bilgisini verdi.

iOS Simulator Screen shot 7 Mar 2013 14.43.35 iOS Simulator Screen shot 7 Mar 2013 14.43.45 iOS Simulator Screen shot 7 Mar 2013 14.43.39

Crate Smasher oyunun tasarımları outsource edilmiş. Tasarımlar Ukraynalı bir firmaya ait ve tasarımlarla oyun oldukça canlı ve keyifli gözüküyor. Mehmet Uysal'dan aldığımız bilgilere göre kendisinin planları arasında Haziran ayında Londra'ya taşınmak ve oyun geliştirmeye devam etmek gibi planları var. Sizlere bahsettiğimiz Crate Smasher ve Word Search Puzzle dışında, Block PuzzleMatchstick Puzzle ve Numberz adlı oyunlar da Uysal'ın portföyünde bulunuyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.