Kale Benim: Gezdiğiniz mekanlara takımızın bayrağını dikin

Kale Benim: Gezdiğiniz mekanlara takımızın bayrağını dikin

İnternet sektörümüzde her alanda çok hızlı ilerlediğimiz söylenemez. Ancak mobil uygulama tarafında biraz daha hızlı ilerlediğimiz ve özellikle son dönemde oldukça iyi mobil uygulamalar geliştirdiğimizi söyleyebilirim. Appstore'a henüz adım atan Kale Benim adlı iPhone uygulaması da buna iyi bir örnek.

SodaMedya tarafından geliştirilen Kale Benim, konum/mekan tabanlı sosyal bir mobil uygulama. Mekan bilgisini Foursquare'den alan uygulamaya, Facebook hesabınızla kayıt olup şehrinizi ve futbol takımınızı seçtikten sonra çevrenizdeki mekanlara sanal anlamda giriş yaparak takımınızın bayrağını dikiyorsunuz. Bir mekanda hangi takımın bayrağı çoksa o takım orayı kalesi olarak renklendirmiş oluyor.

kale-benim-soda-medya-iphone-small

Sınırsız sayıda bayrak dikebildiğiniz oyunda bayrak dikmek suretiyle kazandığınız puanlarla bir lig tablosu oluşturuluyor. Arkadaşlarınızla bir yarış halinde olduğunuz gibi, takımınız da kale ve bayrak sayılarıyla diğer takımlarla kapışıyor. Kısacası bayraklar dikildikçe kullanıcılar ve takımlar birbirleriyle sezon boyunca yarışıyor.

Amigolar, 12. adamlar bu oyunda

Belli bazı bayrak dikişlerine özel rozetler (amigo, 12. adam vb...) kazandıran uygulama da iki takımın bayrak sayısı eşitse altın gol uygulaması uygulanıyor. Yani eşit sayıdaki takımlardan ilk golü atan daha doğrusu ilk bayrağı diken takımın taraftarı o kaleyi ele geçiriyor.

Türkiye'nin taraftar haritasını da çıkaran oyun 6 kişilik bir ekiple 4 ayda geliştirilmiş. Henüz bir gelir modeli bulunmuyor ve bir marka adına yayınlanmıyor.

Tek beklenti 'gerçek' taraftarların oyuna ilgi göstermesi ancak tutulan takımı değiştirebilme ve aynı gün içinde sınırsız sayıda mekana bayrak dikebilme gibi özellikler bence gerçek bir rekabet ortamı geliştirmeye yeterli değil. Kale Benim'e bu yönde bazı detaylar eklenebilirse daha keyifli bir hale gelebilir ve kazanç anlamında altı doldurulabilir.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.