x

Twitter’ı Türkçe kullananlar da artık tweetlerini arşivleyebiliyor

Twitter ArşivHatırlayacağınız gibi geçtiğimiz Aralık ayında Twitter’a gelen özellikle birlikte artık Twitter’da geçmişte attığımız tweet’leri arşivleyebilme özelliği gelmişti.

Bu özellik ilk etapta sadece İngilizce hesaplar için açıktı. Twitter’ı İngilizce dilinde kullanan kullanıcılar, attıkları herhangi bir dildeki tüm tweetleri arşivleyebiliyorken hesaplarını Türkçe olarak kullanan kullanıcılar hesaplarındaki tweetlerini arşivleyebilecekleri butonu göremiyorlardı.

Şimdi Twitter’ın yaptığı bir duyuru ile birlikte, Twitter’ı Türkçe olarak kullanan kullanıcıların yanı sıra, Danca, Filipince, Endonezce, İtalyanca, Japonca, Portekizce, Rusça, Çinçe, İsveççe, Ürdü ve Tayland dilleri için arşivleme butonunu aktif hale getirdi.

Tweetlerimi nasıl arşivlerim?

Twitter Türkçe

Twitter arşivinizi bu buton aracılığıyla talep edebilirsiniz

Hesabınızı Türkçe olarak kullanıyorsanız, Twitter hesabınızın Ayarlar bölümüne girdikten sonra sol taraftaki Hesap sekmesinin en altında yer alan “

Yorumlar (2)

  1. Twitter’ın Türkiye ve Türkçe için daha yapması gereken çok şey var. Bunların en başında da, arama sonuçlarında Türkiye’den gelen twitlerin daha hızlı gösterilmesi yani daha çabuk indexlenmesi geliyor.

    Cevapla
  2. Hayır benim anlamadığım kimse burada özel formüller vs. paylaşmıyor ve böyle global projeler kolay kolay kapanmayacağı için arşivlemek ne diye?

    Cevapla

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *