Dropbox tarafından satın alınan Mailbox 1 milyon ön kayıta ulaştı
Mobil

Dropbox tarafından satın alınan Mailbox 1 milyon ön kayıta ulaştı

Geçen haftanın en önemli gelişmelerinden birine imza atan Dropbox, son zamanlarda oldukça popüler bir mobil uygulama olan Mailbox'ı satın aldığını duyurmuştu. Bu süreçten sonra Mailbox popülerliğini hızla arttırarak önemli gelişmeler kaydetmeye devam ediyor.

Rezervasyon ile kayıt olunabilinen e-posta istemcisi Mailbox'tan yapılan açıklamaya göre mobil uygulamaya dün itibariyle 1 milyonuncu rezervasyon talebi geldi. Mailbox'ın yaklaşık altı hafta önce hayata geçen bir proje olduğunu düşünecek olursak bu rakamın başarılı olduğunu söyleyebiliriz.

Mailbox'ı bilmeyenler için kısaca anlatalım. Bir mobil e-posta istemcisi olan Mailbox, rezervasyon modeliyle çalışıyor. Kullanıcılar Mailbox uygulamasını indirerek kullanım talebinde bulunuyor. Uygulamadaki gösterge ise rezervasyon talebi gönderen kullanıcılara sıra gelip gelmediğini gösteriyor.

100 milyon dolara satıldı

Dropbox'ın Mailbox'ı satın alması haberi ilk duyurulduğunda herhangi bir rakam paylaşılmamıştı. Ancak daha sonra yurt dışındaki bloglar satın alma anlaşması hakkında rakamlar paylaşmaya başlamıştı. Techcrunch'ın haberine göre bu rakam 100 milyon dolar civarında olduğu öne sürülüyor.

MailBox şu anda sadece iPhone ve Gmail kullanıcıları için kullanılabilir durumda. Şirketten yapılan açıklamalara göre çok yakında farklı işletim sistemi ve e-posta servisi Mailbox'a dahil olacak.

Bir işletim sistemi ve bir e-posta servisiyle kullanılabilen bir uygulamanın kısa bir süre içinde 1 milyon rezervasyon talebi toplaması büyük bir başarı. Şirketin, Dropbox ile güçlerini birleştirmesi ve farklı e-posta servislerine dahil etmesiyle bu rakamın hızla katlanacağını düşünüyoruz.

Şu anda iPhone ve Gmail kullanıcıları için yayında olan Mailbox uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

Yorumlar (5)
 1. Simdi kayit yaptirdim, onumde 450 bin kisi var...

 2. Tebrik etmek lazım müthiş başarı bence. Ben de indirdim sıramın gelmesine yaklaşık 400 bin kişi var

 3. Mustafa Yıldırım Mustafa Yıldırım

  Teknoloji dünyasının neden popüler olduğu bilinmeyen bir başka yeni! icadı.

 4. bunun için mi bir hafta bekledim dediğim bir uygulamadır kendisi, sadece Gmail destekliyor olmasaydı iyiydi.

 5. Tolgattt Tolgattt

  Yazının şu kısmında uygulama ile ilgili bilgi beklerdim, rezervasyon kısmı ile ilgili değil :

  "Mailbox’ı bilmeyenler için kısaca anlatalım. Bir mobil e-posta istemcisi olan Mailbox, rezervasyon modeliyle çalışıyor. Kullanıcılar Mailbox uygulamasını indirerek kullanım talebinde bulunuyor. Uygulamadaki gösterge ise rezervasyon talebi gönderen kullanıcılara sıra gelip gelmediğini gösteriyor."