Türkiye'de en popüler Facebook uygulama ve oyunları [Mart 2013]

Türkiye'de en popüler Facebook uygulama ve oyunları [Mart 2013]

Türkiye artık Facebook'ta kullanıcı sayısı bakımından ilk sıralarda gelen bir ülke değil ama uygulama ve oyun tarafında geliştiricilerin rekabeti ve aktif kullanıcı sayısındaki değişim sürüyor. Metricsmonk‘un hazırladığı Mart ayı “Türkiye’nin popüler Facebook uygulamaları ve oyunları” istatistiklerine birlikte göz atalım.

11 Mart 2012 tarihli verilere göre, Türkiye'den oynanan popüler oyunlar sıralamasında geçen ay ilk sırayı alan Candy Crush Saga'nın liderliği devam ediyor. King.com'un oyunu aylık bazda yaklaşık 300 binin üzerinde bir aktif oyuncu artışı sağlamış. İkinci sıradaki Peak Games'in Okey oyunu ise aylık bazda 200 bin aktif oyuncu kaybetmesine rağmen 2. sırayı koruyor.

Geçen ay 5. sırada olan Bubble Witch Saga 3. sıraya yükselirken geçen ayın 3. oyunu Bizim Çiftlik 6. sıraya gerilemiş. Listenin 10. sırasında ise bu ay bir futbol oyunu var. İlk 10 dışında kalan oyun Bubble Safari.

Büyütmek için tıklayın.

Facebook uygulama kategorisine baktığımızda Günlük Falınız adlı uygulamanın liderliği sürdürdüğünü görüyoruz. Bu ay aktif kullanıcı sayısı düşmüş olsa da Günlük Falınız ilk sırayı bırakmamış. Listenin 2 ve 3 numarası da değişmiyor. İzlesene ve Mynet uygulamaları 2. ve 3. sıradaki yerini korumuş ama aktif kullanıcı sayısındaki düşüş dikkat çekiyor.

Uygulama listesinin yeni ismi ise 8. sıradaki 'doğum gününü eklemek istiyorum' uygulaması olmuş. Bu ay benim de bir kaç davet aldığım bu uygulama Zoosk uygulamasının yerini almış.

Bakalım gelecek ayın sıralaması özellikle aktif kullanıcı sayısı bakımından nasıl bir değişim gösterecek.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.