Wordego için reklamcılar ve web sitesi sahipleriyle büyüme vakti

Wordego için reklamcılar ve web sitesi sahipleriyle büyüme vakti

wordego Size Kasım 2012'de tanıttığımız kelime madencisi girişim Wordego.com aradan 6 ay geçmeden geliştirdiği teknolojiyle para kazanmanın ve kazandırmanın yolunu bulmuş. Wordego bilgi pencereleri artık hedefli bir reklam altyapısıyla birlikte çalışıyor.

Bilmeyenler için hatırlatmak gerekirse Wordego'yu fare imleciyle bir kelime veya kelime grubunu seçmeniz durumunda açılan bilgi penceresi olarak özetleyebiliriz. Seçtiğiniz kelimeye dair yazılı ve görsel bilgiler sunan Wordego, yaptığı kategorilendirme ile kişiler için biyografik bilgi, şirketler için de iletişim bilgisi sunmak gibi faydalı bir görev üstleniyor.

Gelelim Wordego'nun henüz hizmete sunduğu yeniliğe; Wordego bilgi pencereleri artık bir reklam mecrası oluyor. Yayıncılar, iş ortakları ve reklamcılar Wordego'da açacakları bir hesap ile ya yeni bir gelir kanalı açıyor ya da yeni bir kitleye ulaşmanın kapısını aralıyor.

w13TÜBİTAK desteğiyle kurulan Metin Madenciliği Yazılımları A.Ş.’nin bir ürünü olan Wordego, öncelikle reklamcılarla iletişime geçerek bir reklam havuzu oluşturmuş ve şu anda ilk müşterilerini içeri almış. Wordego yayıncıları da gelir kazanmaya.

Amaç dijital reklam sektöründe yer edinmek

28 Mart’ta gerçekleşecek olan 1. Teknopark’lar Zirvesi’nde İstanbul Teknokent adına bir sunum yapmaya Wordego projesi, önümüzdeki dönem için de iddalı bir büyüme yakalamak niyetinde. Teknolojik anlamda kullanıcılarının tanıyabilmesi sanırım Wordego reklam hedeflemesini bir üst seviyeye çıkarır ama şu an için o yönde bir adım atılıp atılmadığını bilmiyoruz.

Bir diğer nokta da içerik/reklam dengesi ki bu konuda en makul reklam tipinin belirlenmesine biraz daha mesai harcanabilir. Reklam hedeflemesini seçilen kelimeye odaklanarak yapılması ise reklam havuzunun zengin olmasıyla paralellik taşıyor.

Bir sonuca bağlayacak olursam; ortada kaliteli bir ödül var ve web sitesi sahiplerinin Wordego'dan para kazanmaya başlaması bu yönde bazı değişimlerin başlangıcı olabilir. Zira sektörün baskın oyuncusu Adsense'in sağladığı kazançlar yurtdışıyla kıyaslandığında pek de tatmin edici olmadığını biliyoruz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.