Alyanshane.com, aksesuar dikeyinde özelleştirilebilen yüzükler sunuyor

Alyanshane.com, aksesuar dikeyinde özelleştirilebilen yüzükler sunuyor

Alyansı, çiçekçisi, pastacısı derken Türkiye evlilik sektörü 2012 yılında 8 milyar dolarlık hacme ulaştı. Durum böyle olunca üreticiler ve girişimciler, evlilik ürünleri satışını internete taşımaya başladı. Bu kategorilerden biri de şüphesiz alyans.

Toplamda 50'dan fazla ülke alyans ihracatı gerçekleştiren Mert Alyans tarafından kurulan Alyanshane.com, geçen Ocak ayında internetten alyans satışına başladı. Kendine özel üretim tekniklerini kullanan Alyanshane.com'da, şu anda 6 farklı kategori, 6 koleksiyon ve yaklaşık 5 bin alyans modeli bulunuyor.

Bütçeye göre alyans yapılıyor

Her ne kadar alyans satışı için internet, uç bir seçenek görünse de Alyanshane.com'da yer alan farklı özellikler kullanıcılara fiziksel satış mağazalarında fazlasını sunuyor. Özellikle girişimin inovatif satın alma süreçlerinin dikkat çekici olduğunu belirtelim. Bunlardan ilki kişiye ve bütçesine özel üretim yapıyor olması. Kullanıcıların, sipariş edecekleri alyansın yüzük ölçüsü, maden tipi ve üzerindeki taşı seçebilme şansı bulunuyor.

Örneğin; koleksiyonda ki bir yüzüğü isteyen kullanıcılar gümüş veya altın gibi farklı maden seçeneklerini tercih edip, üzerindeki taşı seçebiliyor. Alyasın madeni, taşı ve ölçüsü değiştikçe alyansın fiyatının da değiştiğini belirtelim.

alyanshane-ana-sayfa

Ücretsiz yüzük ölçer gönderiliyor

Bunun yanı sıra genellikle çift olarak satılan alyans modelleri, Alyanshane.com'da birbirinden farklı olarak seçilebiliyor. Bu yüzden sitedeki ürünler tek olarak satışa sunuluyor. Böylece eşlere beğendikleri farklı yüzükleri satın alma şansı sunuluyor.

Girişimin kullanıcılara sunduğu dikkat çekici özellikler başında ücretsiz yüzük ölçer gönderilmesi bulunuyor. Kullanıcıların doğru yüzük ölçüsünü bulabilmesi için yardımcı olan yüzük ölçer, kullanıcı satın alma deneyimini arttıracak cinsten.

Site üzerinden alyans tasarımı özelliği geliyor

Gelelim satış rakamlarına. Alyanshane.com kurucuları şu anda satış rakamlarını açıklamıyor. Ancak aldığımızı bilgilere göre Alyanshane.com şu anda alyans satan iyi bir kuyumcu dükkanında daha fazla satış alyans satışı gerçekleştiriyor.

Alyanshane.com'un gelecek planları arasında site üzerinden alyans tasarımı gerçekleştirmek bulunuyor. Aldığımız bilgilere göre şu anda site üzerinden tasarım özelliğinin ar-ge çalışmalar tamamlanmış ve yazılım süreci devam ediyor. Girişimin gelecekteki diğer planları arasında kullanıcıların akıllı telefonlar üzerinden yüzük ölçüsünü almak bulunuyor. Bu özellik ise 2013 yılında kullanıcılara sunulacak.

Türkiye'deki e-ticaret müşteri sayısı hızlı bir şekilde artarken hemen hemen tüm sektörler internet üzerindeki yerini almaya devam ediyor. Evlilik sektörünün alyans kategorisi de bunlardan biri. Fiziksel satışlardan farklı olarak Alyanshane.com'da bulunan özelliklerin, alyans alacak kullanıcıları internetten alışverişe yönlendirebileceği düşünüyoruz. Alyanshane.com'de gelecek dönemde yer alacak olan internet sitesi üzerinden alyans tasarlama özelliğiyle beraber rekabetin daha da arttıracağını belirtelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.