Alyanshane.com, aksesuar dikeyinde özelleştirilebilen yüzükler sunuyor
E-Ticaret

Alyanshane.com, aksesuar dikeyinde özelleştirilebilen yüzükler sunuyor

Alyansı, çiçekçisi, pastacısı derken Türkiye evlilik sektörü 2012 yılında 8 milyar dolarlık hacme ulaştı. Durum böyle olunca üreticiler ve girişimciler, evlilik ürünleri satışını internete taşımaya başladı. Bu kategorilerden biri de şüphesiz alyans.

Toplamda 50'dan fazla ülke alyans ihracatı gerçekleştiren Mert Alyans tarafından kurulan Alyanshane.com, geçen Ocak ayında internetten alyans satışına başladı. Kendine özel üretim tekniklerini kullanan Alyanshane.com'da, şu anda 6 farklı kategori, 6 koleksiyon ve yaklaşık 5 bin alyans modeli bulunuyor.

Bütçeye göre alyans yapılıyor

Her ne kadar alyans satışı için internet, uç bir seçenek görünse de Alyanshane.com'da yer alan farklı özellikler kullanıcılara fiziksel satış mağazalarında fazlasını sunuyor. Özellikle girişimin inovatif satın alma süreçlerinin dikkat çekici olduğunu belirtelim. Bunlardan ilki kişiye ve bütçesine özel üretim yapıyor olması. Kullanıcıların, sipariş edecekleri alyansın yüzük ölçüsü, maden tipi ve üzerindeki taşı seçebilme şansı bulunuyor.

Örneğin; koleksiyonda ki bir yüzüğü isteyen kullanıcılar gümüş veya altın gibi farklı maden seçeneklerini tercih edip, üzerindeki taşı seçebiliyor. Alyasın madeni, taşı ve ölçüsü değiştikçe alyansın fiyatının da değiştiğini belirtelim.

alyanshane-ana-sayfa

Ücretsiz yüzük ölçer gönderiliyor

Bunun yanı sıra genellikle çift olarak satılan alyans modelleri, Alyanshane.com'da birbirinden farklı olarak seçilebiliyor. Bu yüzden sitedeki ürünler tek olarak satışa sunuluyor. Böylece eşlere beğendikleri farklı yüzükleri satın alma şansı sunuluyor.

Girişimin kullanıcılara sunduğu dikkat çekici özellikler başında ücretsiz yüzük ölçer gönderilmesi bulunuyor. Kullanıcıların doğru yüzük ölçüsünü bulabilmesi için yardımcı olan yüzük ölçer, kullanıcı satın alma deneyimini arttıracak cinsten.

Site üzerinden alyans tasarımı özelliği geliyor

Gelelim satış rakamlarına. Alyanshane.com kurucuları şu anda satış rakamlarını açıklamıyor. Ancak aldığımızı bilgilere göre Alyanshane.com şu anda alyans satan iyi bir kuyumcu dükkanında daha fazla satış alyans satışı gerçekleştiriyor.

Alyanshane.com'un gelecek planları arasında site üzerinden alyans tasarımı gerçekleştirmek bulunuyor. Aldığımız bilgilere göre şu anda site üzerinden tasarım özelliğinin ar-ge çalışmalar tamamlanmış ve yazılım süreci devam ediyor. Girişimin gelecekteki diğer planları arasında kullanıcıların akıllı telefonlar üzerinden yüzük ölçüsünü almak bulunuyor. Bu özellik ise 2013 yılında kullanıcılara sunulacak.

Türkiye'deki e-ticaret müşteri sayısı hızlı bir şekilde artarken hemen hemen tüm sektörler internet üzerindeki yerini almaya devam ediyor. Evlilik sektörünün alyans kategorisi de bunlardan biri. Fiziksel satışlardan farklı olarak Alyanshane.com'da bulunan özelliklerin, alyans alacak kullanıcıları internetten alışverişe yönlendirebileceği düşünüyoruz. Alyanshane.com'de gelecek dönemde yer alacak olan internet sitesi üzerinden alyans tasarlama özelliğiyle beraber rekabetin daha da arttıracağını belirtelim.

Yorumlar (7)
 1. Hüsnü Hüsnü

  gimoradan sanırım pek umutlu olamadım

 2. Ertugrul Ertugrul

  Dikeylerin Turkiye pazari icin daha etken oldugunu dusunuyorum. Dikey modeller ya dikeylikten cikip ekstra urunlerle cesitleniyor ya da kapaniyor.

 3. Ibrahim Ozkan Ibrahim Ozkan

  Söylenen özelliklerin tamamı gittiğiniz bir kuyumcu tarafından yapılabiliyor. Örneğin kuyumcuda bir model beğendiniz ölçünüz alındığında size özel yapılıyor. Rengini taşını değiştirebiliyorsunuz. Açıkçası kuyumcudan alırken bile insan acaba verdiğim sipariş istediğim gibi olur mu? diye tereddütte kalırken, internetten alyans almak çok mantıklı bir fikir gibi durmuyor. Unutulmamalıdır ki internetten hala alışveriş yapmamış kullanıcıların büyük bir bölümü ürünü görmeden almak istemiyorlar.

 4. Şenol Şenol

  Adamlar zaten bu işi yapıyorlar, yeni bayilik ya da şube gibi, aylık giderlerini de sen belirliyorsun. İstersen ortalama bir kiranın 1/3'ü kadar reklam ver alan alır, almayan almaz. Duruma göre ayarlamalar yap.

  İnternette olduğu için "girişim" diye lanse ediliyor doğal olarak. Hiç satış yapmasa bundan 3 yıl sonra bile hala açık olabilecek bir site. İyi yönetilirse bakarsın 3 yıl sonra alanında lider olur, kim bilir?

 5. Hüseyin Hüseyin

  Alyanshane.com kurucuları şu anda satış rakamlarını açıklamıyor çünkü hiç satış yapabildiklerini düşünmüyorum. İnsan ömründe 1 defa alacağı yüzüğü neden güvenip görmeden alsın?

  1. Aynen katılıyorum denenmeden alınacabilecek bir ürün değil ki alyans.İnternette e-ticaret yapmak aklınıza gelebilecek herşeyi satmak anlamına gelmiyor bence.

 6. Wime77 Wime77

  Kötü tasarım, kötü içerik.

  Kuyumcu sektöründe sadece B2B tutar. Başkası tutmaz.