Money Online, PaytoGo'nun çoğunluk hissesini satın aldı

Money Online, PaytoGo'nun çoğunluk hissesini satın aldı

Sizlere daha önce aldığımız duyumları aktardığımız PaytoGo'nun çoğunluk hisselerinin satın alma haberi bugün itibariyle doğrulandı.

2011 yılında kurulan ve Türkiye'nin popüler mobil ödeme şirketlerinden olan PaytoGo'nun çoğunluk hissesi, MOL Global Pte. Ltd.’ye bağlı ve Asya'da online ödeme hizmetleri tedariği alanında faaliyet gösteren MOL AccessPortal Sdn. Bhd. (MOL), yani bilinen adıyla Money Online (MOL) tarafından satın alındı.

Hisse çoğunluğu alımına dayalı bu yatırım anlaşmasıyla birlikte Money Online Asya'dan Avrupa, Ortadoğu ve Kuzey Afrika'ya açılmak için ilk adımını atmış olacak. Asya merkezli MOL için batıya açılan bu ilk adımını Türkiye'ye atmış olması da ülkemizdeki modil ödeme sistemleri ve PaytoGo'nun bir başarısı.

Malezya, Singapur, Filipinler, Tayland, Endonezya, Hindistan, Amerika, Brezilya, Avusturalya ve Yeni Zelanda gibi ülkelerde varlığı bulunan MOL bünyesinde ayda 5 milyondan fazla ödeme işlemi yapılıyor. Bununla birlikte Money Online'ın 80 ülkede 680 bin fiziksel ve online ödeme kanalı bulunuyor. Bununla birlikte MOL, 200'ün üstünde oyun yayıncısı ile işbirlikleri sayesinde, geniş bir kitleye hitap ediyor.

Yatırımın kullanılacağı alan ise MENA bölgesine girmek için planlarını destekleyecek şekilde PaytoGo'ya yeni teknoloji kullanımı sağlamak ve hizmet kapasitesini artırmak. Yatırım sermayesinin PaytoGo'yu geliştireceği de kesin. Konuyla ilgili konuşan MOL Global'in Grup CEO'su Ganesh Kumar Bangah da, Türkiye'nin 61 milyondan fazla mobil telefon kullanıcısı ve yüzde 85'lik mobil telefona sahip olma penetrasyonuyla, mobil ödeme sistemleri için çok çekici bir pazar olduğunu dile getirmiş.

Mobil ödeme alanında büyüme fırsatı gerçekten var ve bu PaytoGo'yu da daha iddialı yapacak. PaytoGo'nun Genel Müdürü Onur Ergüney de konuyla ilgili olarak aldıkları bu yatırımın katma değer sağlayacağını ve pazardaki şirket ve markalarını güçlendireceğini belirtti.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.