Facebook 'Haber Kaynağı'nın yeni tasarımını tanıttı

Facebook 'Haber Kaynağı'nın yeni tasarımını tanıttı

Facebook, bugün yaptığı etkinlikte yeniden tasarlanan haber kaynağını (News Feed) tanıttı.

Yenilenen haber kaynağının en önemli iddiası sayfadaki kalabalığı azaltması. Bundan böyle haber kaynağımızdaki fotoğrafları, haritaları ve Facebook'ta arkadaşlarımızın gerçekleştirdikleri tüm etkinlikleri çok daha şık bir şekilde göreceğiz.

Bununla birlikte yeni tasarım Facebook'un web versiyonu ve mobil versiyonları arasındaki farkını da oldukça azaltıyor. Yani yeni haber kaynağını bilgisayarda olduğu gibi, akıllı telefonlarımızda ya da tabletlerimizde de çok benzer bir şekilde göreceğiz. Facebook'un yenilenen News Feed için hazırladığı test sayfasında da zaten bu özellik vurgulanmış.

Facebook'un yeni Haber Kaynağı böyle gözükecek
Facebook'un yeni Haber Kaynağı böyle gözükecek

Facebook'un yeniden tasarladığı Haber Kaynağı ile ilgili yorumlarımı dile getirmem gerekirse, öncelikle sol menüdeki karışıklık bir hayli toparlanmış. Bununla birlikte, Facebook'un hem kullanıcıları hem de markalar için en önemli konu fotoğraflar, artık haber kaynağında çok daha şık bir şekilde görünecek. Bazı yazıların fotoğrafın içinde gözükecek olması kesinlikle bu şıklığı sağlıyor ve alandaki sıkışıklığı da önlüyor.

News Feed'in sağ tarafında yer alan, Photos, Music ya da Games gibi alanlarda ise sadece bu ilgili başlıkların içeriklerini görüyor olacağız. Bildiğiniz gibi kısa süre önce bu özellik 'sadece sayfaların içeriklerini göster' gibi bir alanla bize sunulmuştu. Bu sekmede sadece sayfaların güncellemelerini görebiliyorduk.

Hemen aşağıdan Facebook'un yenilenmiş tasarımıyla nasıl gözükeceğini anlatan bir videoyu da izleyebilirsiniz. Bu arada yenilenmiş tasarımla ilgili bizimle yorumlarınızı paylaşmayı unutmayın!

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.