DEMSA Group, Beyazkutu.com'u satın aldı! [Duyum]

DEMSA Group, Beyazkutu.com'u satın aldı! [Duyum]

Kısa bir süre önce aldığımız duyumlara göre Beyazkutu.com, DEMSA Group tarafından satın alındı. Şirket ortaklarından aldığımız bilgilere göre rakam 8 haneli ve miktarın cinsi de dolar.

2011 yılıyla birlikte yayın hayatına başlayan bir e-ticaret platformu olan Beyazkutu.com, 2011'in sonlarında ilk yatırımını iLab Ventures'dan almıştı. Yeni aldığımız bilgiye göre ise yaklaşık altı ay kadar önce iLab Ventures hisselerini, kuruculara geri satarak Beyaz Kutu'dan çıkış yapmış.

Beyazkutu.com'un kurulduğu günden itibaren öne çıkan özelliklerinden biri olarak sezon dışı ve indirimli satışlardan uzak durmasını gösterebiliriz. Şirketin bu bağlamda ortalama sepet tutarı da oldukça yüksek. Duyumlarımıza göre ortalama sepet tutarını 550 TL civarında olduğunu da paylaşalım. Beyaz Kutu ile ilgili çeşitli rakamları yatırım haberimizde bulabilirsiniz.

iLab Ventures yatırımı öncesi de Beyazkutu.com ile ilgilenen DEMSA Group, Türkiye perakende ve mağazacılık sektörünün oldukça önemli isimlerinden biri konumunda. Ayrıca DEMSA Group'un 2012 yılının sonunda Güney Koreli pazarlama devi CJ O Shopping ile imza attığı ortaklık da fazlasıyla dikkat çekici.

Offline ve online taraftaki güçler birleşiyor

Özellikle DEMSA satın almasından sonra Beyazkutu.com ile ilgili verebileceğimiz bir diğer detay ise şirketin offline ile online taraf arasında kuracağı ilişki. Beyazkutu.com şu an aşağıda sizinle paylaşyığımız bir görselle kaplanmış durumda. Aldığımız bilgilere göre ise bugünlerde DEMSA'nın offline tarafıyla Beyazkutu.com'un online tarafı arasında yazılımsal olarak çeşitli entegrasyonlar yapılıyormuş. Süreç sonlandığında ise online ve offline taraftaki çok sayıda marka ve mağazanın aynı stoğu paylaşacağını ve tamamen entegre olacağını paylaşalım.

beyazkutu-acilis-sayfasi

1 ay içinde yeniden açılacak

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız şirket kurucu ortaklarından Serdar Çınar; 2010 yılında başladıkları Beyaz Kutu serüveninde çok ciddi tecrübeler yaşadıklarını ve o dönemde kimsenin 'internetten pahalı ve sezon ürünü satamazsınız' sözleriyle bu alana başarı ihtimali vermediğini; ancak geldiğimiz noktada hemen herkesin 'indirim ve fırsat konseptini bırakıp full price ve sezon' mantığına geçtiğini belirtti. Serdar Çınar ayrıca bu dönemde iLab Holding gibi ciddi bir yatırımcı tecrübesi yaşadıklarını ve bunun kendilerine önemli dersler kattığını da dile getirdi. Çınar'ın DEMSA Group ile iyi işler başaracaklarına olan inancı da tam.

Son olarak satın alma sonrasında kurucu ortaklar Hamdi Külahçıoğlu ve Serdar Çınar'ın Beyazkutu.com yönetim kurulu bünyesinde yerlerini koruyacaklarını ve sitenin de entegrasyon çalışmaları tamamlanarak 1 ay içinde açılacağını belirtmiş olalım. Beyazkutu.com ülkemizdeki e-ticaret sektörü için ilerleyen zamanlarda özellikle üst segment için önemli bir potansiyeli bünyesinde barındırıyor. Beyazkutu.com ve satın almayla ilgili gelişmeleri takip edip gerektiğinde sizleri bilgilendiriyor olacağız.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.