E-Ticaret

Gimora.com kapandı!

Aksoy Internet Ventures tarafından geçen sene yatırım yapılan takı ve aksesuar girişimi Gimora'ya iki günden beri ulaşılamıyordu. Ancak bugün elimize geçen bilgiler Gimora'nın operasyonlarını durdurduğunu ve kapandığını kanıtlıyor.

Haberi doğrulatmak için Gimora.com Gemolog Murat Durguner ve IT Yöneticisi Aydın Günal'a ulaşmaya çalıştık. İlk olarak Gimora'nın ofis numarasını aradık. Ancak telefonumuzu yanıtlayan olmadı. Aksoy Internet Ventures'ın ise bizi Gimora'nın ofis numarasına yönlendirdiğini belirtelim.

Gimora logosu Aksoy Group bünyesinden bulunan Sahibinden.com footerında bulunuyordu. An itibariyle Sahibinden.com'da yer alan Gimora logosu kaldırılmış durumda. Sahibinden.com footerında şu anda Dakick, Tiny pay.me ve Aksoy nternet Ventures logolarının bulunduğunu belirtelim.

gimora-sahibinden

İş ortaklıkları durduruldu

Bunların yanı sıra ufak bir Twitter aramasıyla Gimora'nın kapanması hakkında bilgilere ulaşmak mümkün. Üreticiler, tasarımcılar ve kullanıcılar tarafından işbirliklerinin sona erdiği açıkça görünüyor.

Gimora, tüm dünyadan 80′den fazla marka ve tasarımcının ürünleri sergilemesine sağlayarak, Türkçe, İngilizce ve Fransızca dillerindeki e-ticaret siteleri üzerinden çeşitli ülkelere gönderim yapıyordu. 2012′de e-tohum 15 girişimleri arasındaki yerini alan Gimora, geçen sene Aksoy Internet Ventures tarafından yatırım almıştı. Taraflar yapılan yatırım hakkındaki bilgileri o dönemde paylaşmamıştı.

Gimora, yatırım alan ve yaklaşık bir yıldan beri Türkiye e-ticaret sektöründe hizmet veren bir girişimdi. Bu yüzden Gimora'nın kapanması Türkiye e-ticaret sektörü açısından önemli bir gelişme olarak yorumlanabilir. Konuyla ilgili detayları paylaşmaya devam edeceğiz.

Güncelleme: Konuyla ilgili Gimora'dan açıklama geldi ve faaliyetlerin 1 Mart itibariyle resmen durdurulduğu açıklandı. Şirketten yapılan açıklamayı aşağıda bulabilirsiniz.

gimora-ekran-görüntüsü

Yorumlar (36)
 1. Ilgaz Ilgaz

  Gimora'nın kapandığından emin değiliz ama öyle değil mi? Şu an sadece ulaşılamıyor, bir bildirim yapıldı mı kapandığına dair? Ben de iki gündür giremiyorum siteye de...

  1. Ömer Ömer

   www.gimora.com da yazan yazı ;

   ----------------------

   Değerli kullanıcılarımız,

   gimora.com olarak, 80 marka ve tasarımcıya ait 5 binden fazla ürünle 2011 yılında başladığımız faaliyetlerimizi 1 Mart 2013 tarihi itibarıyla sonlandırmış bulunuyoruz.

   Bugüne kadar desteğini esirgemeyen siz değerli iş ortaklarımıza ve müşterilerimize teşekkür ederiz.

   Saygılarımızla,

   gimora.com

 2. Şaşırdım Şaşırdım

  yatırım almış, belli bir tanınırlık elde etmiş, neden bu kadar çabuk pes ediliyor?

  en azından exit senaryoları da mı yok?

  başka birilerine satabilirlerdi. sıfır lira mıydı yani değeri?

  enteresan...

 3. Şenol Şenol

  Facebook sayfalarında son paylaşım 30 Ocak'da yapılmış.

 4. Hakan Yalçın Hakan Yalçın

  Uzun uzun analiz ve yorum yapmayacağım korkmayın çünkü uzun süre yetecek kadar yaptım . Sanırım en az 1500 satır.

  Sektörün durumu ve firmaların bir bir neden kapandığı ile ilgili yorumum şu haberde ;

  https://webrazzi.com/2013/03/04/startup-turkey-roportajlari-1-bolum/

 5. Ibrahim Ozkan Ibrahim Ozkan

  Bu haberi yaklaşık 2 saat önce EticaretMag sitesinden duyurmuştu. Sizin yazınızda kullanıdığınız metinler neredeyse diğer siteyle bir. Örneğin twitterdan iş ortaklarının yazdıklarından bahsetmişsiniz. Neredeyse konunun açıklanma biçimi birebir.

  1. Ahmet Can Şit Ahmet Can Şit

   Merhaba. İlginiz için teşekkür ediyorum. Farklı bir kaynaktan bilgi edinerek haberi hazırladık. Eticaretmag'de haber yayınlanmadan önce taraflara ulaşma çabalarımız sürüyordu. Takdir edersin ki haberi doğrulatmak en önemli ilkelerden biri. Gerekli bilgileri topladıktan sonra haberi yayınladık.

 6. Osman Osman

  Tinypay.me

  Dakick.com

  Kuponmatik.com

  Bunlarda yakında açıldıkları gibi kapanırlar.

  1. dakick dışında haklısın. Dakickte eğer elindeki verinin mobil ne kadar değerli olduğunu anlayabilirse iyi paralar kazanabilir.

  2. Serkan Ünsal Serkan Ünsal

   Neye dayanarak söylediniz bilmiyorum fakat fikirlerinizi dinlemek isterim. serkan at serkanunsal.com :)

   not: Özellikle mobilde hızlı büyüyoruz ve şu anda halimizden memnunuz :)

 7. Hakan Nerde Hakan Nerde

  Hakan yorumlarınızı bekliyoruz abi :)

 8. Hakan Yalçın Hakan Yalçın

  Sayalım ;

  Pabbuc.com

  Grunzi.com

  Narmoni.com

  Gimora.com

  sporena.com, ( rocket )

  evimister.com, ( rocket )

  zidaya.com ( rocket )

  westwing.com ( rocket )

  fiyatbilir.com ( e-tohumda yatırım almıştı )

  saklisehir.com ( grup satın alma sitesi idi )

  bombastik.com ( grup satın alma sitesi idi )

  Grup satın alma sitelerinin %80 i kapandı liste yapsak fizana Gider !

  E-Ticaret bir ticaret şekli değilde sanki bir borsa oyunu gibi ! Böyle düşünün daha iyi göreceksiniz bazı şeyleri.

  Birde sizlere karlılığı dip yapmış firma listesi vermek isterdim yani batmış, kapanmışlardan aslında farkı olmayanlar ama herkes pembe tablolar çizdiği için ( son salvo ile belki yatırım alabilirim diye ) o liste malasef istesekte oluşmuyor oluşamıyor sektörümüzde.

  Benim paramı alamadığım aradığımda el değiştirdi denilen bir kaç firma var onların adını burada teleffuz etmeyeceğim.

  Amman dikkat yatırımcı girişimci heyecanlı genç arkadaşlarım.

  1. Dediğinizde haklısınız son iki yılda birkaç adet yatırım firması ile görüşme imkanım oldu,anladım ki, yatırımcı falan değiller.Başkalarından topladıkları paralar ile o an trend ne ise ona yatırım yapıyor.Aslında neredeyse fikri sıfıra mal edip copy paste işlerde adamlar çalıştırıyorlar,sonra malı birine çakabilirse ne ala,çakamazsa kapatıyor.

   Piyasada iyi iş yapanlar da var,misal bizim dükkan çok şükür iyi çalışır.Ama gel gör ki, yatırımcı core der, fokus der, target market der,swot der, 1 koyup 50 alacak mıyım der, der de der...Sonuçta batar gider yaptığı işler..

   Kolay yatırım alıp da başarıya ulaşmış tek iş yoktur arkadaşlar.Şu an iyi işlerin tamamı, yatırımcı geçinen looserların milyon defa reddettiği ancak girişimcisinin inandığı işler. Hep öyle oldu hep öyle olacak.

  2. Selim Kara Selim Kara

   Size de sektorun çetelesini tutmak kalmış sanırım. hayırlı işler.

  3. Baya güzel analiz olmuş batan girişimler neden battıkları gibi konulara değinilmiş.Biraz blogu da inceledim internet girişimlerinin neden battığıyla ilgili orada da yazılar var.Blog da hoş olmuş her şey tamamda blog da göremediğim kısım projelerim,girişimlerim vb. kısmı. Madem herşeyi analiz etmekte bu kadar başarılısınız,battıktan sonra bu yüzden batıyorlar denilebiliyor neden 'internet guruları' her şeyin tutması için gerekenleri biliyorken ve hataları biliyorken kendileri bir yaratıcılık sergileyip bir ürün çıkartmıyorlar ortaya? Böyle bir yorumu yazabilecek konumda hissedebilmesi için insanın önce birşeyleri ortaya çıkarması gerekir bence.Araba devrilince yol gösteren çok olur durumundan başka birşey değil.Saygılar.

   1. Hakan Yalçın Hakan Yalçın

    Emre her ne yapıyor isek sektöre yönelik yapıyoruz . Ben kendi şahsıma söyleyeyim güzel insan . Benim girişim ve projelerim her zaman oldu evde aldım arabada aldım . Battım da Çıktım da . Ama kendi hacmimde elimden geldiğince bir şeyler yapmaya çalıştım .

    Ama biri konuşurken ve elinde hiç bir şeyi yoksa git senin hiç bir şeyin yok git bir şeyler yap öyle gel yoksa doğruda söylesen senin dediklerini kabule etmem ben ! DEMEDİM !

    Her zaman ne diyorum ben ; Oyuncak işine girersin , çizgi film işine girersin 5 Yaşında ki bir çocuk senin için o işin gurusudur ! Senin CEO ndan daha değerlidir o anladın ! Ondan alacaklarına bakacaksın sen onun ne olduğuna değil . Aynen bizin analizlerimizde olduğu gibi bizim ne olduğumuza değil yazdıklarımızdan neler alabileceğine bakacaksın .

    Sen bir şey okurken insanları boşver olaylara bak. Ben istesem bunu başka isimle yazarım . Senin algı açını çözdüm ben sana bir önerim var sen tüm yorumları ANONİM olarak düşün oku yoksa her şeyden sıkılırsın küçümsersin . Konuya eğil . Bizi çöpe at , sen bir şeyler kap , analiz et. Sen yaz bizler okuyalım , gelelim sabaha kadar dinleyelim seni.

    Yani benim şahsımda benim sıfır olduğumu öğrensen yazdıklarım kötü kaka , zengin olduğumu öğrensen vay be bu adam başarmış zengin olmuş tamam bu haklımı diyeceksin !

    Baba parası , yatırımcı parası ile çok proje işleten var merak etme sen git onlardan akıl al istersen onların söylediği sana çok mantıklı gelir projeleri ve girişimleri var ama KAR Edip ETMEDİĞİ Aşikar !!!!

    Bu işin formülü olsa ben Sarıyer de oturuyorum iki tane tekne bağlardım kıyıya . Var mı böyle bir şey dünyada kurban olayım ya .

    Analizim kuvvetlidir , zengin babam yoktur , analizim kuvvetlidir , yatırımcı kıvırıyordur . Analizim kuvvetlidir cesaretim yoktur . Cesaretim vardır doğru zaman değildir . Analiz kuvvetlidir iş yapma becerim yoktur .

    Sabaha kadar gider bu , milyon tane değişken var . YÜCE RABBİM dünyayı meydana getirirken milyarlarca değişkeni de içine koymuş. Matemetiği SEVİN ! Düz mantıktan uzak durun .

    Milyar dolarlık binlerce mühendisin uzmanın kurduğu projeler takla atıyor bizim yaptığımız analize bakıyırosun siz çok biliyorsunuz o zaman iş yapın diyorsun .Bu nasıl bir bakış açısı , Lütfen Emre ' cim .

    Biz bir şeye talip değiliz ki ! Talip olsak bunu dersin . Biz yorum yapıyoruz sektörü analiz ediyoruz . Benim Gimora özelinde hiç bir cümlemi okudun mu burada .

    Ben GİRİŞİMCİ adamı sırtımda taşıtım . Bu ülkenin her zaman girişimci insanlara ihtiyacı var ama bu insanlarıda korumalı , kollamalı göz göre göre onları ateşe atmamalıyız ki senin benim gibi insanlar göz göre göre hata yapmasın dikkatli olsun .

    10 kez okudum yorumunu ;

    Yani arkadaş yemin ediyorum deliresim geliyor bazen bizler neredeyiz sizler neredesiniz , diye düşünmeden edemiyorum.

    Amacımız hep beraber el ele verip sektörümüzün öncelik ile hatalarını bulup sonrada insanlara doğru yolu çizmek .

    Emre sen bir şeyler söyleyceksin biz bir şeyler söyleyeceğiz hep birlikte bu sektörü !!! DOĞRU !!!! Şekilde ayakta tutacağız , insanlara pembe hayaller kurdurmayacağız , anladın güzel kardeşim.

   2. Her e-ticaret yazisinin altinda Hakan Yalcin'in önce analizini sonra kendini savunma metiyelerini okumak bir nevi aliskanlik oldu bende. Bu durum gerceklesmeyince, icime kötü hisler doluyor, rahatsiz oluyorum, sanki her an dünyaya bir meteor carpacakmis gibi hissediyorum.

   3. Oncelikle yorumumu 10 kere okumanızı takdir ediyorum fakat anlamadığınız bazı noktalar var.Oncelikle herkes her seye yorum yazmakta özgürdür.Sektörle ilgili herhangi bir bilginiz olmasa da gelip burada fikrinizi belirtebilirsiniz ki bu yüzden yorum kısmı herkese açık.Benım eleştirdiğim konu biz demiştik biz söylemiştik tavırları.Bir şey kotuye gittiğinde battığında herkes ben biliyordum der bundan basit birşey yok.Peki bu veya benzeri girişimler hayattayken neden bir inceleme ya da analiz yok ? Benim takıldığım konu tamamen bu.Ayrıca matematiğe bakın düz mantıktan uzak durun gibi bir ifadede bulunmuşsunuz.Ben zaten matematikte olmasam !analizi! umursamam okur geçerim.Sektör bir adım öne gidecekse bu analizler insanlar işe başlarken yapılmalı. Ozaman yol gösterilmeli düşen birine tekme atmak basit.Herkesin toz pembe hayallerde olduğu konusunda hem fikiriz bence de olay şuan böyle.Olur olmaz işlere para bağlanıp 1 sene sonra durum bu hale getiriliyor.

    Bu yorumda yazılacaksa gidip yatırım aldığında yapılan habere yazılmalı ki herkes durumu görsün. Yatırımcısı da okusun kurucusu da. Siz burada çıkıp ben daha önce durum böyle olur yazmıştım diye bir makalenizi gösterseydiniz takdir ederdim.Yinede çabalarınızı takdir ediyorum fakat o doz fazla aşılmamalı bence.

    Son olarak analiz ve matematik konusunda ben bir matematikçiyim ve analiz rakamlar içerir.Sizin analizinde %80 i kapandı ifadesinden başka rakam yok.Saygılar.

   4. Hakan Yalçın Hakan Yalçın

    Emre yarın bana sitemde ki iletişim numaramdan ulaşabilirsin yada [email protected] iletişim bilgilerini gönderebilirsin Mecidiyeköy de çalışıyorum yakında isen görüşelim , yemek yiyelim .

    Biz söylemiştik tavırlarını nereden çıkarıyorsun , ben bu siteden bir kez bile alışveriş yapmadım . Ben sektör ile ilgili konuşuyorum . Tek bir siteye yönelik konuşup mu tüm sektörü değerlendirecek kadar salakmıyım ben .

    Ben kendi matemetik bilgimden bahis etmiyorum of off bu çocuk beni bitirdi arkadaş . İşe girişenlerin matemetiği iyi yapmaları gerektiğini söyledim .

    Sen yarın beni ara benim sana anlatacaklarımı dinle sonra gel buraya deki ben hakan yalçın ile görüştüm ve devam et yorumuna , anlayacaksın beni .

   5. "Ben kendi matemetik bilgimden bahis etmiyorum of off bu çocuk beni bitirdi arkadaş . İşe girişenlerin matemetiği iyi yapmaları gerektiğini söyledim ."

    - Birincisi "matemetik" degil "matematik", ki tüm yorumlarda yanlis yazilmis.

    - Ikincisi karsinizdaki insan sizden yasca büyük olabilir, bunu bilemeyiz herhalde, o nedenle yukaridaki yorum tarzlarindan kacinalim.

    - Ücüncüsü , "Bahis etmek" degil "Bahsetmek", ikisi tamamen ayri anlamlara gelir.

   6. Hakan Yalcın Nedir Yahu Hakan Yalcın Nedir Yahu

    bu hakan yalcın gibi boş adamların mesajlarını neden yayınlıyorsunuz bir anlasam.

    rayting falan diyeceğim ama webrazzi zaten bilinen bir yer.

    neyse,vardır herhalda bir bildiginiz.

 9. Haluk Akın Haluk Akın

  Gimora işini profesyonel yapan başarılı bir firmaydı. Bu şekilde kapanmaları çok üzücü.

  1. Serdar Tunalı Serdar Tunalı

   Piyasada haydan geleni huya harcayak anlamsızca reklamlara milyon dolarlar ayırabilcek firmalar varken gimora gibi firmaların ayakta kalması gercekten cok zor ve bu cok üzücü

 10. "Niş alan, aman ha niş alan!" dediler, dediler de ne oldu?

  1. Enver Gökmen Enver Gökmen

   Nişçiler site falan sallamıyor sadece araştırma için bakıyorlar. Parası olan gezmek istiyor adamın vakti var. keyfini sürmek istiyor. Kaç kere alsın ki internetten.

 11. Dedektif gibisiniz valla!

  Gimora.com Gemolog Murat Durguner ve IT Yöneticisi Aydın Günal’a ulaşmaya çalıştık. İlk olarak Gimora’nın ofis numarasını aradık. Ancak telefonumuzu yanıtlayan olmadı. Aksoy Internet Ventures’ın ise bizi Gimora’nın ofis numarasına yönlendirdiğini belirtelim.

 12. Yatırmacı Yatırmacı

  Arkadaşlar;

  Türkiye'de "melek" yatırımcı yoktur.

  Bu tamamen hikayedir.

  1. Mehmetg Mehmetg

   Emre Kurttepeli gibi MELEK YATIRIMCI VARKEN MELEK YATIRIMCI YOK DEMEK AYIPTIR

   1. Hakan Yılmaz Hakan Yılmaz

    80 milyonluk ülkede 3-5 kişiden fazlasını sayamamak ayıptır.

  2. şeytan yatırımcı mı vardır? :)

 13. Kemal Kemal

  alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste. (bu sözüm ceo'dan, hukuk birimine kadar hepsi için geçerli, anlayan anladı)

 14. Mehmet Mehmet

  Vallaha Webrazzi den korkulur, dedektif gibi takip ediyorlar.. sanırsınız aksiyon filmi.. asagidaki ifadeden kendimi gülmekten alamadım :)

  "Haberi doğrulatmak için Gimora.com Gemolog Murat Durguner ve IT Yöneticisi Aydın Günal’a ulaşmaya çalıştık. İlk olarak Gimora’nın ofis numarasını aradık. Ancak telefonumuzu yanıtlayan olmadı. Aksoy Internet Ventures’ın ise bizi Gimora’nın ofis numarasına yönlendirdiğini belirtelim."

  1. Doğru bilgi edinmek için uğraşmış ve bunu da bizle paylaşmışlar. Bunda ne komik bir durum var, ne de dedektiflik. Kendinizi nereden alamıyorsanız orada kalın bence...

   1. Mehmet Mehmet

    o zaman ben burada kalayim..

    https://www.youtube.com/watch?v=ctJJrBw7e-c

 15. Gökhan Öğütcü Gökhan Öğütcü

  Beğendiğim, yakından takip ettiğim bir siteydi ve gelişimine şahit olmakta hoştu. Haklarında hayırlısı olsun

 16. Sefa Şahin Sefa Şahin

  Bu kadar kolay olmamalı. İnternet sektörü için yeni girişimcilerin önü kapanıyor. Biraz daha sabır ve çalışma lütfen. Ve son bir konu daha var, gereksiz yapılan harcamalardan bir an evvel kaçınılması gerek yoksa diğer websayfalarının durumu da aynı olacak. Bu arada kapanmasından ziyade bir başka şirkete satılması daha doğru olabilirdi...