Web.tv ücretli alt alanadı satışına başladı

Web.tv ücretli alt alanadı satışına başladı

web.tvTurkticaret.net'in tüm dünyaya hitap eden bir alan adına sahip online video platformu web.tv'de yeni gelişmeler yaşanırken dün itibariyle alt alan adı satışına başlandığını da öğrendik.

Ücretli (premium) kanallara geçmeden önce kısa bir özet geçelim. Turkticaret.net, Kasım 2012'de sahibi olduğu web.tv alan adı altında bir video platformunu yayına sunmuştu. Ocak ayında iPhone uygulamasını Appstore'da yayınlayan web.tv, 'premium kanal listesi'ne bakılırsa açılıştan bu yana geçen 4 aylık sürede TRT için bir çok kanalın yanısıra ünlü isimlere ve markalara da web.tv'de yer açmayı başarmış.

Diğer yandan topgear.web.tv gibi yurtdışına hitap eden kanallar da hayata geçirilmiş ama bir marka tescili sıkıntısının yaşanıp yaşanmayacağı konusunda aklımızda soru işaretleri gelmiyor değil. Tabii BBC ile anlaşma yapılmadığını varsayıyoruz. :) (Bu arada Top Gear'ın Youtube'da kendine özel bir kanalının bulunduğunu (youtube.com/topgear) ekleyelim.)

web.tv top gear kanal

İlgi çekici, jenerik ve popüler alt alan adlarına tematik kanallar açarak hem içerik hem de kazanç anlamında hız kazanmak isteyen Turkticaret.net, görünüşe göre başlangıç için ilk ivmeyi almış görünüyor.

Satışa sunulan alt alan adlarına baktığımızda ise aşağıdaki gibi bir fiyat listesi çıkarabiliyoruz;

499 dolar (~900 TL) : seyahat.web.tv, bilim.web.tv, doga.web.tv

999 dolar (~1800 TL) : yemek.web.tv, sanat.web.tv, komedi.web.tv

1499 dolar (~2700 TL) : alisveris.web.tv, sinema.web.tv, futbol.web.tv

2499 dolar (~4500 TL) : moda.web.tv, film.web.tv

4999 dolar (~9000 TL) : spor.web.tv, tatil.web.tv, istanbul.web.tv, haber.web.tv

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.