Sosyal ticaret alanında yeni bir oyuncu: Netlence

Sosyal ticaret alanında yeni bir oyuncu: Netlence

Sosyal ticaret son yılların en sık konuşulan kavramlarından biri. Ülkemizde de sosyal ticaret modeli üzerine geliştirilen çok sayıda internet girişimine rastlamak mümkün. Bugün siz Webrazzi okuyucularına konunun örneklerinden biri olan Netlence'i tanıtacağız.

Netlence projesi üzerinde çalışılmaya aslında 2009 yılının ikinci yarısında başlanmış. Platformun tam anlamıyla yayına girdiği tarih ise geçtiğimiz Şubat ayına denk geliyor. A46 Grup bünyesinde kurulan Netlence'nin kurucu ortakları Arda Can, Selim Demir, Tuvana Büyükçınar Demir ve Ömer Kıyar.

Netlence'e hem Facebook hem de sitenin kendi yapısı ile kayıt olabiliyorsunuz. Netlence'de kullanıcılar oluşturdukları profillerle; kişisel alışveriş tercihleri ya da beğenilerini de ortaya koyabilirken, alışverişin yanı sıra sosyal hayatı renklendiren etkinlik organizasyonu konusunda da platformu kullanabiliyorlar.

Doğum günü, evlilik, mezuniyet veya arkadaş çevresi ile kutlanmak istenen özel bir gün için Netlence aracılığıyla etkinlik oluşturmak, arkadaşlarınızı bu aktivitenize davet etmek ve bu etkinlikleri Netlence'den yapacağınız alışverişle süslemek mümkün. Söz konusu etkinlikler için hediye listeleri de oluşturabilir, arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Screen Shot 2013-02-26 at 4.35.25 PM

Netlence şu an tedarikçi stoğu ile çalışırken bazı çok satan ürünler için stok da tutabiliyormuş. Netlence'nin yakın gelecekteki hedefleri ise üye sayısı ve ürün adedini hızla arttırmak. Ayrıca şirket Türkiye pazarında başarılı olduğu taktirde uzun vadede yurtdışını da planları arasında tutuyor.

Netlence'i diğer e-ticaret platformlarından ayıran noktalardan biri de kuşkusuz organizasyon ve perakendecilik tecrübesi ise dikkat çeken A46 Grup bünyesinde yer alıyor olması. Örneğin platformun sosyal ağ tarafında yaratılacak etkinlikler, A46 Grup sayesinde farklı bir boyut kazanabilir. Bu da Netlence'yi ileride daha çok üst segmente ve farklı bir yaşam tarzına hitap eden platform haline getirebilir.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.