Startup Weekend bu kez İzmir'de girişim fikirlerini harekete geçirecek

Startup Weekend bu kez İzmir'de girişim fikirlerini harekete geçirecek

Artık  ülkemizde de aşina olduğumuz girişimcilik yarışması Startup Weekend, İstanbul ve Ankara'dan sonra bu kez İzmirli girişimcilerle buluşuyor.

Girişimcilerin iş fikirlerini 54 saat süren bir maratonla şirket kurma aşamasına getirmesini sağlayan Startup Weekend İzmir, İzmir Ekonomi Üniversitesi bünyesinde Embryonix'in ev sahipliğiyle Ege bölgesinde ilk kez düzenlen SW yarışması olacak.

Bir kez daha hatırlatmak gerekirse; Startup Weekend yarışmasına katılan yarışmacılar 1 Mart Cuma günü fikirlerini jüri ve mentorlar ile paylaşacaklar. Daha sonra sunulan fikirler içinden en iyilerini seçip takımlarını kuracaklar. Takım kurulumunun ardından üretim sürecine geçilecek ve ekipler 3 Mart Pazar günü akşamına kadar ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışacak.

Eğer SW İzmir'de fikrimi en iyi şekilde geliştirir ve finalde en iyi sunumu yaparım diyorsanız hemen harekete geçebilirsiniz. Başvurular için 1 hafta sürenin kaldığı yarışmadan umarız SW İstanbul ve SW Ankara'dan daha iyi projeler çıkar.

Son bir hatırlatma daha yapalım. Startup Weekend kar amacı gütmeyen bir program ve fikir sahiplerinin harekete geçmesini yatırımcıların karşısına çıkmasını hedefliyor. Bir süre önce kurulan ve Türkiye'ye de adım atan Startup Labs ise SW'nin girişimcileri desteklemek için kurduğu bir fon olarak sektördeki yerini almıştı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.