Fujitsu, Android'li akıllı telefonuyla Avrupa pazarına adım atmaya hazırlanıyor

Fujitsu, Android'li akıllı telefonuyla Avrupa pazarına adım atmaya hazırlanıyor

Fujitsu, Android, Stylistic S-01, Fujitsu Stylistic S01Avrupa pazarı Samsung ve Apple tarafından domine edilmiş durumda olsa da, pazar o kadar büyük ki, bu alanda yeni oyuncular da görmemiz mümkün oluyor.

Biraz geç de olsa, Avrupa pazarına açılacak olan Fujitsu, yaptırdığı araştırmalar sonrasında Avrupa'ya kapısını Fransa'dan açtı.

Fransa'daki Orange ve France Telecom ile yaptığı işbirliği ile telefonunu pazarlayacak olan Fujitsu'nun Fransa'yı seçmesinin bir sebebi var. Yapılan araştırmalara göre, Fransa'da üst yaş grubunun sadece yüzde 20'sinin akıllı telefon sahibi ve bu oranın gelecek yılda yüzde 75 civarında olması bekleniyor.

Kısacası yaptırdığı araştırmalarda güzel bir hedef kitleyi seçen Fujitsu, akıllı telefonunu da ona göre pazarlayacak. Bununla birlikte, Avrupa'daki akıllı telefona sahip olma ortalaması genel olarak yüzde 50'nin üzerinde, İngiltere'de yüzde 61. Ancak Fransa'ya göz attığımızda, akıllı telefon sahiplik oranını yüzde 46 civarında olması, Fransızların hala akıllı telefona geçme potansiyelinin bulunduğunun bir göstergesi.

Stylistic S01 adındaki modeli ile Fransa pazarına girecek olan Fujitsu, 2001'den bu yana Japonya pazarında tam 20 milyon adet telefon sattı ve Avrupa pazarına girişi ise çok yeni olacak.

Fujitsu'nun akıllı telefonu Stylistic S01, Haziran 2012'de Fransa'da piyasada olacak ve satışlar iyi gideceği takdirde, sanırım Fujitsu'nun akıllı telefonlarını Avrupa'da farklı pazarlarda, belki ileride Türkiye'de de görebileceğiz.

Fujitsu Stylistic S01'in bazı özelliklerine kısaca göz atalım:

  • 130 x 64 x 10.9 mm
  • 4-inç WVGA (800×480) dokunmatik ekran
  • Kamera: arka kamera 8.1 MP;  ön kamera: 0.3 MP
  • Bağlantı: GSM/GPRS/EDGE/UMTS/HSPA, Wi-Fi/Bluetooth, GPS
  • Hafıza: 4 GB + microSD
  • İşletim Sistemi: Android Ice Cream Sandwich 4.0
  • Çipset: Qualcomm MSM8255 1.4 GHz
  • Batarya: 1800 mAh
Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.