Başarı Mobile ve Sobee'nin geliştirdiği Sultan'ın Fedaileri üç uygulama mağazasında birden yerini aldı

Başarı Mobile ve Sobee'nin geliştirdiği Sultan'ın Fedaileri üç uygulama mağazasında birden yerini aldı

Girişimcilerin yanı sıra kendini kanıtlamış oyun ve uygulama şirketlerinin mobil oyunlara olan ilgisi hız kesmeden devam ediyor. TTNET bünyesinde bulunan ve birçok oyuna imza Sobee Studios ile son zamanlarda Indroid uygulama mağazasıyla dikkat çeken Başarı Mobile yeni oyunlarını yayınladı.

Sultan's Raiders yani Sultan'ın Fedaileri adındaki mobil oyun, macera kategorisinde yer alıyor. Oyunun kahramanı at üzerinden giderek altınları topluyor ve engelleri aşıyor. Akıllı cihazlardaki hareket sensörüyle oynanan Sultan'ın Fedaileri'nin kolay oynanabilirlikle dikkat çektiğini belirtelim.

Sultan'ın Fedaileri Ocak ayında uygulama mağazalarındaki yerini aldı. Ancak oyunun, aradan kısa bir süre zarfının geçmesine rağmen hatırı sayılır bir kullanıcıya ulaştığını paylaşalım. Aldığımız bilgilere göre Sultan'ın Fedaileri, söz konusu zaman aralığında Google Play’de toplam 9 bin 500, App Store’da 3 bin 550, Indiroid’te ise 2 bin kez indirilmiş durumda.

Oyun ücretsiz olarak uygulama mağazalarında bulunuyor. Bu yüzden oyunun gelir modeli, 'in-app purchase' yani oyun içi satın alma modeliyle gerçekleşiyor. 'Yok et', 'Görünmez ol', 'Bol akçe topla' ve 'Zırhını kuşan' gibi öğeler oyun içi satın alma kategorisinde yer alıyor.

sultan-raiders-1 sultan-raiders-2 sultan-raiders-3

3 uygulama mağazasında bulunuyor

İşin aslına bakacak olursak Başarı Mobile, mobil oyunlar konusunda 'outsource' olarak çalışan bir şirket. Öte yandan şirket mobil uygulama konusunda profesyonel yazılım ekibine de sahip. Başarı Mobile'ın şu ana kadar 22 Java, 15 Smart TV, 30 Bada, 22 Android ve 7 iOS içeriği geliştirdiğini belirtelim. Sobee Studios ise Supercan Kanyon Macerası, Supercan Nehir Macerası ve I Can Freekick oyunlarıyla tanınıyor.

Sultan'ın Fedaileri'nin oynanabilirliği son zamanların gözde oyunu Temple Run'a benzediği için kullanıcıları çok zorlamayacağını düşünüyoruz. Ancak oyun sanıldığından daha kolay değil. Oyuna alışıp ilerleyebilmek oldukça güç. Ancak bu tip oyunlar, toplu ulaşım araçları gibi kısa süre vakit harcayabilecek kullanıcıların dikkatini çekecektir.

Ücretsiz olarak uygulama mağazalarında yer alan Sultan'ın Fedaileri, Google Play, App Store ve Indroid uygulama mağazalarında bulunuyor.

Sultan'ın Fedaileri oyununun videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.