Japon e-ticaret grubu Netprice, akakce.com ile stratejik ortaklık yaptı

Japon e-ticaret grubu Netprice, akakce.com ile stratejik ortaklık yaptı

Yabancı şirketlerin Türkiye internet sektörüne olan ilgileri sürmeye devam ediyor. Türkiye'de karşılaştırmalı alışveriş platformlarından biri olan akakce.com, Japonya'da özellikle e-ticaret pazarında öne çıkan şirketlerden biri olan Netprice ile stratejik ortaklık üzerinde anlaşma sağladığını duyurdu. Yapılan anlaşmayla birlikte Türkiye e-ticaret pazarına Japonya'dan bir oyuncunun da katıldığını belirtelim.

Tokyo Borsası’nda işlem gören Netprice.com, Netprice Holding bünyesinde bulunan 14 şirketten biri. Netprice Holding, e-ticaret sektörünün yanı sıra mobil teknoloji üretiminde ve kullanımında ürünler geliştiren bir şirket olarak Japonya'da biliniyor.

Netprice bünyesine bulunan e-ticaret sitesinin ana sayfası. Netprice bünyesine bulunan e-ticaret sitesinin ana sayfası.

İşbirliği mobil üzerine odaklanacak

Yapılan stratejik ortaklık sonrası konuşan akakce.com Kurucu Ortağı Koray Karataş, akakce.com’un kullandığı robotik arama teknolojisine dikkat çekerek, Netprice ile gerçekleştirilen işbirliği sonrası Japon teknolojisi ile Türk teknolojisinin güç birliği oluşturduğunu söylüyor. Koray Karataş, "Bu stratejik işbirliği ile Türkiye'nin gelişmekte olan mobil potansiyeline önemli katkılarda bulunacağımıza inanıyoruz. Ayrıca bu işbirliğinin arka planında ayrıca Netprice’ın Türkiye üzerinden diğer ülkelere açılma potansiyeli de yer alıyor" şeklinde konuştu.

Netprice CEO’su Teruhide Sato ise ABD, Çin, Endonezya ve Güneydoğu Asya pazarlarının ardından Türkiye pazarına akakce.com işbirliği ile girme kararını aldıklarını dile getirdi. Teruhide Sato, Japonya pazarında elde ettiğimiz deneyimi akakce.com ile paylaşacak olmaktan dolayı büyük bir heyecan duyduklarını da sözlerine ekledi.

Türkiye Asya merkezli şirketlerin ilgisini çekiyor

Akakce.com ile Netprice arasındaki işbirliği Asya pazarında öne çıkan internet şirketlerinin Türkiye'ye olan ilgisini çekmeye başladığını gösteriyor. Daha önce Güney Kore merkezli SK Group, Doğuş Grubu ile anlaşarak n11.com adlı e-ticaret sitesini kurmuştu. Pazar yeri kategorisinde yer alacak n11.com, kısa bir süre sonra açılması bekleniyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.