AOL, popüler ürün inceleme sitesi gdgt.com'u satın aldı
Yatırım

AOL, popüler ürün inceleme sitesi gdgt.com'u satın aldı

gdgt.com, AOL tarafından satın aldığını resmi blogları üzerinden duyurdu.

Bildiğiniz gibi AOL, özellikle teknoloji siteleri tarafında piyasayı domine etmiş durumda. 2009 yılında halka açılan America Online, bünyesinde TechCrunch, Huffington Post, Moviefone, Engadget, Patch, Stylelist, MapQuest ve Cambio gibi dev web sitelerini de barındırıyor.

Son kullanıcıya yönelik bir kişisel teknoloji sitesi gdgt, geçtiğimiz yıl rakipleri olan ve yine AOL bünyesinde yer alan Engadget'a içerik üretiyordu. Aynı zamanda video incelemeler yapmaya ve içerik kalitesini de yükseltmeye başlamıştı.

Şahsi yorumum gdgt.com satın almasının bir sürpriz olmadığı yönünde. Zira gdgt içerik kalitesi ile ön plana çıkmış ve America Online'ın daha önce satın aldığı Engadget ile yaptığı ortaklıkla kendini kanıtlamış bir mecraydı.

Son tüketiciye giden tüm teknolojik ürünlerle ilgili bilgileri, incelemeleri, kullanıcı yorumlarınızı bulabileceğiniz web sitesi, Engadget ekibi ile daha yakın çalışacak, hatta gdgt.com'ın etkinlikleri de Engadget etkinlikleri ile birleşecek.

gdgt Aol

Satın alma sonrasında gdgt.com'un kendi kullanım, gizlilik ve hizmet kuralları geçerli sayılacak. Verilerinin aktarılmasını istemeyen kullanıcılar 15 Mart 2013 tarihine kadar profilleri üzerinden hesaplarının silinmesini talep edebilecek.

gdgt'ın kurucu ortaklarından olan Ryan Block, yazdığı blog yazısında gdgt'ın tüm çalışanlarına ve önceki yatırımcılarına teşekkür ederken, ileride büyük planları olduklarını da sözlerine eklemiş. Bakalım America Online kanatları altına giren gdgt ekibi, AOL'e nasıl bir katkı sağlayacak?

Yorumlar (4)
 1. Benim arkadaşım vardı benzer projeyle uğraşıyor. Fakat yeterli desteği alamadığı için hala istenilen seviyeye ulaşamadı. www.iratedb.com

 2. Türkiye'de de taklit edilmeye çalışan birileri var bu siteyi, ama ellerine yüzlerine bulaştırıyorlar.

  Ayrıca bizim projenin küçük bir kısmına benzeyen gdgt.com u takdir ettik. :)

  1. Ersin bey bazen aylarca yıllarca düşünüp bir şeyler yapmaya çalışmaktansa benzer bir örneğini taklit ederek çok geç olmadan yol almak ve yolda evrilmek başarının kırılım noktası oluyor. Yoksa 3 5 blog yazısı ile dikkatleri çekip, dönemsel gazlarla bir noktaya getirip sonuca ulaşmadan büyük yükün altında ezilmek istemeyiz. Mazallah bazen atı alan üsküdar da alıyor soluğu..

   Ayrıca ellerine yüzlerine bulaştırma sözü genelde kötü giden bir süreçte söylenir. Yoksa henüz gideceği yeri bile göremediğiniz bir projenin elini yüzünü görmeden bu lafı etmek tecrübenize ters düşüyor.

   1. Hayırdır Levent Bey, niye alındınız? :)