Anadolu Jet'in mobil uygulama istatistikleri [infografik]

Anadolu Jet'in mobil uygulama istatistikleri [infografik]

Online alışverişte havayolu taşımacılığı ciddi bir pay alıyor ve dolayısıyla bu alanda faaliyet gösteren şirketlerin mobil hizmetlerde ilerlemesini ve sonuçlarını paylaşmasını sektörel bilgi birikimine büyük katkı sağlıyor. Anadolu Jet'in mobil performansını gösteren aşağıdaki infografik de bize istediğimizi veriyor.

Anadolu Jet uygulamalarını geliştiren Tmob'un paylaştığı Mayıs-Aralık 2012 arası verilere göre Anadolu Jet'in Android uygulaması günde 21 kez, iOS uygulaması ise günde 278 kez indiriliyor. Toplamda Anadolu Jet Android uygulaması toplamda 3500'den fazla, iOS uygulaması ise 60 binden fazla indirilmiş. Bu da iPhone sahiplerinin cepten uçak bileti satın alma konusunda daha büyük bir potnsiyele sahip olduğunu gösteriyor. Anadolu Jet'in hedefi 1 yıl sonunda 100 bin Androidli ve 150 bin iOS temelli mobil cihaza girmiş olmak.

Ankara uçuşları ilk sırada

Mobil uygulamaları (Android, iOS) ve Wap sitesiyle mobil bilet satışı yapan şirketin mobildeki ilk satışı Şanlıurfa-Ankara arası bir uçuş için yapılmış. En fazla uçuş seferlerinde de Ankara, İzmir ve İstanbul ilk 3'e girmiş. Hatırlatmak gerekirse Aandolu Jet, Ankara merkezli uçuşlarıyla öne çıkan bir marka olarak hizmet veriyor.

Android kullanıcıları 5 kat daha fazla sorgulama yapıyor

Cepten bilet sorgulama istatistiklerine baktığımızda Android kullanıcılarının kullanıcı başına daha fazla sorgulama (5 kat civarında) yaptığını görüyoruz. 8 aylık dönemde Android kullanıcıları şimdiye kadar 175 binden fazla, iOS kullanıcıları 631 binden fazla sorgu yapmış. Bir yıl sonunda beklenen sorgu hedefinde iOS (%60), Android (%30), Wap (%10) sıralaması yapılıyor.

Webrazzi - Anadolujet

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.