Hangouts düşük bant genişliğindeki bağlantılarda yüksek performans sağlayacak

Hangouts düşük bant genişliğindeki bağlantılarda yüksek performans sağlayacak

Google Hangouts'a, sadece sesli görüşme özelliği ile birlikte, bant genişliğine göre görüşme kalitenizi ayarlayabileceğiniz bazı yeni güncellemeler getirildi.

Bu yeni gelen özelliklerin hedefi ise Google Hangouts kullanımını tüm tabana yayarak, herkes için daha erişilebilir bir hale getirmek.

Özellikle internetin yavaş olduğu yerler için getirilmiş yeni özellik sayesinde Hangouts yaparken sağ üst tarafta görebileceğini slider modülü üzerinden görüşmenin görüntü ve ses kalitesini ayarlamanız mümkün olacak.

Google Hangouts

Örneğin görüntülü konuşma yapmak yerine, sadece sesli görüşme yapabilecek, yahut video kalitesini biraz düşürerek, düşük internet hızınız yüzünden görüntü ve görüşme kalitesinin düşmesini engelleyebileceksiniz.

Google bu yenilikleri duyurdu ve aynı zamanda Google Hindistan için de Gmail'in içerisinde Hangouts özelliğinin geldiğini açıkladı. Bundan sonra Google, çok düşük bant genişliğine sahip internet bağlantılarında bile yüksek performans vererek, kullanımını artıracak ve daha çok tercih edileceği şüphesiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.