HeyUstam.com: Usta çağırmanın hızlı yolu

HeyUstam.com: Usta çağırmanın hızlı yolu

İnternetin kolay erişilebilir, herkes tarafından kullanılabilir ve hızlı bir kitle iletişim aracı olması tüm iş sektörlerini kendine çekiyor. En geleneksel ve fiziksel hizmet odaklı iş grupları da buna dahil. Bu süreçe bir platform olarak katılan yeni girişimlerden biri de Heyustam.com.

HeyUstam, adından da anlaşılacağı gibi farklı alanlardan ustaları kapınıza çağırmanıza aracılık eden bir girişim. 2012'nin Kasım ayında Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu Tunç Vidinli'nin sahip oldugu mesleki tecrübelerini, yenilikçi ve internet çağının ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlama fikriyle hayata geçirilmiş.

heyustam usta ara

Hızlı sonuç almaya odaklı

İhtiyaç duyabileceğiniz her türlü bakım ve onarım için şimdilik sadece İstanbul genelindeki ustalara ulaşan Hey Ustam, hızlı sonuç almaya odaklanmış bir arayüz (geliştirme Sodamedya Interactive tarafından yapılmış) ve işleyişe sahip. Siteye girip ihtiyacını belirleyen kişi, Heyustam.com'un çağrı merkezi aracılığıyla kendine en uygun hizmet teklifini alıyor. Müşteri ve usta herhangi bir arama masrafına girmiyor.

Yakında internetten hizmet almak için üye olma ihtiyacını ortadan kaldırmayı düşünen platform, aylık 20 bin ziyaretçisine şimdilik 45 farklı kategoride hizmet veriyor. Müşteri sayısını arttırmanın yanında girişimin hedefleri arasında tüm Türkiye'ye yayılmak da var.

heyustam

Pazar büyüklüğü milyar dolarlar seviyesinde

Aldığımız bilgiye göre Türkiye'de toplam hanehalkının konut mülkiyeti 15milyon civarınlda. Bu rakam İstanbul için 2,5 milyon. Ortalama bir evde bir yıllık harcama 250 lira olarak hesaplandığında pazar sadece İstanbul için 625 milyon lira yapıyor. 1000 lira olarak düşünülürse pazar hacmi 2,5 milyar lira ediyor. Tüm Türkiye için de bu rakamlar 3,5 milyar lira ile 15 milyar lira arasında değişebileceği öngörülüyor.

Her girişim gibi kendi kategorisinde akla gelen ilk isim olmak isteyen Heyustam.com, beklenen büyümeyi sağladığında sektörün kalitesinin artması için ustalara yönelik eğitimler vb. faaliyetler düzenlemeyi düşünüyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.