Google'dan e-ticaret alanında 125 milyon dolarlık satın alma

Google'dan e-ticaret alanında 125 milyon dolarlık satın alma

Google yüklü miktarda bir satın almaya daha imza attığını açıkladı. ICG Group'un ortağı olduğu Channel Intelligence adındaki e-ticaret satışları yönetimi için yazılım geliştiren şirketi satın aldı. Paylaşılan bilgilere göre Google, Channel Intelligence için 125 milyon doları nakit olarak ödeyecek.

Channel Intelligence'tan bahsedecek olursak şirket, e-ticarette müşterileri daha çok satın almaya teşvik etmek için veri tabanlı servisler sunuyor. Where-to-buy servisiyle dikkat çeken Channel Intelligence şirketlere, müşterilerinin internet üzerinde hangi kanalı ve hangi ürünleri tercih edeceği bilgisini sunuyor.

Şirketin dünyanın önde gelen şirketleriyle şu anda çalıştığını belirtmekte fayda var. Target, Philips, HP ve Best Buy gibi markalar Channel Intelligence müşterileri arasında yer alıyor.

Ancak Google'ın da bir süreden beri Channel Intelligence servislerini kullandığını belirtelim. Google Shopping servisi için Channel Intelligence servislerini tercih eden şirket, özellikle 'Return On Ad Spend' ve 'Product Listing Ads' konusunda yardım alıyordu.

Google Shopping servisi için kullanılacak

Bu satın almayla beraber Google'ın Channel Intelligence ile ne yapacağı açıkça görünüyor. Google Shopping operasyonları için kullanılacak Channel Intelligence servisleri, hem kullanıcılar hem de satıcılar için daha verimli servislerin sunulmasını sağlayacak.

Yapılan anlaşmaya göre satın alma anlaşmasının 2013 yılı birinci çeyrek sonuna kadar bitmesi planlanıyor. Google'ın, şirketin ortaklarından olan ICG Group'a 60.5 milyon dolar ödeyeceğini belirtelim.

Görünen o ki, Eric Schmidt'in geçen sene ifade ettiğini gibi Google, 2013 yılında da satın almalarla büyüyecek. Google 2013 yılında ses getiren hangi satın anlaşmaların altına imza atabilecek? Bekleyip göreceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.