Dijitale ağırlık veren Star TV'nin 2012 istatistikleri [İnfografik]
Eğlence

Dijitale ağırlık veren Star TV'nin 2012 istatistikleri [İnfografik]

Son zamanlarda popüler TV programlarıyla dikkatleri üzerine çeken Star TV, hazırladığı infografikle internet sitesi istatistiklerini ve sosyal ağlardaki kullanıcı kitlesi hakkındaki bilgileri paylaştı.

2012 yılını kapsayan infografiğe göre 40 milyon 239 bin kişi, Startv.com.tr'yi 82 milyon kez ziyaret etmiş durumda. Toplamda 496 milyon sayfa gösterimine ulaşan sitenin aylık ziyaretçi sayısı 10 milyonun üzerinde olduğu bilgisi infografikte yer alan bilgiler arasında.

Startv.com.tr'nin kullanıcılar arasındaki gözdesi Muhteşem Yüzyıl bölümleri. Özellikle Muhteşem Yüzyıl’ın 66. bölümünün 1 milyon 514 bin 496 izlendiğini paylaşalım. Muhteşem Yüzyıl'ın hemen arkasındaysa son zamanların bir diğer popüler dizisi olan İşler Güçler bulunuyor. İşler Güçlerin zirve yapan 17. bölümü ise 2012 yılında 1 milyon 340 bin defa izlendi.

Muhteşem Yüzyıl her alanda en popüler

Star TV'nin sosyal ağlardaki karnesine baktığımızdaysa Facebook’ta en çok beğeni alan TV programlarının Muhteşem Yüzyıl, Yetenek Sizsiniz Türkiye, O Ses Türkiye, 20 Dakika, İşler Güçler ve Behzat Ç. olduğunu belirtelim. Öte yandan Star TV'nin Facebook'ta yaklaşık 1.1 milyon beğenisi ve Twitter'da ise 144 bin takipçisi bulunuyor.

2013 yılı Ocak ayında yenilenen Startv.com.tr ile Muhteşem Yüzyıl, 20 Dakika, İşler Güçler, Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi, O Ses Türkiye, Yetenek Sizsiniz Türkiye, 1 Erkek 1 Kadın ve Star TV’de yayınlanan tüm dizi ve programların bölüm videolarına ulaşılabiliyor. Bunun yanı sıra internete özel ekstra içerikler de site de bulunanlar arasında. Tvyo.com'un altyapısını kullanan StartTv.com.tr'nin önümüzdeki dönemde paylaşacağı istatistiklerde nasıl bir gelişme olacağını göreceğiz.

Star TV tarafından hazırlanan infografiği aşağıda inceleyebilirsiniz.

stat-tv-2012-istatistik

Yorumlar (6)
 1. Emre Arslan Emre Arslan

  Gerçekten bu yıl StarTV kanallar katagorisinde Televizyon Dünyasına inanılmaz bir geri dönüş yaptı diyebilirim.Acun Ilıcalının da StarTV'e geçişi biraz etkili oldu.Gerek görsel açıdan gerekse yenilikçi dizi, yarışma vs. gibi programlar açısından çok iyi bir kanal.

 2. Canlıizletv Canlıizletv

  Acun Bey'in Star'a geçmesinin büyük katkısı var bence.Şuan zaten kanalda 3-4 gün onun yarışmaları dönüyor.

 3. Venüsün Dünyası Venüsün Dünyası

  Kesinlikle Acun etkisi hatta acunn etkisi bile diyebiliriz.

 4. Acun etkisi mi? Kanalı Doğuş grubunun satın alması ve konsept ve içeriği tepeden tırnağa yenilemesiyle ilişkisi yok yani?

  1. Doğuş Grubu'nun satın almasıyla vizyonu değişti ve Acun geldi zaten ama Acun gelmeseydi bu başarıyı ve reytingleri yakalayamazdı çok net. Sonuç olarak başarılı olduklarını değiştirmez.

 5. 40 milyon kişi sayısı bana fazla geldi.