Köpekler için konaklama hizmeti veren Rover.com'a 7 milyon dolarlık yatırım

Köpekler için konaklama hizmeti veren Rover.com'a 7 milyon dolarlık yatırım

"Köpekler için Airbnb" olarak lanse edilen ve köpekleriniz için konaklama hizmeti almanızı sağlayan Rover.com, seri B yatırımını Foundry Group'dan aldı.

Şirketin verdiği bilgilere göre, bu yatırım bazı yenilikler getirmek için kullanılacak. Mesela bunlardan biri köpek bakıcılarının video çekmesini sağlayacak, video servisi Animoto destekli bir servis. Böylece köpek bakıcıları, köpeklerini emanet edecek müşterileri için köpeklerin bulunacağı ortamı videoya aktarabilecek.

Rover.com, son aldığı yatırımla birlikte 11 milyon dolara yakın yatırım aldı. Rover.com'un önceki yatırımcıları da Madrona Venture Group ve CrunchFund.

Rover.com'da şu anda İstanbul'da köpeğinizi emanet edebileceğiniz herhangi bir ev sahibi bulunmasa da, ileride bu alanda ülkemizden de talepler geleceğini düşünüyorum. Özellikle seyahat esnasında yanına hayvan dostlarını alamayan kullanıcıların yüksek talebiyle karşılaşacağını tahmin ediyorum. Zira yakın geçmişte, sırf bu hizmeti veren oteller açıldığını duymuştum. Rover.com ile köpek sahipleri, köpeklerini emanet edebilirken, eve konuk köpeklerini alan kullanıcılar da para kazanabilecek.

Şirket aldığı yatırımı Rover.com'u daha da geliştirmeye harcayacağı bilgisini yazının başında vermiştim fakat bu noktaya bir daha değinmek sanırım yararlı olacak. RoverReel adı verilen Animoto destekli video servisi sayesinde, köpek bakıcıları köpekleri nasıl bir ortamda ağırladıklarının videosunu çekerek, köpek sahipleri tarafından tercih edilmelerini sağlayabilecek. Örnek bir animasyon videosunu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Kasım 2011'de hizmete başlayan Seattle merkezli Rover.com'un ileride kediler için olan versiyonlarını ya da yerli klonlarını da görebileceğimizi zannediyorum.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.