Mekanist'in iPhone uygulaması yenilendi

Mekan keşif servisi Mekanist'in iPhone uygulaması yenilendi. Daha önce çeşitli versiyonlar halinde özelliklerini zenginleştiren uygulama 3.0 versiyonu ile takip etme, mekan listeleri oluşturma, kullanıcı akış sayfası gibi özelliklere kavuştu.

Genel olarak tasarımı da yenilenen uygulamada kullanıcıların yeteneklerinin arttırıldığını söyleyebiliriz. Eskisine göre çok daha doğru bir tasarıma kavuşmuş olan uygulamada mekan sayfaları da oldukça güzel bir hale gelmiş.

Menü yapısı sadeleştirilen Mekanist.net'in iPhone uygulamasında kullanılmayan özellikler arka plana çekilmiş ve Keşfet sekmesi öne çıkarılmış.

mekanist1mekanis2mekanist3

Kayıtlı 150 bin mekana, 550 bin üyesinin yaptığı 300 binin üzerindeki yorumla yerel içerikte bir adım önde olan Mekanist'in, sürekli gelişen iPhone uygulamasının kullanıma aktif fayda sağlayabilir. Tasarım anlamında bir sadeleşmeye gidilen uygulamada, Keşfet menüsünün altındaki görsel kategorilendirmelerin kullanımı arttıracağını tahmin edebiliriz.

Bir mekan keşfetme aracının ötesinde potansiyeli olan Mekanist'in artık yönünü kesin olarak seçmeye ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz. Dönemsel olarak yeni özelliklerini öne çıkaran servis bir dönem grup indirim işine girdiği sonrasında QR tarama özelliğini öne çıkarmıştı. Check-in özelliğinin eklenmesiyle Foursquare'e biraz daha yaklaşan Mekanist'in Yelp'in Türkiye pazarına girmesinden ne kadar etkileneceği de bir başka soru işareti.

Ülkemizden çıkıp yatırım alma konusunda da başarılı olan Mekanist'in beklenen patlamayı ne zaman yakalayacağını merakla bekliyoruz. Tabii ki bunun için geminin ne yöne gideceğine de kesin olarak karar vermek gerekiyor.

Mekanist'in yenilenen iPhone uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.