Nokia, Music+ servisiyle müziğin sesini yükseltiyor

Nokia, Music+ servisiyle müziğin sesini yükseltiyor

Son dönemde Lumia serisi ve Windows Phone 8 işletim sistemli akıllı telefonlarıyla atağa kalkan Nokia, kullanıcıları için yeni servisleri de hayata geçiriyor. Geçen sene ücretsiz müzik servisi olan Nokia Music'i açan şirket, şimdi de Nokia Music+ adındaki premium yani ücretli müzik servisini açacağını duyurdu.

Nokia'dan yapılan açıklamaya göre Nokia Music+ servisinde reklamsız olarak sunulacak içerikler limitsiz bir şekilde kullanıcılar tarafından indirebilecek. Nokia'nın web uygulamasıyla da kullanılabilecek serviste, indirilen parçalar offline olarak da dinlenebilecek. Yani akıllı TV ve bilgisayarlar üzerinden Nokia Music+ servisine ulaşılabileceğini belirtelim.

Gelelim ücret konusuna. Nokia Music+ servisinin ücreti aylık 3.99 euro olması bekleniyor. Ancak bu ücretin ülkelere göre değişeceği açıklamada yer alan bilgiler arasında. Söz konusu servis Türkiye'de de açılacak olursa, yaklaşık 10 TL'lik bir fiyata sahip olabileceğini tahmin ediyoruz.

Nokia'nın eğlence ürünlerinden sorumlu başkan yardımcısı Jyrki Rosenberg, daha önce akıllı telefonlarla sınırlı bir hizmeti, artık diğer cihazlardan da ulaşılabilecek bir servis haline getirdiklerini belirterek, kullanıcıların sadece giriş yaparak müzik dinleyebilecekleri bir servis yarattıklarını ifade etti.

Geri sayım başladı

Nokia Music+ şu anda kullanıma açılmış durumda değil. Açıklamada yer alan bilgilere göre servisin Windows Phone 8 uygulama mağazasında yer alacak bir uygulamayla beraber birkaç hafta içinde kullanıma sunulacağı belirtiliyor.

Nokia daha önce ücretsiz ve reklamlı olarak kullanıcılarına sunduğu müzik servisini Nokia Music+ ile iş modeli haline getirmeye devam ediyor. Özellikle şirketin akıllı telefon pazarındaki rakiplerinin sunduğu müzik servislerini düşünecek olursak Nokia, müzik servisi bakımından pazardaki bir adım öne çıkmaya çalışıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.