Aktif Bank'ın girişimi Sigortayeri.com, kullanıcılara özel sigorta teklifleri sunuyor

Aktif Bank'ın girişimi Sigortayeri.com, kullanıcılara özel sigorta teklifleri sunuyor

Türkiye'deki bankacılık sektöründe yer alan Aktif Bank, bir internet girişimine imza atarak online sigorta kıyaslama ve satışı gerçekleştiren Sigortayeri sitesini kullanıma açtı. Kullanıcılara özel tekliflerle uygun fiyata sigortalar sunması amaçlanan Sigortayeri'nde, sektörün önde gelen sigorta şirketlerinin ürünleri yer alıyor.

Sigortayeri, Türkiye'de bulunan hemen hemen tüm sigorta şirketlerinin kasko, trafik, sağlık, DASK, konut, ferdi kaza ve özel sigorta gibi ürünlerin satışını karşılaştırmalı olarak ulaşılmasını sağlıyor.

Basit bir arayüze sahip olan site, teklif verme üzerine kullanıcılara hizmet veriyor. Kullanıcılar sitenin ana sayfasında bulunan sigorta kategorilerinden birini seçiyor ve cep telefonu numarasın yazıyor. Bu adımdan sonra kullanıcı bilgileri ve sigorta yapılacak malın özellikleri yazılarak, bir teklif alınması sağlanıyor.

Bu işlemler yapıldıktan sonra kullanıcılara farklı sigorta şirketlerinden fiyatlar sunuluyor. Kullanıcılar, görüntülenen seçenekler üzerinden bir seçim yaparak, kredi kartıyla ödeme gerçekleştiriyor. Ödemeler için 12 aya kadar taksit seçeneğinin sunulduğunu da belirtelim.

sigortayeri-com-aktif-bank-ekran-goruntusu

PTT şubeleri üzerinden de satın alınabiliyor

Öte yandan internet üzerinden sigorta almak istemeyen kullanıcılara, telefon ve PTT seçeneklerini sunuluyor. Özellikle PTT seçeneğiyle kapı kapı sigorta acentesi gezmek istemeyenler herhangi bir PTT şubesinden istedikleri sigorta ürününü satın alabiliyor.

Türkiye'de online sigorta kıyaslaması ve satışı gerçekleştiren sitelerin sayısının çok fazla değil. Aklımıza ilk gelen isimlerden biri Sigortam.net. Bir İLab Holding yatırımı olan Sigortam.net, online sigorta karşılaştırması ve satışı yapıyor.

Online sigorta kategorisi, Türkiye'de henüz doyum noktasına ulaşmış durumda değil. Her ne kadar bankalar ve şirketleri kendi sitelerinden online sigorta satışı gerçekleştirse de sigorta kıyaslama sitelerinin sayısı şu anda oldukça az. Bu yüzden Sigortayeri'nin pazarda kendine hızlı bir şekilde pay bulabileceğiniz düşünüyoruz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.