Aktif Bank'ın girişimi Sigortayeri.com, kullanıcılara özel sigorta teklifleri sunuyor
E-Ticaret

Aktif Bank'ın girişimi Sigortayeri.com, kullanıcılara özel sigorta teklifleri sunuyor

Türkiye'deki bankacılık sektöründe yer alan Aktif Bank, bir internet girişimine imza atarak online sigorta kıyaslama ve satışı gerçekleştiren Sigortayeri sitesini kullanıma açtı. Kullanıcılara özel tekliflerle uygun fiyata sigortalar sunması amaçlanan Sigortayeri'nde, sektörün önde gelen sigorta şirketlerinin ürünleri yer alıyor.

Sigortayeri, Türkiye'de bulunan hemen hemen tüm sigorta şirketlerinin kasko, trafik, sağlık, DASK, konut, ferdi kaza ve özel sigorta gibi ürünlerin satışını karşılaştırmalı olarak ulaşılmasını sağlıyor.

Basit bir arayüze sahip olan site, teklif verme üzerine kullanıcılara hizmet veriyor. Kullanıcılar sitenin ana sayfasında bulunan sigorta kategorilerinden birini seçiyor ve cep telefonu numarasın yazıyor. Bu adımdan sonra kullanıcı bilgileri ve sigorta yapılacak malın özellikleri yazılarak, bir teklif alınması sağlanıyor.

Bu işlemler yapıldıktan sonra kullanıcılara farklı sigorta şirketlerinden fiyatlar sunuluyor. Kullanıcılar, görüntülenen seçenekler üzerinden bir seçim yaparak, kredi kartıyla ödeme gerçekleştiriyor. Ödemeler için 12 aya kadar taksit seçeneğinin sunulduğunu da belirtelim.

sigortayeri-com-aktif-bank-ekran-goruntusu

PTT şubeleri üzerinden de satın alınabiliyor

Öte yandan internet üzerinden sigorta almak istemeyen kullanıcılara, telefon ve PTT seçeneklerini sunuluyor. Özellikle PTT seçeneğiyle kapı kapı sigorta acentesi gezmek istemeyenler herhangi bir PTT şubesinden istedikleri sigorta ürününü satın alabiliyor.

Türkiye'de online sigorta kıyaslaması ve satışı gerçekleştiren sitelerin sayısının çok fazla değil. Aklımıza ilk gelen isimlerden biri Sigortam.net. Bir İLab Holding yatırımı olan Sigortam.net, online sigorta karşılaştırması ve satışı yapıyor.

Online sigorta kategorisi, Türkiye'de henüz doyum noktasına ulaşmış durumda değil. Her ne kadar bankalar ve şirketleri kendi sitelerinden online sigorta satışı gerçekleştirse de sigorta kıyaslama sitelerinin sayısı şu anda oldukça az. Bu yüzden Sigortayeri'nin pazarda kendine hızlı bir şekilde pay bulabileceğiniz düşünüyoruz.

Yorumlar (8)
 1. Ahmet Deniz Ahmet Deniz

  sigortadukkanim.com bu konuda oldukça iyi görünüyor.

 2. Mustafa Mustafa

  sigorta acentesi işi; birebir konuşma ile ve birebir bazı şeyleri ibra etme ve bunları müşteriye sunarak söylediklerininin beyan edilmesinin müşteri tarafından "bilgi aktarımını" kabul etme esasıdır.(söyledikleri acente tarafından tarafıma beyan edilmiştir.dinledim ve anladım gibi) Ve hali hazırda zaten profesyonel sigorta acenteleri yokken; internet ortamında bu işin yapılmasını doğru bulmuyorum.sigortam.net başarılı bir girişim fakat başarılı bir acentelik hizmeti değil.aynı şekilde bu siteninde başarılı olacağını fakat acente olarak başarılı olmayacağını ummuyorum.

 3. Sigorta almanın bu kadar kolay olduğunu bilmezdim. Sigortayeri sağolsun, Kasko sigortamı kolayca satın aldım. Poliçem de anında email adresime gönderildi.

  M.Erener

  27 yaşında - Tasarımcı

  -2013 ün Webrazzi okurları olarak biz de yedik (:

  1. Zeliha Güler Zeliha Güler

   İlk gördüğümde beni rahatsız eden de aynısı oldu :)

 4. Ayhan Ayhan

  oldukca basarili bir site, kolay anlasilir bir is olmus, rakiplere bakildiginda pazarda hizli bir sekilde pay alir.

 5. Nihat Nihat

  Ya paranıza yazık. Büyük şirket herşeyi kendi yapar mantığı. Birkaç yüzbin tl ye siteyi ajansa yaptır sonra proje oldu. Ben bu işin olacağına inanmıyorum. Bakıyorlar girişimler var bunlar yatırım yapmak yerine biz kendimiz yapalım paylaşmayalım bakış açısı ile yapılan internetten muhtemelen anlamayan kişilece yapılmış bir site. Yıl sonunda yatırılan para çıkmadığı için ekip dağılır ve kaderine mahkum edilir bu site. Artık zihniyet değişmeli.

 6. Toprak Kahuna Toprak Kahuna

  motorsikletime kasko yaptırmaya çalışıyorum, bana zaten mevcut olan trafik sigortamın olduğunu 2015 de biteceğini söylüyor. kardeşim zaten trafik sigortası değil kasko teklifi almak istiyorum.daha neyapmam lazım. haa motora sigorta yapmıyorsanız yazacaksın orayada beni başından savamazsın. sevmedim,sevemedim....

 7. Ayhan Barış Ayhan Barış

  tasarım yenilemiş: https://www.sigortayeri.com/