Clipix ile internette gördüklerinizi unutmayın
Girişim

Clipix ile internette gördüklerinizi unutmayın

2012 yılının Ocak ayında kurulan New Jersey merkezli girişim, internette gördüğünüz tüm içerikleri bir yerde kaydedip, organize etmenizi sağlıyor.

Aslına bakarsanız Clipix, Pinterest ile büyük bir benzerlik gösteriyor. Gezdiğiniz web sitelerindeki yazıları, e-ticaret sitelerindeki ürünleri panolara kaydedip, daha sonra göz atmak üzere organize edebiliyorsunuz.

Kendinize göre panolar düzenleyip, 'Clip'lediğiniz' ürünleri buradan paylaşabiliyorsunuz. Düzenlediğiniz panoları herkese açabiliyor, ya da gizlilik açısından sadece kendinizin görebileceği şekilde ayarlayabiliyorsunuz.

Bahsettiğimiz gibi, mantık olarak Pinterest ile büyük benzerlik gösteren girişimin web sürümü olduğu gibi, iPhone ve Android versiyonları da var.

ClipixElbette sadece basit bir Pinterest klonu da değil Clipix. Sonra okumak istediğiniz bir yazıyı ya da arkadaşınıza almayı planladığınız hediyeleri sonrasında hatırlamak üzere kayıt edebiliyorsunuz. Bunu yapmak için tarayıcınıza Clipix'i Sık Kullanılanlar çubuğuna eklemeniz yeterli oluyor, yine iOS ve Android versiyonu uygulamaları üzerinden  de bu panolarınıza mobil olarak göz atabiliyorsunuz.

Clipix, Türkiye pazarına da çok ciddiye alıyor ve bu girişim tamamen Türkçe olarak da kullanımda. Hemen aşağıdan girişimi anlatan Türkçe videoyu da izleyebilirsiniz.

Yorumlar (5)
 1. Bu gibi bir projelerin ne gibi bir gelir modeli var. Neticede Google Bookmarks'ın gelişmiş bir versiyonu + sosyallik olarak algılıyorum bu tür projeleri. Buna Pinterest'de dahil.

  Hatta kendi projem vardı bu tarz bir şey. Ama sadece ihtiyacı karşılamak amacıyla düşünüyordum. Hayata geçirmek kısmet olmadı henüz. Bu tür projeler gelir modeli noktasında bir fikrim olursa kendi projemi de yayına almak isterim.

  Elimdeki sağlam alanadını bu iş için kullanabilirim.

  1. Teoman Teoman

   http://www.gormelisin.com/

   bu site birebir pinterestin klonu gelir kaynaklarini bilmiyorum ama, sitede bahsedilen (clipix) pinterestten farki organize etmeniz, bende webrazzi sayesinde siteye uye oldum, ilk 10 15 dakika bocaladim ama sabrima degdi dogrusu, pinterest kiz arkadasim icin guzelde bu site tam erkek isi olmus :))

 2. Klip düğmesiyle mantıklı hale getirilmiş, bundan sonra kullanacağım güzel bir ürün. Tek problemi çok fazla karışık olması. Biraz daha basit tasarlanabilirdi.

 3. Aytekin Aytekin

  ben her ikisinide denemis biri olarak Clipix'in organize olmaya cok daha yatkin bir site oldugu kanaatindeyim, pinterest daha cok paylasim yapmaya resim toplamaya yarayan bir site gorunumundeyken clipix ozellikle okumak istediginiz makaleleri saklamak icin yada okumak istediginiz kitaplari, filmleri falan arsivlemek icin cok daha kullanisli.

  bookmark olayina kesin bir cozum getirmisler, her ikisinin faydasi tartisilir ama ciddi bir arsivleyici olarak ben clipix diyorum.

 4. Uğur Uğurcan Uğur Uğurcan

  Harika! İnsanlar çoğu ürünü sonra alacağım diye unutyor ve o ürünü almıyor fakat bu web site işe yarayabilir =)