Clipix ile internette gördüklerinizi unutmayın

Clipix ile internette gördüklerinizi unutmayın

2012 yılının Ocak ayında kurulan New Jersey merkezli girişim, internette gördüğünüz tüm içerikleri bir yerde kaydedip, organize etmenizi sağlıyor.

Aslına bakarsanız Clipix, Pinterest ile büyük bir benzerlik gösteriyor. Gezdiğiniz web sitelerindeki yazıları, e-ticaret sitelerindeki ürünleri panolara kaydedip, daha sonra göz atmak üzere organize edebiliyorsunuz.

Kendinize göre panolar düzenleyip, 'Clip'lediğiniz' ürünleri buradan paylaşabiliyorsunuz. Düzenlediğiniz panoları herkese açabiliyor, ya da gizlilik açısından sadece kendinizin görebileceği şekilde ayarlayabiliyorsunuz.

Bahsettiğimiz gibi, mantık olarak Pinterest ile büyük benzerlik gösteren girişimin web sürümü olduğu gibi, iPhone ve Android versiyonları da var.

ClipixElbette sadece basit bir Pinterest klonu da değil Clipix. Sonra okumak istediğiniz bir yazıyı ya da arkadaşınıza almayı planladığınız hediyeleri sonrasında hatırlamak üzere kayıt edebiliyorsunuz. Bunu yapmak için tarayıcınıza Clipix'i Sık Kullanılanlar çubuğuna eklemeniz yeterli oluyor, yine iOS ve Android versiyonu uygulamaları üzerinden  de bu panolarınıza mobil olarak göz atabiliyorsunuz.

Clipix, Türkiye pazarına da çok ciddiye alıyor ve bu girişim tamamen Türkçe olarak da kullanımda. Hemen aşağıdan girişimi anlatan Türkçe videoyu da izleyebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.