Coverzz ile kendi telefon kapaklarınızı kendiniz tasarlayın

CoverzzÇoğumuzun cebinde, aynı marka ve modelde, aynı renkte telefonlar bulunuyor. Kişisel olarak ben bundan şikayetçi değilim ama şikayet edeni çok duydum, hatta “herkesin cebinde iPhone var, farklı bir şey almak istiyorum” cümlesini defalarca duymuşumdur. Bu durumun bana anlattığı tek şey, kişiselleştirilebilirliğin çok önemli olması.

İşte tam bu noktada size tanıtacağımız girişim, sahip olduğunuz cihazın dış görünüşünü de değiştirmeniz ve farklılaştırmanız konusunda size yardımcı oluyor. Coverzz‘a üye olduktan sonra Instagram ya da Facebook hesaplarınızı buraya bağlayarak ya da kendi fotoğraflarınızı yükleyerek kendi fotoğraflarınızla kendi telefon kapağınızı oluşturabiliyorsunuz.
Anladığınız gibi, Coverzz bir e-ticaret girişimi. Siz Facebook ve Instagram gibi sosyal ağlardan paylaştığınız fotoğrafları ya da kendi seçtiğiniz görselleri telefon kapağı olarak tasarlayıp, sipariş veriyorsunuz.

Coverzz

Hemen yukarıdaki görebileceğiniz ekran aracılığıyla bir fotoğrafınızı seçip, boyutlandırmasını yaptıktan sonra siparişinizi verebiliyorsunuz. Bu arada yaptığınız tasarımı siz de paylaşabiliyorsunuz.

Kargo ücreti almayan site, 5 iş günü içerisinde siparişleri teslim ediyor. Fiyatlandırma ise sabit, iPhone 5, Galaxy S3, iPhone 4 ve 4S modellerine 49 TL, iPad için ise 89 TL karşılığında kişiselleştirilmiş kapaklar oluşturulabiliyor. Bununla birlikte site üzerinde bir ‘Sanal Hediye Kartları’ bölümü de var. Burası üzerinden sevdiklerinize sanal hediye kartları satın alıp, kendi tasarlayacağı kapakları hediye edebiliyorsunuz.

Eflatun Teknoloji girişimi olan Coverzz’ın kurucusu Ozan Emre Erol, aynı zamanda şirketin CEO’su ve hizmetin sadece Türkiye ile sınırlı kalmayacağını, yakında İngilizce sayfanın da yayına alınarak, tüm dünyaya gönderim yapmaya başlayacakları bilgisini verdi. Öz kaynaklarla ilerleyen proje, 200.000 TL’lik bir yatırımla hayata geçmiş.

Coverzz

Webrazzi okurlarına 10 kapak hediye 

İsim, soyad ve doğru e-posta adresiyle ilk yorum yapan 10 okurumuz, Coverzz‘dan sanal hediye kartı kazanacak ve kendi kapaklarını ücretsiz olarak tasarlayabilecek.

Yorumlar (33)

 1. N. Çağlar Sak |

  Bu tip girişimlere ihtiyacı var Türkiye’nin.

  Cevapla
 2. Bayıldımm!

  Cevapla
 3. Erencan Topdemir |

  Hediyeyi alabilirim

  Cevapla
 4. OSMAN IŞIK |

  Mükemmel bir şey

  Cevapla
 5. Çok beğendim. Hem hediye olarak hem de kurumsal kullanımlar için çok uygun…

  Cevapla
 6. Beril Sayır |

  Instagram fotoğraflarının aktarılıp telefon üzerinde nasıl durduğunu görmeye olanak sağlayan toolkit’i eğlenceli duruyor. Kesinlikle pazardaki ilk değil ama güzel bir girişim

  Cevapla
 7. Barış GÜRENÇ |

  Oldukça yenilikçi bir proje.
  Üreticinin renkli kapak çıkartmasına gerek kalmayacak artık sanıyorum 🙂

  Cevapla
 8. Çok değişik olmuş,kesinlikle alacağım.

  Cevapla
 9. Melike Kotil |

  Iphone için ideal olmuş. Çok şık görüneceğine eminim…

  Cevapla
 10. Kübra Koyuncu |

  Güzel tasarımlarla telefon çok renkli gözükebilir…

  Cevapla
 11. Gayet başarılı bir girişim, tebrik ederiz.

  Cevapla
 12. Çok başarılı bir girişim olmuş.
  tebrik ederim.

  Cevapla
 13. Sedef Ayfer |

  Bayıldım bu fikre! Tebrikler Coverzz.

  Cevapla
 14. Safa Yasin YILDIRIM |

  Sanırım buna benzeyen bir proje daha vardı adını hatırlayamadım ama telefon kılıfım tarzı bir şeydi

  Cevapla
 15. Sinan Baslar |

  Yıllar önce t-shirt baskılarıyla başlayan kişiselleştirilebilir ürün satışının bugün geldiği nokta çok ileri boyutta. Ülkemizden de böyle projelerin çıkması çok güzel,
  tebrikler

  Cevapla
 16. Bu da benden bir blog yazısı…

  Coverzz ile Kendi Telefon Kapağını Tasarla –

  http://www.tolgasismanoglu.com/blog/coverzz-ile-kendi-telefon-kapagini-tasarla/

  Cevapla
 17. Batuhan Göksu |

  Gerçekten harika bir fikir başarılar dilerim.

  Cevapla
 18. Müthiş bir fırsat analizi 🙂 başarılı.

  Cevapla
 19. Metin Demir |

  http://www.telefonkilifim.com vardı onun clonu galiba

  Cevapla
 20. Erhan Giray |

  Rakiplerine göre bir üstünlük göremedim üstüne üstlük hepsinden daha pahallı. http://www.telefonkilifim.com ve http://www.vistaprint.com.tr daha ucuza daha kaliteli ürün gönderiyor gibi. neden tercih edeyim? yine de başarılar dilerim.

  Cevapla
  • Salih Doğu |

   Telefonkilifim.com Turkcell Partneri sanırım.

   Cevapla
  • benim gördüğüm ilk fark kapağını tasarla modülü. HTML5 ile yazılmış ve rakiplerinden çok daha üstün. Facebook’tan ve instagram’dan resim çekebilme özelliği diğer ikisinde yok. Sanırım diğerlerinde sadece tek bir resim koyabilirken burada farklı şablonlara ve kolaja izin veriliyor.

   Cevapla
 21. Note 2 içinde istiyoruz 🙂

  Cevapla
 22. benim gördüğüm ilk fark kapağını tasarla modülü. HTML5 ile yazılmış ve rakiplerinden çok daha üstün. Facebook’tan ve instagram’dan resim çekebilme özelliği diğer ikisinde yok. Sanırım diğerlerinde sadece tek bir resim koyabilirken burada farklı şablonlara ve kolaja izin veriliyor. Telefon kılıfımdan sipariş vermiştim baskı kalitesi tatmin edici değildi buradan henüz sipariş vermedim.

  Cevapla
 23. Süpermiş bende istiyorum bir tane:)

  Cevapla
 24. Gerçekten çok güzel, hemen istiyorummm. İlk 10 içerisindeyim, beklemedeyim 🙂

  Cevapla
 25. Harika bir düşünce.

  Cevapla
 26. Faruk Yıldırım |

  http://www.case-mate.com ayarında bir site olmuş. Tebrik ederim, bir an önce yurtdışına satışa başlamanız dileğiyle.. HTML5 ile yazmış olmanız takdir edilesi

  Cevapla
 27. tebrikler çok güzel olmuş hayırlı olsun.

  Cevapla
 28. Başlığı görünce cihaz kişiselleştirme konusunda çok daha iyi durumda olduğunu gördüğüm http://imadeskins.com/ aklıma geldi, aynı şekilde tasarım aracının yanında çok kaliteli koleksiyonları da barındırması bence büyük bir artı.

  Tabi sert kapak almak istenirse şu anda imade’de bu yok, bu bakımdan coverzz önde. Her durumda Türkiye’den böyle girişimlerin çıkması sevindirici.

  Cevapla
 29. galaxy s3 mini için de olsa güzel olurmuş

  Cevapla

Bir Cevap Yazın