Coverzz ile kendi telefon kapaklarınızı kendiniz tasarlayın
E-Ticaret

Coverzz ile kendi telefon kapaklarınızı kendiniz tasarlayın

Çoğumuzun cebinde, aynı marka ve modelde, aynı renkte telefonlar bulunuyor. Kişisel olarak ben bundan şikayetçi değilim ama şikayet edeni çok duydum, hatta "herkesin cebinde iPhone var, farklı bir şey almak istiyorum" cümlesini defalarca duymuşumdur. Bu durumun bana anlattığı tek şey, kişiselleştirilebilirliğin çok önemli olması.

İşte tam bu noktada size tanıtacağımız girişim, sahip olduğunuz cihazın dış görünüşünü de değiştirmeniz ve farklılaştırmanız konusunda size yardımcı oluyor. Coverzz'a üye olduktan sonra Instagram ya da Facebook hesaplarınızı buraya bağlayarak ya da kendi fotoğraflarınızı yükleyerek kendi fotoğraflarınızla kendi telefon kapağınızı oluşturabiliyorsunuz. Anladığınız gibi, Coverzz bir e-ticaret girişimi. Siz Facebook ve Instagram gibi sosyal ağlardan paylaştığınız fotoğrafları ya da kendi seçtiğiniz görselleri telefon kapağı olarak tasarlayıp, sipariş veriyorsunuz.

Coverzz

Hemen yukarıdaki görebileceğiniz ekran aracılığıyla bir fotoğrafınızı seçip, boyutlandırmasını yaptıktan sonra siparişinizi verebiliyorsunuz. Bu arada yaptığınız tasarımı siz de paylaşabiliyorsunuz.

Kargo ücreti almayan site, 5 iş günü içerisinde siparişleri teslim ediyor. Fiyatlandırma ise sabit, iPhone 5, Galaxy S3, iPhone 4 ve 4S modellerine 49 TL, iPad için ise 89 TL karşılığında kişiselleştirilmiş kapaklar oluşturulabiliyor. Bununla birlikte site üzerinde bir 'Sanal Hediye Kartları' bölümü de var. Burası üzerinden sevdiklerinize sanal hediye kartları satın alıp, kendi tasarlayacağı kapakları hediye edebiliyorsunuz.

Eflatun Teknoloji girişimi olan Coverzz'ın kurucusu Ozan Emre Erol, aynı zamanda şirketin CEO'su ve hizmetin sadece Türkiye ile sınırlı kalmayacağını, yakında İngilizce sayfanın da yayına alınarak, tüm dünyaya gönderim yapmaya başlayacakları bilgisini verdi. Öz kaynaklarla ilerleyen proje, 200.000 TL'lik bir yatırımla hayata geçmiş.

Coverzz

Webrazzi okurlarına 10 kapak hediye 

İsim, soyad ve doğru e-posta adresiyle ilk yorum yapan 10 okurumuz, Coverzz'dan sanal hediye kartı kazanacak ve kendi kapaklarını ücretsiz olarak tasarlayabilecek.

Yorumlar (33)
 1. Bu tip girişimlere ihtiyacı var Türkiye'nin.

 2. Bayıldımm!

 3. Erencan Topdemir Erencan Topdemir

  Hediyeyi alabilirim

 4. Mükemmel bir şey

 5. Emre Koyuncu Emre Koyuncu

  Çok beğendim. Hem hediye olarak hem de kurumsal kullanımlar için çok uygun...

 6. Beril Sayır Beril Sayır

  Instagram fotoğraflarının aktarılıp telefon üzerinde nasıl durduğunu görmeye olanak sağlayan toolkit'i eğlenceli duruyor. Kesinlikle pazardaki ilk değil ama güzel bir girişim

 7. Barış Gürenç Barış Gürenç

  Oldukça yenilikçi bir proje.

  Üreticinin renkli kapak çıkartmasına gerek kalmayacak artık sanıyorum :)

 8. Gökhan Gökhan

  Çok değişik olmuş,kesinlikle alacağım.

 9. Melike Kotil Melike Kotil

  Iphone için ideal olmuş. Çok şık görüneceğine eminim...

 10. Kübra Koyuncu Kübra Koyuncu

  Güzel tasarımlarla telefon çok renkli gözükebilir...

  1. Sami Eyidilli Sami Eyidilli

   Son kazanan okurumuz Kübra Koyuncu olmuştur. Yukarıdaki 10 şanslı okurumuza kodları e-posta aracılığıyla gönderilecektir. İlginize teşekkürler.

 11. Sinan A. Sinan A.

  Gayet başarılı bir girişim, tebrik ederiz.

 12. Çok başarılı bir girişim olmuş.

  tebrik ederim.

 13. Sedef Ayfer Sedef Ayfer

  Bayıldım bu fikre! Tebrikler Coverzz.

 14. Safa Yasin Yildirim Safa Yasin Yildirim

  Sanırım buna benzeyen bir proje daha vardı adını hatırlayamadım ama telefon kılıfım tarzı bir şeydi

 15. Sinan Baslar Sinan Baslar

  Yıllar önce t-shirt baskılarıyla başlayan kişiselleştirilebilir ürün satışının bugün geldiği nokta çok ileri boyutta. Ülkemizden de böyle projelerin çıkması çok güzel,

  tebrikler

 16. Tolga Şişmanoğlu Tolga Şişmanoğlu

  Bu da benden bir blog yazısı...

  Coverzz ile Kendi Telefon Kapağını Tasarla -

  http://www.tolgasismanoglu.com/blog/coverzz-ile-kendi-telefon-kapagini-tasarla/

 17. Batuhan Göksu Batuhan Göksu

  Gerçekten harika bir fikir başarılar dilerim.

 18. Mustafa Ceviz Mustafa Ceviz

  Müthiş bir fırsat analizi :) başarılı.

 19. Metin Demir Metin Demir

  www.telefonkilifim.com vardı onun clonu galiba

 20. Erhan Giray Erhan Giray

  Rakiplerine göre bir üstünlük göremedim üstüne üstlük hepsinden daha pahallı. www.telefonkilifim.com ve www.vistaprint.com.tr daha ucuza daha kaliteli ürün gönderiyor gibi. neden tercih edeyim? yine de başarılar dilerim.

  1. Salih Doğu Salih Doğu

   Telefonkilifim.com Turkcell Partneri sanırım.

  2. Melike Melike

   benim gördüğüm ilk fark kapağını tasarla modülü. HTML5 ile yazılmış ve rakiplerinden çok daha üstün. Facebook'tan ve instagram'dan resim çekebilme özelliği diğer ikisinde yok. Sanırım diğerlerinde sadece tek bir resim koyabilirken burada farklı şablonlara ve kolaja izin veriliyor.

   1. Mehmet Mehmet

    melike site sahiplerinden arkadaşlar :)

 21. Güngör Vardar Güngör Vardar

  Note 2 içinde istiyoruz :)

 22. Melike Melike

  benim gördüğüm ilk fark kapağını tasarla modülü. HTML5 ile yazılmış ve rakiplerinden çok daha üstün. Facebook'tan ve instagram'dan resim çekebilme özelliği diğer ikisinde yok. Sanırım diğerlerinde sadece tek bir resim koyabilirken burada farklı şablonlara ve kolaja izin veriliyor. Telefon kılıfımdan sipariş vermiştim baskı kalitesi tatmin edici değildi buradan henüz sipariş vermedim.

 23. Dilek Dilek

  Süpermiş bende istiyorum bir tane:)

 24. Didem Coşkun Didem Coşkun

  Gerçekten çok güzel, hemen istiyorummm. İlk 10 içerisindeyim, beklemedeyim :)

 25. Ramazan Ramazan

  Harika bir düşünce.

 26. Faruk Yıldırım Faruk Yıldırım

  www.case-mate.com ayarında bir site olmuş. Tebrik ederim, bir an önce yurtdışına satışa başlamanız dileğiyle.. HTML5 ile yazmış olmanız takdir edilesi

 27. Hakan Hakan

  tebrikler çok güzel olmuş hayırlı olsun.

 28. Ibrahim Ibrahim

  Başlığı görünce cihaz kişiselleştirme konusunda çok daha iyi durumda olduğunu gördüğüm http://imadeskins.com/ aklıma geldi, aynı şekilde tasarım aracının yanında çok kaliteli koleksiyonları da barındırması bence büyük bir artı.

  Tabi sert kapak almak istenirse şu anda imade'de bu yok, bu bakımdan coverzz önde. Her durumda Türkiye'den böyle girişimlerin çıkması sevindirici.

 29. galaxy s3 mini için de olsa güzel olurmuş