İki kardeşin kurduğu Biletbilet.com online seyahat bileti pazarındaki yerini aldı
E-Ticaret

İki kardeşin kurduğu Biletbilet.com online seyahat bileti pazarındaki yerini aldı

İnternet üzerinden seyahat bileti satışı, son aylarda girişimcilerin yoğun ilgi gösterdiği kategoriler arasında yer alıyor. Büyük otobüs şirketlerinin yanı sıra irili ufaklı birçok girişimci, otobüs ve uçak biletleri satmak üzere e-ticaret sitesi kuruyor.

Biletbilet.com fiziksel seyahat bilet satışı tecrübesini internete taşıyarak online e-ticaret yapmaya başlayan bir girişim. Ocak ayı başında açılan sitenin kurucuları Kerem Çeboğlu ve Dağhan Çeboğlu. Kardeş olan kurucular daha önce giyim, ayakkabı,aksesuar,kozmetik kategorilerinde yer alan ReyonX.com girişimiyle biliniyor.

TÜRSAB belgesiyle hizmet veren Biletbilet.com, otobüs biletinin yanı sıra uçak biletlerinin satışlarını gerçekleştiriyor. Aldığımız bilgilere göre şu anda sitede 71 otobüs firması, 200'den fazla yerli ve yabancı havayolu firması bulunuyor.

biletbilet-com-ekran-goruntusu

Taksitli satış yapılıyor

Kullanıcı arayüzü bakımından sade diyebileceğimiz bir tasarıma sahip olan Biletbilet.com'un ana sayfasında 'otobüs bileti', 'uçak bilet' ve 'pnr arama' olmak üzere üç farklı kategori bulunuyor. Siteye giren kullanıcılar kategori seçerek, seyahat edecekleri güzergâhları ve tarihi belirliyor. Daha sonra bilet seçimi yapılarak, satın alınıyor.

Biletbilet.com'un ödeme süreci sırasında taksitli ödeme seçeneği dikkatimizi çekiyor. Kullanıcıların otobüs iki veya dört taksit, uçak biletlerini ise 12 taksite kadar seçeneklerle satın almaları mümkün.

Yazının başında da belirttiğimiz gibi online seyahat bileti kategorisinde rekabet artmaya devam ediyor. Son birkaç yıldır online bilet ketegorisinde daha kaliteli ve avantajlı siteler ortaya çıkmaya başladığını söyleyen Biletbilet.com kurucuları, bundan sonra daha koyu bir rekabetin olacağını ifade ediyor.

Biletbilet.com tanıtıma ağırlık verecek

Biletbilet.com'un açılışı üzerinden henüz bir ay gibi kısa bir süre geçmiş. Ancak sitenin ulaştığı ziyaretçi rakamlarını fikir vermesi açısından paylaşalım. Aldığımız bilgilere göre sitenin ziyaret rakamları günlük ortalama 250'ye ulaşmış durumda.

Kurucuların gelecekteki planlarının başında adwords reklamları, Facebook, Twitter ve sosyal medyayı kullanarak belli kitlelere ulaşmak var. Bunun yanı sıra radyo, minübüs, dolmuş ve billboard reklamları gibi birçok tanıtım projesi de hazırlanmış durumda. Kurucuların satış hedefiyse altı ay sonunda günlük bin adete ulaşabilmek.

Online seyahat bileti satışı Türkiye'de yeni bir kategori olmasıyla beraber rekabetin hızla bir arttığı bir alan olarak karşımıza çıkıyor. Biletbilet.com,  online kategorideki rekabet ortamında dişli bir oyuncu olarak yer alacağa benziyor.

Yorumlar (50)
 1. Tasarhan Tasarov Tasarhan Tasarov

  Geçenlerde çok yararlı bir şey okudum, konuyla alakalı olduğunu düşündüm, site kurucuları göz atmalı bence : http://en.wikipedia.org/wiki/Design

 2. Murat U. Murat U.

  Yeni proje değil www.biletall.com sitesinin tasarımın değişmiş hali.

  Özellikle yan yan iki pencere açıp otobüs bileti arattım. aynı sorunçlar, aynı işlemler, aynı alanlar, aynı şekiller.

  Ama biletall dan daha profesyonel olmuş bence.

 3. Ibrahim Ibrahim

  Site açılırsa bakma imkanı bulacağız

 4. yolları açık olsun..

 5. Iki kardes diye luzümsuz vurgulama niyedir onu anlamis degilim. Onun disinda arkadaslara basarilar dilerim!

  1. Lüzumsuz olduğunu nereden çıkarttınız, bence gayet önemli bir bilgi.

   1. Makale icinde degil baslikta sacma olmus. Her makale (girisim) akraba iliskileriyle mi sunulsun!!

 6. Hani bunun mobil sitesi? hani uygulamalari? Insanlar bir kac sene sonra (bir cok kisi icin simdiden gecerli) bilet almak icin gercekten bilgisayarlarini acacaklar mi?

 7. Ahmet Senocak Ahmet Senocak

  yakında bu tur siteler mantar gibi çoğalmaya başlayacak. ipektr alt yapısı ile kurulan siteler bunlar ve suan Türkiye'de onlarca böyle site var. haber değeri nerede bir türlü göremedim.

 8. hepsi ipek bilişim diye bir şirketin data sını kullanıyor.

 9. Beyaz Beyaz

  Güzel bir proje olmuş fakat tüm ticari uygulamaları internet üzerinde olan şirketlerin virinlerine özen göstermemeleri hayli üzücü.

  Türkiyede tasarım anlayışı çok gerilerden gidiyor

 10. Orhan Orhan

  başarılı bir çalışma. mobil ile desteklenmesi gerekir. özellikle tasarımın sadeliği kullanım kolaylığı sağlıyor. ama oguz'un da dediği gibi artık özellikle tabletlerden sonra mobil konusununda çok önemli olduğu bir gerçek.

 11. Şafak Şafak

  Site çok iyi olmuş çok hızlı ve pratik tık tık bütün işlemleri kolayca halledebiliyoruz. Hayırlı satışlar dilerim.

  Not: Otobüs satışlarında taksit iyi bir düşünce olmuş :)

 12. Murat Erkan Murat Erkan

  Reklam Kokusu Alıyorum Mayk.

  1. Ben de alayına isyan yorumcu kokusu alıyorum Jackson.

   1. Erdal Kara Erdal Kara

    Kit olacaktı, Jackson değil.

  2. Sizin gibilerin nüfusuda baya arttı webrazzi'de..

   1. neden adam haklı, bence de reklam. şimdi ali bey reklamla yazı yazmıyoruz diyecek yine ama düşüncem bu.

 13. Targeting Targeting

  Bana diğer sitelerden çok bir farkı yok gibi geldi. Fiyatlar ve kampanyalar birebir aynı. Bavul.com mesela kendine has kampanya ve fiyatlarla çıkıyor.

 14. İbrahim Özkan İbrahim Özkan

  Bu ve diğer sitelerde yapılan aramalar birbirinin hep benzeri sonuçlar veriyor. Birkaç tasarım değişikliği, bir taksitli alışveriş imkanı deyip gene arada kaybolacak bir bilet satış sitesi daha...

 15. Selami Selami

  Havayolu şirketinde bilet daha uygunken neden buradan bilet alayım ki? Extra ne hizmet sunuyor? Komisyon ödemek için bir sebep var mı?

  1. Emre Çetiner Emre Çetiner

   her kelimesine katılıyorum. Herkes bir girişim peşinde işte kimse özgün farklı bir şey yapma peşinde değil. Bu ülkede akıllı çok ya sever komisyon ödemeyi :) Bu haber reklam kokan bir haber kanımca zaten.

 16. Savaş Savaş

  bence en güzelini http://www.turkishflight.com yapmış.

  yönlendir sitelerine herkes kendi sitesinde satıyor zaten bileti :)

  1. kendi reklamını yapıyon bari sitenin senin olduğunu belirt. domain elinde patlamış bu arada :)

   1. Murat Murat

    En güzeliymişte bilmem ne 1 index atıp link vermişsin emek 0.

    Boşa para verme domaine :)

 17. Yorum yapmayayım yapmayayım diyorum ama kendimi zor tuttum artık. Şu abuk sabuk yorumları yapan insanlar nasıl bir karaktersizsiniz yahu. yaklaşık 5 yıldır şu siteyi takip ederim son 1 2 yıldır nerede saçma sapan yorum var görmeye başladım. Ne oldu şu son 1 2 yılda? Okuldaki bebe arkadaşlarınızla konuşup veya televizyonlarda DIRAGON DENNSS şovlarını görüp heves ettiniz anlıyoruz. Ama bu bilmeden, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak niye? Nedendir bu asılsız kıskançlık ve fesatlığın sebebi? İki çocuk bir olmuş bir girişim yapmışlar ne diye desteklemez de kösteklersin? Bu yok bana çırak ol şuna dragon ol diyen tipler yüzünden girişimcilik bu hale geldi ya hadi neyse. Bundan 5 yıl önce sessiz sakin yeni girişimlerden haberdar olup sevinirdik 100 200 kişi. Bu nedir şimdi yahu sevineyim mi güzel ülkemde girişimciler çoğalıyor diye? 5 yıl önce böyle aptal bebelerin çoğalacağını bilseydik ne girişimci olur nede yayardık. Hepinizi okumaya, ilim irfan sahibi olmaya davet ediyorum. Cidden sabah sabah kan kusturdunuz. Bu arada girişimi yapan çocuklarla alakam yok onlara bir zarar gelsin istemem.

  1. İbrahim Özkan İbrahim Özkan

   Bir iş, fikir, site vb. burada haber olduğunda elbette insanlar eleştirebilir, eleştiriler olmazsa ürün / hizmet gelişmez. Eleştirilerin genelinde haklılık payı var. Bir fikir bulup bunu üretmek midir önemli olan? Yoksa gerçekten herkesin bildiği bir fikri geliştirip, farklı özellikler hizmet sunabilmek midir? Yorumunuza elbette alınmadım ama Kıskançlık fesat olarak bir yorum pek bulamadım. Elbette her yorum eleştiri haklı olacak diye bir şey yok.

   Bence burada Webrazzi'ye büyük iş düşüyor, daha seçici daha özgün daha faydalı projelere ağırlık verilmeli. Ülkemizde o kadar çok güzel fikir proje var ki.

   Bu projenin sahibi bile olsanız eleştirilere açık olmanız lazım.

  2. senin mantıkla o zaman da her forum açan burada tanılabilirdi. onlar da girişimci sayılırdı o günün imkanlarıyla.

   ben webrazzide işe yarar işler yapmış yeni bi bakış açısı kazandıran siteler hakkında yazılar görmek istiyorum. ipek bilişim altyapısı kullanan 32. siteyi görmesem de olur.

   mesela geçen gün bir yarışmanın sonuçları vardı kısa videolarla dil öğreten yada kendini test edebileceğin bir site, güzel bir fikirdi, webrazzinin her yazısını okuyan biri olarak daha önce tanımıtını görmemiştim.

 18. Türkay Türkay

  Olmamış diyip kestirip atmak çok kolay. Amaç türk girişimcilerine destek vermek olmalı. Fikirler vereceğinize gerçekten çok gereksiz yorumlar yazılmış.

  Şahsi fikrim; ürün güzel. Pazarlanması iyi olursa neden tutmasın. Strateji çok önemli. Önceki arkadaşlara katılıyorum. Bir iPhone uygulaması olsa keşke diye düşünmedim değil. Hatta appstore da aramasını bile yaptım belki vardır diye.

  Bazı arkadaşlar demiş heryerde aynı veriler diye. Ya arkadaşlar, x firmanın datasını kullanmasan farklı veri mi gelecek? Firma kafasına göre otobüs seferi uçak seferi mi icad edecek? Saçma sapan yorumlar yapıyorsunuz.

  Bence başarılı bir çalışma olmuş. Kutlarım arkadaşları.

  1. Çok başarılı bir çalışma... kesinlikle destekliyorum. Ancak piyasada tutunabilmesi açısından, kullanıcı dostu olması açısından mobil uygulama, iPhone, iPad, Android uygulamaları şart, hangimiz halen bilgisayar başından rezervasyon yaptırıyoruz?

 19. Yusuf Turan Yusuf Turan

  Yapılan olumsuz yorumlarda mantıklı çok eleştiri göremiyorum. Her girişim(?) yenilikçi olmak zorunda mı? Her girişim özgün tasarıma sahip olmak zorunda mı? Her girişim rakiplerinden +10 önde başlamak zorunda mı?

  Sitenin amacı ve yaptığı çok basit;

  Adam diyor ki kardeşim ben online bilet satıyorum. Ayrıca taksitli satış imkanı da sunuyorum.

  Hepsi bu! Nedir bu atıp tutmalarınız. Adamlar entellektüel kaygılarla mı bu işe girdiler yani? Sadece bilet satıp ekmek parası kazanacaklar.

  Ve bu işi de çok iyi yaptıklarını düşünüyorum.

  Site çok kullanışlı.

  1. Selami Selami

   SunExpress'in web sitesinde aynı uçuş için bilet daha ucuzsa, sen buradan bilet alır mısın? Adamlar girişimci ekmek parası kazanacak destek olalım der misin?

   1. Yusuf Turan Yusuf Turan

    SunExpress'den pahalı olması bence gayet normal. Sonuçta bilet SunExpress'in. Bu site de belli komisyon alarak satmak isteyecektir pekala. Alırım veya almam orası önemli bir konu değil, ancak benim karşı çıktığım şey projeyi(ve bundan önce webrazzi'de gördüğüm nice projeyi) yerden yere vuran klavye delikanlılarının tavrıdır.

    Madem o kadar iyisiniz neden sizin mükemmel bir girişiminiz yok? demekten başka soru kalmıyor.

   2. Selami Selami

    Eleştiri veya yorum yapmak için mükemmel girişim sahibi mi olmak gerekiyor? Ya da "daha iyisini biz yapamadık o zaman mecbur destek olacağız" mı?

    Ben de 2 xml entegrasyonu ile herhangi bir yeniliği veya farklı bir hizmeti olmadan komisyonla para kazanma mantığındaki sitelerin girişim diye pohpohlanmasına karşıyım. Her bu tarz siteye girişim diyecek olursak girişim çöplüğüne döner ortalık.

    Yenilikçi ol, farklı bir hizmet sun, insanların işini kolaylaştıracak bir yönün olsun, para kendiliğinden gelecektir zaten.

    Ama sadece para kazanma mantığıyla girişilen işlere girişim diyemiyorum. Daha doğrusu benim girişim kelimesinden anladığım bu değil.

    Bu sitede ne hizmet var farklı olan? Ne için para talep ediyor?

    Mobil versiyonu da olsa, iPad versiyonu da olsa, Xbox versiyonu da olsa çok uzun süre yaşayacağını sanmıyorum. Zaten projesine inanan, kendine güvenen kişiler klavye delikanlılarını çok fazla umursamayacaklardır. Siz niye onların yerine rahatsız oluyorsunuz ki?

 20. Giray Giray

  sayfa guzel ama mobil kesinlikle olmasi gereken bir detay artik, aksi halde piyasada pek bir yer edinebilecegini zannetmiyorum...

 21. Akcan Akcan

  güzel bir sayfaya benziyor. telefondan açmak pek keyifli olmadı ama.başarılı olurlar umarım.ipek bu konularda pek başarılı olduğunu düşündüğüm bir firma değil.bir farklılık yaratmadıkları sürece onların gölgesinde kalacaklardır.arkadaşlarında söylediği gibi app şart artık.hatta hiç sayfaya girmeselermiş direk app yapsalarmış daha verimli olurmuş diye düşünüyorum.

 22. Rehatunc Rehatunc

  ipekle olmaz bu is. yakinda isyan ederler. tesaduftur ki bugun bu siteye 2. kez denk geliyorum. kamil kocun olmamasi buyuk bir dezavantaj bence. bugun ogrenciye istanbul ankara izmir antalya vs gibi sehirlere nasil gidersin denildiginde akla ilk gelen firmadir kamil koc. onun yerine bilinmeyen bir suru firma koyulmus. tabi farklı kesimlerede hitap etmek lazim. rakipler kendini cok gelistirmis. cepyol, aerobilet bunlar hep telefona yonelen siteler. parada artik telefonlarda. bir cok insan tablet veya telefonu oldugu icin evine bilgisayar goturmuyor artik. sahsen sinema ve ucak biletlerimi cepten aliyorum. yanimda telefonum varken 2 saat bilgisayar basina gec, acilmasini bekle vs derken ben coktan biletimi almis oluyorum. bunlarla yarisilmasi sart. kisisel fikrimdir. basarilar kardeslere

 23. Uygur Uygur

  çalışma güzel başarılı ama neden bu sayfadan alışveriş yapmalıyız sorusuna cevap verdiğini düşünmüyorum.hele ki piyasada ipekle çalışan bir sürü örnek varken.istedikleri kadar reklam içerikli yazılar yazsınlar forumlarda çıksınlar isterlerse google da 1. sırada çıksınlar farklılık yaratmadan bu konuda çok ileriye gidebileceklerini düşünmüyorum.diğer arkadaşların dediği gibi farklılık mobile yönelmekmi bence tamamen oda değil.promosyonlar olmalı mutlaka.ancak elbetteki mobil bu konuda artık vazgeçilmez.

 24. Tahsin Güngör Tahsin Güngör

  Şimdi bakıyorumda yorumlarda herkesın kendıne gore haklılık payı mevcut.Herkes kendıne gore nedenlerını de acıklamıs bır kac gereksız yere yapılan yorumlar dısında eminim kı gırısımın sahıplerıde yapılan yorumları cıddıye alacaklardır...

  Ama bence yenı yapılan bır gırısımı daha en bastan kestırıp atmamak gerekıyor.Bu sıteyıde dıger otobus sıtelerıyle aynı odugu soylenmıs tabı kı aynı olucak cıkan sonuclar seferler a sıtesınden aratınca farklı b sıtesınden aratınca farklımı cıkıcak?

  Biletall'ın sistemı kullanıldıgı ıcın yapılan elestırıler.Eger kı bu arkadaslar yorum yapmadan once ufak caplı bır arastırma yapmıs olsalardı Turkıye'dekı otobus fırmalarının %95 ının alt yapısının ıpek tr ye aıt oldugunu gorurlerdı yanı eger turkıyenın heryerıne ve her kesımını hıtap edılmek ıstenıyorsa ipek tr den baska alternatıf yok yada oturup kendınız bı yazılım yazıcaksınız ondna sonra tum fırmalarla anlasıcaksınız vs. buda o kdr kolay olmasa gerek.

  Adamlar burda kullanısı kolay arayuzu iyi tasarımı sade ve anlasılır olan bır sıte acmıslar tum ıslemlerınızı anasayfadan halledebılıosunuz goruldugu kadar kı yazıda kalan bı ayrıntı var ona kımse degınmemıs adamların fızıkı acentası var yanı demk oluyokı dısardan kımseye baglı deıller herhangı bı aksılıkte hemen kendı ıclerınde halledebılecekler ayrıca Tursab belgesı var oldugu yazılıyor buda turızm seyahat alanında tecrubelı olduklarının bır gostergesı.

  Eksıklerı yokmu tabıkı var En onemlısı bı cok arkadasın dedıgı gıbı bır app uygulaması ki artık gunumuzde bu sart.Ayrıca bu sektordekı dıger rakıplerınden farkları olması gerek kampanyalar ve promosyonlar duzenlemelerı lazım ve bunları ınsanlardan haberdar etmelerı gerek

  Bıraz uzun yorumlamıs oldum ama yaklasık 40 dakıkadır yazılan yorumları ve sıteyı ıncelıyorum umarım basarılı ve kalıcı olurlar ve yıne umarım her zaman yenılıklere acık olurlar.En kısa zamanda bı mobıl uygulama beklıyoruz....

 25. Kadir Kadir

  firmanın tursab belgesinin olması çok mu önemli bilemedim. sonuç olarak bu belgelerin belli tipleri var. oldukçada fazla tursab belgeli firma. burada önemli olan sayfa olması lazım. tursab belgesini web sayfasından alışveriş yaparken dikkate alan çok azdır.

  sayfanın uygulamasından ziyade mobil web sayfası bile yok. bence ciddi bir eksik artık. 10 sene geriden gelmek gibi birşey. diğer arkadaşların dediği gibi bu şekilde ne kadar reklam yapılsa azdır. bence reklama çok para harcamadan mobile yönelmeleri daha mantıklı. bu webrazzi konusuda reklam kokuyor zaten. Kokacak tabi ayrıca en mantıklı iş bu. Ama mobil pazara hitap etmeden istedikleri kadar burada çırpınsınlar çok ileri gideceklerini zannetmiyorum.

  ipektr denmiş. evet sıkıntılı bir firmadır. alternatifi yok demek yalan olur. google a bilet yazın ilk veya 2. çıkan otobüs bileti satan siteye tıklayın. 2 firmaya bilet satıyor ama kendi yağında kavruluyor. 2 firmaya satarsın ama iyi firmaya satarsın. çok firma olsun aman her türlü bileti satalım diye uğraşmışlar. ne varsa koymuşlar çorba olmuş. örneğin gider birtek kamil koçla anlaşırsın, daha sonra yanına bir kaç firma daha koyarsın. sınırını belirlersin. bence daha profesyonel olur. ipektr nin kendi sayfasında hayır yokki sana bana faydası olsun. birde para kazanmaya başlasınlar bakalım ipektr nin tavırları ne olacak. çok önemli bu detaylar.

  son olarak, tasarımı beğendim, girişim mantıklı, ama eksikleri çok. yavaş yavaş büyükmek yerine bir anda ne varsa satalım mantığı yanlış. umarım yanılırımda başarılı olurlar. sonuçta onların başarısı türkiyenin başarısı olacaktır.

 26. Kerem Kerem

  Merhaba, BiletBilet.com sitesinin sahibiyim. Öncelikle sitemiz hakkındaki yazı için Webrazzi ailesine Teşekkür ederim.

  Yılbaşından bugüne kadar webrazzi'de 200den fazla yazı&haber yazılmış.En çok yorum alan ikinci yazı bizimki olmuş(webrazzi 2012 ödüllerinden sonra). Yazıyı okuyup, sitemizi ziyaret eden ve olumlu olumsuz yorum yazan herkese Teşekkür ederim. Her yazılanı dikkate alıp, daha iyi şeyler yapmaya çalışmaya devam ediyoruz.

  Bazı yazılanlara yorum yazmak istedim, çünkü bazı şeyler insanların bildikleri yada tahmin ettikleri gibi olmuyor,en azından yazıldığı kadar kolay olmuyor...

  En çok yorum mobille alakalı gelmiş.Site için çalışmaya başladığımızdan beri mobil düşüncemiz var ve yazılım ve tasarım çalışmaları devam etmekte.Aynı anda aktif edemedik ama yazdan önce aktif edeceğiz.

  Yaklaşık 1 senedir süren projemiz 3 haftadır aktif ve daha çok yeni bir siteyiz.

  Mesela yorumlarda MuratU. arkadaşımız yeni proje değilki diye yazmış.Firmamız adına yeni bir proje,çünkü daha yeni açıldık. Dünya'da bu proje yapılmadı diye yazıda belirtilmemiş yada biz söylemiyoruz ki...Ama yaptığımız bir yenilik veya farklılık var.Türkiye'de hem otobüs hemde uçak biletini birarada satıp,ikisini de taksit imkanı sunan benim bildiğim kadarıyla ilk ve tek siteyiz...Bunu yenilik sayarsanız:)

  Mesela İbrahim- Site açılırsa bakma imkanı bulacağız diye yazmış.Her sitede olduğu gibi bazı zamanlarda bizim sitede de aksaklıklar olabiliyor yada saldırılar olabiliyor.Sanırım o anlara denk geldiniz.Keşke sonrasında girmeyi deneseydiniz,yada girdikten sonra bir yorum yazsaydınız.İsminizin üstüne tıklandığında bilet.com.tr adresine yönlendiriliyoruz.Sanırım aynı sektördeyiz,umarım başarılı olursunuz...

  Ulaş-yazıdaki 2 kardeş vurgusunun gereksizliğine değinmiş.Yazıyı biz yazmadık ama bizim çok hoşumuza gitti.İnsanları çok ilgilendiren birşey değildir muhakkak ama kardeşimle beraber bir girişime adım atıp,bunu biryerlerde görmek bizi gururlandırdı açıkçası.

  Kadir-Tursab belgesinin ne kadar önemli olup olmadığını yazmış.Bir şart değil aslında,ama bu şekilde özellikle tüm havayolu firmalarının yetkili acentesi olabilme imkanın oluyor ve böylece direk firmalardan xml alıp,aradaki aracı firmalarla bağın kalmıyor.Herşey sana bağlı oluyor.Tabiki bu yüksek maliyetlerle ve belli zamanlarda oluyor ama biz hepsinin girişimini yapmış bulunuyoruz.

  Son olarak en çok olumsuz yorum yapılan konudan bahsetmek istiyorum;ipek yazılım:)

  Türkiyedeki otobüs firmalarının %90ı kendi internet sitelerinde bu firma altyapısını kullanıyorlar.Bu yüzden xml alırken mecburen bu firmayla çalışmak zorundasınız.Bir arkadaş 2 firmayla anlaşıp,daha sağlıklı çalışma yapın uyarısında bulunmuş.Benim fiziki acentem de var ve acentemizdeki firma ekranlarının yazılımını yapan firma da ipek yazılım:)Mesela Ulusoy'un sitesine girip,sefer arattığınızda,sayfanın altında ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız.Yani tek tek anlaşsanız bile(ki ben çoğu firmayla ayrı ayrı sözleşmeler imzaladım)ipek yazılım ile çalışmak zorundasınız.

  [email protected] adresinden isteyen bana ulaşabilir,tekrar Teşekkürler...

  1. Adnan Adnan

   otobüs biletinde baktım şimdi taksite girince vade farkı alıyorsunuz bu pek mantıklı değil. ipek konusunda da arkadaşlarla hemfikirim. komple sitenizi tek bir firmanın işine bağlamışsınız otobüs konusunda olabilir ama uçak konusunda ipek başarılı bir firma değil. aynı sektörden tecrübeli biri olarak söylüyorum bunu. keşke ayırım yapsaymışsınız. uçak daha prestijli bir iştir, ipektr henüz uçak konusunda prestiji sağlayabilen bir firma değil.

   tasarım olarak site bence başarılı. tursab önemli diye düşünüyorum bende. logosu bile güven veriyor. mobil konusunda çok bilgim yok ama yeni trend artık bu.

   1. Kerem Kerem

    Uçakta farklı bir firmayla çalışıyoruz zaten.Hatta havayolu firmalarından direkt xml almak için sözleşmelerimizi imzalamış durumdayız...

    Otobüs konusunda da bir çok firma ile direkt anlaşmalarımız var ama onlarda ipek yazılıma yönlendiriyorlar,çünkü kendi sistemlerini de o firmaya yaptırıyorlar:)

   2. Adnan Adnan

    Uçak tarafınızın ayrı olduğunu belirtmek için ben sizin yerinizde olsam hangi firmadan alıyorsanız onun logosunuda koyardım. Neden derseniz uçak konusu gerçekten daha prestijli ve güven vermesi gereken bir konu. Lakin yurt dışı aktarmalı bir uçuşta, havaalanına tıkılıp kalma ihtimali var. Ama otobüste bu konuda büyük bir sıkıntı yok. En kötü ihtimal biletinizi başka birine satmış olurlar sizde başka otobüs veya başka yerle gidersiniz. Bu yüzden uçak konusunda daha ciddi bir firma ile çalışıyorsanız bununda logosunu koymanızı tavsiye ederim. Bu bir eleştiri değil bir öneridir. Uymak veya uymamak size kalmış bir konu :) Ben şahsen ipektr ye güvenip aktarmalı olarak yurt dışına uçmam.

  2. Ticketbilet.com Ticketbilet.com

   Bilet siteme kazan kazan formülü ile sermaye ortağı aramaktayım. En fazla 250bin lira yeterlidir.

 27. Adnan bey'e katılıyorum. uçak bileti dedin mi orada duracaksın. güvenmediğim bir yerden asla uçak bileti almam. isterlerse 36 taksit yapsınlar. bana kalırsa ipektr logosu koyuluyorsa uçak tarafını aldığınız firmanında logosu koyulmalı madem o iptektr değil. bu şekilde komple sayfa aslında ipektr nin sayfası gibi algılanıyor. bir dönem ipektr ile boğuşan bir acente ile çalışmıştım. zaten ipektrye 800 lira gibi bir ücrete bilet sayfası yaptırabiliyorsunuz. 1 günde hazır gibi reklamları dolaşıyordu. böyle bir imajdan sonra onların logolarının olması bence hoş değil.

  tasarım asla ipektr nin değil o net ve açık. sade ve kolay anlaşılır olmuş. mobil şart demeye gerek yok artık :)

  1. Kerem Kerem

   Aslına bakarsanız 2yorumda da belirttim. İpek firmasıyla uçak için çalışmam yok. Ve havayolu firmalarının yetkili acentesi olduklarımızdan direk xml alıyoruz diye ama sanırım gözden kaçırmışsınız...Ayrıca belirttiğiniz rakamlardan daha fazla rakamlar harcamak gerekiyor doğrusu:)Otobüs xml hariç bir bağlantımızda yok, ama bizim pek şikayetimizde yok açıkçası:)

 28. www.otobus.org olarak sektöre hoş geldiniz diyoruz. Hakkınızda hayırlısı olsun.

 29. Merhaba , Başarılarınızın devamını dileriz http://www.otobusbileti.web.tr olarak

 30. Şarktur olarak web sitemiz üzeriden online uçak bileti satışı yapmaktayız. Ayrıntılı bilgi için www.sarktur.com adresimizi ziyaret ediniz.