Reveal The Maze: 1.5 milyondan fazla indirilen yerli labirent oyunu
Mobil

Reveal The Maze: 1.5 milyondan fazla indirilen yerli labirent oyunu

Clover Games Studios, 3 bilgisayar mühendisi tarafından kurulan yerli bir oyun şirketi. 3 mühendis de İTÜ mezunu, bir araya gelerek kendi öz kaynaklarıyla oyun şirketlerini kurarak ilk oyunlarını yayınladılar.

Oyunun adı Reveal The Maze. Farklı iki versiyonu olan oyun bir labirent oyunu. Karanlık bir labirentte, kısa bir görüş alanı olan karakterinizi yöneterek çıkış yolunu bulmaya çalışıyorsunuz. Şu an için sadece iOS versiyonu bulunan oyunda basitçe anlatmak gerekirse iPhone'unuzu hareket ettirerek karakteri yönlendirip labirentten çıkmaya çalışıyorsunuz.

AppStore'da yüksek sıralara çıkmış oyun toplamda tam 1,5 milyon defa indirilmiş. Oyunu indirenlerin yarısı ise Amerika Birleşik Devletleri'nden. Yerli yapım oyunun böylesine büyük rakamlar elde etmiş olması, Türkiye'nin mobil oyun alanında elde ettiği büyük başarılardan.

Reveal The Maze

Oyun bir hayli sürükleyici şekilde ilerliyor. Oyundaki farklı araçları kullanarak haritayı açabiliyor, labirentten daha kolay çıkmak için bu araçlardan yardım alabiliyorsunuz. Oyunun şu anda AppStore'da iki farklı versiyonu bulunuyor, bunlardan Reveal The Maze şu anda kısa bir süre ücretsiz olarak indirilebiliyor. Reveal The Maze Pro versiyonu ise oyunun genişletilmiş bir versiyonu. Çok daha fazla dünyada ve çok daha fazla bölüm içeren bu versiyon ise 0.99$ ücretle AppStore'da.

Oyunun oynanışını anlatan kısa bir videoyu altta sizlerle paylaşmak istiyoruz. Bu arada yeri gelmişken söylemek gerekiyor, oyunun çözümü anlatan bir walkthrough uygulaması da yabancı bir firma tarafından yayınlanmış durumda. Bu da oyuna olan büyük ilginin sebebini açıklıyor.

Yorumlar (4)
 1. Güzel bir oyun gerçekten.

 2. Çetin Çetin

  android versiyonunu çıkarmak çok zor olmasa gerek, niye android cihazlara ezik muamelesi yapılıyor :(

  1. Salih Salih

   Apple geliştiricilerin Türkiyedeki banka hesabını kabul ediyor iken Google Türkiyeden banka tanımıyor.Geliştirici iseniz yurt dışından hesap açıp para almanız gerekiyor ki bu da kolay değil.

   Ayrıca ios tan yayınlanan bir oyun androide göre yaklaşık 10-20 kat daha iyi para getiriyor.

   Şimdi siz oyun geliştirecek olsanız hangisine yatırım yapardınız?

  2. Hakan Özaltay Hakan Özaltay

   Biz Android severler oyuna para vermeyi pek sevmediğimizden dolayı Android kullanıyoruz.