Google Coordinate: Google mobil ekip yönetimine adım atıyor

Google Coordinate: Google mobil ekip yönetimine adım atıyor

IDC'nin tahminine göre 2015'te dünya üzerinde 1.3 milyar mobil çalışan olacak.  Tüm iş gücünün yüzde 37.2'si. Peki Google bu durumdan faylanabilir mi? Google Maps Coordinate pekala faydalanabilir.

Google Maps Coordinate, Google'ın harita ve mobil hizmetlerini birleştirdiği yeni hizmeti. İşletmelerin sahadaki çalışanlarını tek bir haritada görmesini ve onlara görevler atamasını sağlıyor.

Google Coordinate olarak kısaltabileceğimiz hizmete kayıt olan şirketler ve çalışanları bu hizmetin özel uygulamasını indirerek işe başlıyor. Google da konum tespit ve işaretleme yeteneklerini kullanmaya. Google bu hizmette Google Enterprise Maps, Google Earth ve Google İç Mekan Haritaları'nı da kullanıyor. Google Maps Coordinate

Mobil çalışanlar Google Coordinate uygulamasıyla çeşitli verileri de kayıt altına alabiliyor. Yönetim tarafında takım oluşturma, işleri yönetme, geçmiş işler ve konumları görmek gibi tahmin edilebilir özellikler sunuluyor.

Kısacası bugün mobil operatörlerin altyapı sunduğu saha (araç, ekip) takibi ve yönetimi diyebileceğimiz işte artık Google'ın da eli olacak. Aşağıda sistemin tanıtım videosunu izleyebilir ve sistemin işleyişini görebilirsiniz.

Bu arada sistemin kullanımında herhangi bir ülke kısıtlaması yapılmamış ve ön kayıt için Türkiye'yi de ülke seçenekleri arasında görebiliyoruz. Şimdilik ücretsiz deneme hesabı açmak mümkün. Gerçekten avantajlı olup olmadığı ise fiyatlar açıklanınca söylemek mümkün olacak.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.