Archos yeni tablet serisiyle Android pazarında fiyat kırıyor
Tablet

Archos yeni tablet serisiyle Android pazarında fiyat kırıyor

150 Euro’ya Androidli oyun tableti üreten Fransız şirket Archos, bu kez tablet dünyasına ciddi bir açılım yaptı. CES 2013'te tanıtımı yapılan Titanium serisi Androdli tabletlerin fiyatı 119 dolardan başlıyor.

Apple dışındaki tablet pazarında devam eden ekran çeşitliliği Archos'a da yansımış. Karar alma sürecini zorlaştırabilir ama Archos'un Titanium serisi  tabletleri 7″, 8″,9.7″ and 10.1″ olmak üzere 4 farklı ekran boyutuna sahip. Doğal olarak farklı fiyat etiketlerine de.

Archos Titanium Tablet

70 Titanium, 80 Titanium, 101 Titanium ve 97 Titanium HD olarak adlandırılan modellerin fiyatları Androidli tablet rekabetine yeni bir cephe açabilir. Zira Titanium'ların fiyatları sırasıyla 119 dolar, 169 dolar, 199 dolar ve 249 dolar. Yani güncel döviz kuruyla en ucuzu 210 TL, en pahalısı da 441 TL.

Archos Titanium tabletlerinin özellikleri de gayet iyi. Tüm cihazlar HD IPS ekran, 1.6 Ghz Quad Core işlemci, 1080p video kaydı ve güncel Android (Jelly Bean, 4.1) sürümüyle geliyor.

Pazardaki 7 inçlik Androidli tabletlerle kıyasladığımızda Archos'un fiyat performans açısından gayet şanslı olduğu ve Archos'un önceki tecrübelerini ortaya koyduğu görülüyor.

Archos Media Center adıyla sunulan kendine has bir uygulama mağazası da bulunan Archos, Fransa'dan dünyaya ne kadar açılabilir bilmiyorum ama Androidli tablet fiyatlarının çok geçmeden 100 doların altına ineceği kesin.

Yorumlar (14)
 1. İbrahim Özkan İbrahim Özkan

  Verilen fiyatlar yurt dışı için, Türkiye'ye bu ürün geldiğinde (119 $ olan) gümrük vb. diğer vergilerle TL olarak ort. 350 TL gibi bir rakam yapacaktır.

  1. Ayhan Güneş Ayhan Güneş

   Eğer o fiyata gelirse özelliklerine göre hiç de fena sayılmaz sanki.

   1. Dinçer Başdemir Dinçer Başdemir

    Katılıyorum. HD IPS ekran, 1.6 Ghz Quad Core işlemci,1080p video kaydı gibi özellikler için 350 TL' ye tablet piyasasında para değil diyebiliriz.

 2. Tuketimbey Tuketimbey

  Androidli tablet fiyatlarının çok geçmeden 100 doların altına ineceği kesin derken kastedilen ilgili markanın tabletleri mi yoksa genel olarak mı?

  1. sizce hepsinin inmesi mümkün mü?

  2. Serhat Atik Serhat Atik

   Genel olarak bahsedilmiş. Markalar birbiri ile yarış rekabetine girdikçe kalitesi artan ve çeşit fazlalığından dolayı ucuzlayan bir piyasa.

 3. Androidli tablet fiyatlarının çok geçmeden 100 doların altına ineceği kesin derken başkan ?

  bu engin bilgi birikimi ve tecrübe nerden geliyor?

  illa fiyat ve android olarak bakacaksak televizyonda üçkağıtçıların 300 liraya sattığı 3000liralık tabletler zaten dx.com ve türevlerinde 70 küsür dolar, zaten inmiş yani

 4. Isa Koc Isa Koc

  Yahu arkadaslar, Samsung, iPad gibi bu isi gercekten yapan bir urun almayacaksaniz uzak derim boyle cihazlardan. bu Archos da Ugur Mondial gibi kendi herhangi birsey uretmeyip bildiginiz Cin'de bir markanin uretimlerinden birini siparis verip urun getirten firmalardan birine benziyor. O

  yuzden cok heveslenmeyin.. GİDİN HUWEİ vs. gibi ulkemizde bir baglantisi yada kendisi olan cinli firmalardan alin daha iyi. ikiside ayni kaliteyi sunar. ustelik en azindan bozuldugunda bas vuracagin bir yer olur.

 5. Berk Altunkılıç Berk Altunkılıç

  Bu archos markasını ilk defa duyuyorum ama sağlam bir şeye benziyor olsa gerek.

 6. Reklam kokan hareketler bunlar!

 7. Murat Murat

  Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak talihsizlik, yorum da ona göre yazmalı. Archos yerine ucube sözde markalar almak en iyi tabirle parayı çöpe atmaktır. Android JB 4.1 le gelmesi bile tercih nedeni olur, 4 çekirdekli işlemci de çok iyi bir artısı.

 8. Can Talaylı Can Talaylı

  Ürün fiyatlarının dolar olduğunuzdan eminmiyiz? Şirket Fransız ise fiyatların da Euro olması daha mantıklı gibi geldi bana ve biraz araçtırdığımda bazı sitelerde fiyatların Euro olarak verildiğini gördüm. Şimdi en ucuz model 119$ mı yoksa 119€ mu?

 9. Osman D Osman D

  Archos 2004te Archos Gmini 400 diye küçük ekranlı mp3 player/ dıvx film oynatıcı + oyun sistemi çıkardı çok başarılıydı 20 gb lık kapasitesi vardı sonra kameralı modeli çıktı

  1. Osman D Osman D

   ayrıyeten tv out, hafıza kartı okuyucu ve resim gösterici gibi şeyler de vardı. mp3 oynatıcısının ses kalitesi süperdi http://www.engadget.com/2004/09/20/gear-eye-the-archos-gmini-400/

Webrazzi Kariyer
Bütün Pozisyonlar
Webrazzi Etkinlikleri