Archos yeni tablet serisiyle Android pazarında fiyat kırıyor

Archos yeni tablet serisiyle Android pazarında fiyat kırıyor

150 Euro’ya Androidli oyun tableti üreten Fransız şirket Archos, bu kez tablet dünyasına ciddi bir açılım yaptı. CES 2013'te tanıtımı yapılan Titanium serisi Androdli tabletlerin fiyatı 119 dolardan başlıyor.

Apple dışındaki tablet pazarında devam eden ekran çeşitliliği Archos'a da yansımış. Karar alma sürecini zorlaştırabilir ama Archos'un Titanium serisi  tabletleri 7″, 8″,9.7″ and 10.1″ olmak üzere 4 farklı ekran boyutuna sahip. Doğal olarak farklı fiyat etiketlerine de.

Archos Titanium Tablet

70 Titanium, 80 Titanium, 101 Titanium ve 97 Titanium HD olarak adlandırılan modellerin fiyatları Androidli tablet rekabetine yeni bir cephe açabilir. Zira Titanium'ların fiyatları sırasıyla 119 dolar, 169 dolar, 199 dolar ve 249 dolar. Yani güncel döviz kuruyla en ucuzu 210 TL, en pahalısı da 441 TL.

Archos Titanium tabletlerinin özellikleri de gayet iyi. Tüm cihazlar HD IPS ekran, 1.6 Ghz Quad Core işlemci, 1080p video kaydı ve güncel Android (Jelly Bean, 4.1) sürümüyle geliyor.

Pazardaki 7 inçlik Androidli tabletlerle kıyasladığımızda Archos'un fiyat performans açısından gayet şanslı olduğu ve Archos'un önceki tecrübelerini ortaya koyduğu görülüyor.

Archos Media Center adıyla sunulan kendine has bir uygulama mağazası da bulunan Archos, Fransa'dan dünyaya ne kadar açılabilir bilmiyorum ama Androidli tablet fiyatlarının çok geçmeden 100 doların altına ineceği kesin.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.