200 milyon kullanıcıya ulaşan LinkedIn'in gözdesi Türkiye

200 milyon kullanıcıya ulaşan LinkedIn'in gözdesi Türkiye

Finansal olarak başarılı bir yılı geride bırakan profesyonel iş ağı LinkedIn, kullanıcı sayısı konusunda da hızla büyümeye devam ediyor. Şirketin hazırladığı infografiğe göre LinkedIn, 200 milyon kullanıcıya ulaşmış durumda. Ancak hazırlanan infografiğe, LinkedIn'in kullanıcı sayısından daha çok Türkiye'nin damga vurduğunu öncelikli olarak paylaşalım.

Hazırlanan infografiğe göre LinkedIn kullanıcılarının artışı konusunda Türkiye, birinci konumda. Kullanıcı sayısı her ne kadar paylaşılmasa da Türkiye'nin profesyonel iş ağı konusundaki potansiyelini ortaya koyuyor. Kullanıcı sayısının artışı konusunda ikinci sırada Kolombiya, üçüncü sıradaysa Endonezya bulunuyor.

Mobil kullanıcıların artışı konusundaysa Türkiye ilk beşte bulunmuyor. Söz konusu kategoride Çin birinci, Brezilya ikinci ve Portekiz ise üçüncü sırada yer alıyor.

En fazla kullanıcı ABD'de

Kullanıcı sayısı bakımından toplamda 200 milyon üye sayısına sahip olan LinkedIn'de ilk sırayı ABD alıyor. ABD'de toplamda 74 milyon LinkedIn kullanıcısı bulunurken, ikinci olan Hindistan'daysa bu rakam 18 milyon civarında. Üçüncü sıra 11 milyon kullanıcıyla İngiltere ve Brezilya bulunuyor. Canada ise 7 milyon kullanıcıyla dördüncü sırada yer alıyor.

Öte yandan infografikte LinkedIn'in büyümesi hızını ortaya koyan veriler de bulunuyor. Bu verilere göre saniyede yaklaşık iki kişi LinkedIn kullanıcısı oluyor. LinkedIn kullanıcılarının 4 milyonu ise IT sektöründe yer alıyor.

2012 yılı Ekim ayında gerçekleşen Webrazzi Summit'e katılan LinkedIn'deki Türk çalışanlar, profesyonel iş ağının Türkiye'de çok hızlı büyüdüğünü açıklamışlardı. Bu açıklamadan sonra Türkiye'nin bu alanda birinci olması beklenen bir durumdu. Söz konusu büyüme etkisi ne kadar devam edeceğini gelecekte göreceğiz.

LinkedIn'in paylaştığı infografiği aşağıda inceleyebilirsiniz.

linkedin-2013-siralama-infografik

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.